ویدیوی آموزش iOS 9 (قسمت دوم: کنترل سنتر)

استودیو دیجی‌کالا TV ۵ دی ۱۳۹۴ | ۱۵:۳۰
[{"src":"\/\/mag.digikala.com\/wp-content\/uploads\/2015\/12\/iOS_9_Tutorial_Part_2_Control_Center.mp4","type":"video\/mp4"}]

تمام سیستم‌های عامل که امروزه روی گوشی‌های هوشمند عرضه می‌شوند، شامل یک نوار ابزار برای دسترسی‌ سریع‌تر به تنظیماتی که بیشتر به کار کاربران می‌آیند، هستند. iOS 9 نیز از این قاعده مستثنی نیست.

در دستگاه‌هایی که مجهز به سیستم‌عامل iOS هستند، این نوار Control Center یا «مرکز کنترل» نام گرفته است. درحقیقت Control Center شامل دسترسی‌هایی می‌شود که کاربر بیشتر با آن سروکار دارد.

برای اینکه وارد Control Center دستگاه‌های آی او اسی شوید، کافی است انگشت خود را از پایینی‌ترین قسمت صفحه‌نمایش به سمت بالا حرکت دهید. المان‌هایی که در کنترل سنتر iOS 9 به چشم می‌خورند، شامل Airplane Mode، خاموش روشن کردن Wi-Fi و بلوتوث، فعال کردن Do not disturb و قفل کردن چرخش صفحه‌ی گوشی، هستند. به علاوه تنظیمات میزان روشنایی صفحه، میانبرهای پخش‌کننده‌ی موسیقی، AirDrop، چراغ قوه، تایمر، ماشین حساب و دوربین هم تعبیه شده‌اند. از منوی Settings گوشی هم می‌توانید به قسمت تنظیمات مربوط به کنترل سنتر دسترسی پیدا کنید.

داستان کنترل سنتر هم در این ویدیو به پایان می‌رسد ولی تا پایان آموزش iOS 9، راه طولانی‌ای در پیش داریم.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
 1. علي علي

  اخه اگه بخوايد اين طوري پيش بريد فكر كنم
  زمان رو نمايي iOS 11 بتونيد كل iOS 9 رو تمام كني
  در هر صورت موفق باشيد

  1. Parsa Parsa

   like??