جعبه باز

کالاهای جعبه باز به معنای دست دوم نیستند.

همه چیز درباره‌ جعبه باز

حتماً این سؤال برای شما هم به عنوان مشتری دیجی‌کالا پیش آمده که؛ چه اتفاقی برای کالاهایی که از مشتری به دلایل مشخص به ما مرجوع می‌گردد، می‌افتد؟ کالاهایی که ممکن است دچار مشکلاتی اعم از خط و خش، آسیب‌دیدگی بسته‌بندی در حین حمل‌ونقل، مغایرت شرایط گارانتی با وب‌سایت، عدم تطابق محصول با محتوا و یا عکسِ موجود در وب‌سایت و یا باز شدن پلمپ توسط مشتری شده. داستان اینجاست که اگرچه بسیاری از محصولاتی که مشکل خط و خش دارند قابل ارجاع به تأمین‌کننده نیستند، اما دیجی‌کالا برای ایجاد آسایش در خرید شما، آن‌ها را پس می‌گیرد.

ورود به وب‌سایت جعبه باز

اولین کاری که ما در قبال کالاهای واردشده به دیجی‌کالا انجام می‌دهیم این است که شماره سریال کالا را چک می‌کنیم تا این کالا قبلاً به تأمین‌کننده مرجوع نشده باشد.

حالا تصور کنید که مشتری خریدی انجام داده و به دلایل ذکرشده در بالا، تصمیم می‌گیرد که کالا را مرجوع کند.

گفتن ندارد که تعداد زیادی از این کالاها به تأمین‌کننده برگردانده می‌شوند و در عین حال، تعداد محدودی کالا که دارای ایراد فیزیکی و بسته‌بندی ناشی از حمل‌ونقل بوده و یا فقط پلمپشان توسط مشتری باز شده، در بخشی از دیجی‌کالا باقی می‌مانند که ما نامش را گذاشته‌ایم: "جعبه باز”.

پس معلوم شد که کالاهای جعبه باز به‌هیچ‌وجه دست دوم نیستند!
اتفاقی که تابه‌حال برای محصولات واقع در جعبه باز می‌افتاد این بود:

از ابتدای زمستان 94، دیجی‌کالا تصمیم گرفت تدبیری بیندیشد تا مشتری‌ها هم این فرصت را داشته باشند که از بهترین و کم آسیب‌دیده‌ترین کالاهای جعبه باز با قیمتی پایین‌تر استفاده کنند؛ کالاهایی که دچار آسیب یا مشکل جدی نیستند و البته که در توضیح محصول، ایرادشان به‌صورت کامل شرح داده شده است.

جعبه باز، بخشی است که به‌زودی برای عموم مشتریان دیجی کالا راه‌اندازی شده و از همین تابستان و البته فقط برای 2 روز در هر ماه قابل دسترسی است.

تضمین اصالت کالا
تضمین نو بودن کالا
ضمانت سلامت کارکرد کالا
پشتیبانی و خدمات پس‌ازفروش

فرآیند فروش و بازگشت کالا به دیجی‌کالا