سامسونگ تولید انبوه حافظه‌های ۵۱۲ گیگابایتی برای گوشی‌های هوشمند را آغاز کرد

مهدی مومن زاده ۱۵ آذر ۱۳۹۶ | ۱۰:۵۵
حافظه ۵۱۲ گیگابایتی

سامسونگ تولید انبوه حافظه‌های ۵۱۲ گیگابایتی eUFS را شروع کرد و بدین ترتیب ظرفیت حافظه‌ی گوشی‌های آینده به طرز چشمگیری افزایش می‌یابد. این چیپ‌ها به اندازه‌ی چیپ‌های حافظه‌های متداول هستند ولی می‌توانند تا دو برابر بیشتر از پرظرفیت‌ترین حافظه‌های معمول کنونی (۲۵۶ گیگابایت) اطلاعات ذخیره کنند.

قرار است سامسونگ از این کارت‌های حافظه روی گوشی‌ها و تبلت‌های آینده‌ی خود استفاده کند. سامسونگ می‌گوید که کاربران می‌توانند تا ۱۳۰۰ دقیقه ویدیوی ۴K روی این کارت‌های حافظه ذخیره کنند و این میزان تا ۱۰ برابر نسبت به آن‌چه اکنون می‌توان روی گوشی گلکسی S8 با ظرفیت ۶۴ گیگابایت ذخیره کرد بیشتر است.

این کارت‌های حافظه‌ی جدید سرعت بیشتری هم دارند و سرعت خواندن و نوشتن آن‌ها به ترتیب به ۸۶۰ مگابایت بر ثانیه و ۲۵۵ مگابایت بر ثانیه می‌رسد. یعنی اینکه یک فایل ویدیویی ۵ گیگابایتی می‌تواند در عرض ۶ ثانیه به یک حافظه‌ی SSD منتقل شود. مصرف انرژی این کارت حافظه هم به حداقل رسیده است.

منبع: Newatlas

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. shahin shahin

    من نميدونم دی جی کالا بعضی از نظر های خيلی فنی رو نميزاره تو سايت بعد يک مثالی که از يک بچه ۵ ساله بيرون مياد رو ميزاره تو سايت دوستان آيفون هر موردی رو به هر شکلی که شده ميخوان به اپل ربط بدن حتی اگه خودشون هم زير سوال برن

  2. Keiser Keiser

    یعنی نصف اپ های play store رو باید دانلود کنی تا پر بشه! شایدم بیشتر!!