رقیب ویندوز را از فروشگاه مایکروسافت دانلود کنید

مایکروسافت چند وقت پیش در کنفرانس Build 2017 گفته بود که می‌خواهد سیستم عامل «اوبونتو» (Ubuntu) را به فروشگاه ویندوز اضافه کند. این اتفاق از امروز رخ داد و می‌توانید یکی از رقیب‌های ویندوز را به شکل مستقیم از فروشگاه مایکروسافت دانلود کنید.

البته اوبونتو تنها نسخه از سیستم عامل لینوکس به حساب نمی‌آید که به فروشگاه ویندوز ۱۰ راه پیدا می‌کند. در آینده شاهد عرضه SUSE Linux و Fedora روی فروشگاه ویندوز خواهیم بود و کاربران می‌توانند این دو سیستم عامل را هم روی کامپیوترهای خودشان نصب کنند.  با اضافه شدن نسخه‌های مختلف لینوکس به فروشگاه ویندوز کاربران به راحتی می‌توانند این سیستم عامل را دانلود و نصب کنند.

این نسخه‌ها به راحتی در کنار ویندوز ۱۰ کار می‌کنند و کاربران می‌توانند از تمام ویژگی‌های آن‌ها استفاده کنند. حتی می‌توانید فایل‌ها را بین دو سیستم عامل لینوکس و ویندوز به اشتراک بگذارید.

افرادی که می‌خواهند لینوکس را روی ویندوز ۱۰ خودشان نصب کنند در ابتدا باید به Control Panel بروند و در آنجا باید به قسمت Turn Windows Features on or off بروند. در این قسمت می‌توانید گزینه Windows Subsystem for Linux را فعال کنید. در ادامه با یک راه اندازی مجدد سیستم می‌توانید از ابونتو استفاده کنید.

منبع: microsoft

‌‌‌‌‌
telegram_ad2_1

 

7+