گوگل هم برنامه‌های ایرانی را از گوگل پلی حذف کرد!

از چند ساعت پیش برخی از اپلیکشن‌های ایرانی مانند اسنپ و تپ‌‌سی از فروشگاه گوگل پلی حذف شدند و این برنامه‌ها را نمی‌توان از طریق گوگل پلی روی گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی نصب کرد. در حال حاضر اگر به آدرس این برنامه‌ها در فروشگاه گوگل پلی مراجعه کنید با تصویر زیر مواجه می‌شوید:

 

حتی با جست‌وجو در فروشگاه گوگل پلی هم نمی‌توانید آن‌ها را پیدا کنید. این موضوع ما را به یاد اتفاقی می‌اندازد که چند هفته پیش رخ داد. در چند هفته گذشته اپل بسیاری از اپلیکیشن‌های ایرانی را از روی فروشگاه اپ استور حذف کرد و دلیل آن را هم قوانین آمریکا و تحریم‌های مختلف نام برد. در آن زمان مشخص شد که اپلیکیشن‌هایی مثل دیجی‌کالا، علی‌بابا، الوپیک، تخفیفان، دلیون، اسنپ و تپ‌سی از فروشگاه آنلاین اپل حذف شده‌اند و کاربران نمیتوانند آن‌ها را روی گوشی‌هایشان نصب کنند یا حتی به‌روزرسان‌های جدید را دریافت کنند.

در حال حاضر به جز دو اپلیکشن اسنپ و تپ‌سی سایر اپلیکشن‌های ایرانی مثل دیجی‌کالا همچنان از طریق فروشگاه گوگلی پلی در دسترس کاربران قرار دارند. اینکه آیا این روند ادامه پیدا می‌کند یا خیر هنوز مشخص نیست. به هر حال هر دوی این اپلیکیشن‌ها کاربران زیادی داشتند. شرکت گوگل هنوز درباره حذف برنامه‌های ایرانی از روی گوگل پلی واکنشی از خودش نشان نداده است.

 

56+