لیست کامل برندگان اسکار ۲۰۱۸ را ببینید

امیرحسین میرزایی ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ | ۰۹:۵۵
لیست برندگان اسکار ۲۰۱۸

ساعتی پیش نودمین مراسم جوایز آکادمی یا همان «اسکار» به پایان رسید. از همان ابتدایی که نامزدهای اسکار ۲۰۱۸ رونمایی شدند، می‌دانستیم که قرار است شاهد رقابتی بین فیلم‌های «شکل آب»، «دانکرک» و «سه بیلبورد بیرون از ابینگ میزوری» باشیم. این سه فیلم به ترتیب نامزد دریافت ۱۳ و ۸ و ۷ جایزه‌ی اسکار شده بودند.

فیلم «شکل آب» (The Shape of Water) توانست برنده‌ی چهار جایزه‌ی اسکار، شامل جوایز «بهترین فیلم»، «بهترین کارگردانی»، «بهترین موسیقی» و «بهترین طراحی صحنه» شود.

در نهایت، برنده‌ی این رقابت فیلم «شکل آب» (The Shape of Water) بود که توانست برنده‌ی چهار جایزه‌ی اسکار، شامل جوایز «بهترین فیلم»، «بهترین کارگردانی»، «بهترین موسیقی» و «بهترین طراحی صحنه» شود.

فیلم «سه بیلبورد بیرون از ابینگ میزوری» (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) توانست دو جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش اصلی زن و بهترین بازیگر مکمل مرد را به خود اختصاص دهد که به ترتیب به «فرانسنس مک‌دورمند» (Frances McDormand) و «سم راک‌ول» (Sam Rockwell) رسیدند.

فیلم‌های «تیره‌ترین ساعت» (Darkest Hour) و «من، تونیا» (I, Tonya) هم به ترتیب جوایز بهترین بازیگر نقش اصلی مرد و بهترین بازیگر نقش مکمل زن را دریافت کردند. «گری اولدمن» (Gary Oldman) برنده‌ی جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش اصلی مرد و «الیسون جنی» (Allison Janney) برنده‌ی بازیگر بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد.

در حالی که انتظار می‌رفت دو فیلم «کفش‌دوزک» (Lady Bird) و «برو بیرون» (Get Out) هم افتخارات زیادی در اسکار کسب کنند، ولی فقط فقط «برو بیرون» توانست جایزه‌ی بهترین فیلم‌نامه را برنده شود. اسکار بهترین فیلم‌نامه‌ی اقتباس شده هم به فیلم «من را به اسم خودت صدا کن» (Call Me by Your Name) رسید.

فیلم «دانکرک» (Dunkirk) هم توانست در سه بخش فنی «بهترین میکس صدا»، «بهترین تدوین صدا» و «بهترین تدوین» جایزه‌ی اسکار را برنده شود.

فیلم «بلید رانر ۲۰۴۹» (Blade Runner 2049) هم که از نظر بصری بهترین فیلم امسال بود، دو اسکار «بهترین فیلم‌برداری» و «بهترین جلوه‌های ویژه» را دریافت کرد.

در ادامه می‌توانید لیست کامل برنده‌های اسکار ۲۰۱۸ را ببینید. برنده‌ها با فونت بولد و رنگ قرمز مشخص شده‌اند.

 

بهترین فیلم

The Shape of Water

  • Call Me by Your Name
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • Get Out
  • Lady Bird
  • Phantom Thread
  • The Post
  • The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

بهترین بازیگر نقش اصلی مرد

  • Timothee Chalamet برای فیلم Call Me by Your Name
  • Daniel Day Lewis برای فیلم Phantom Thread
  • Daniel Kaluuya برای فیلم Get Out
  • Gary Oldman برای فیلم Darkest Hour
  • Denzel Washington برای فیلم Roman J Isreal Esq

 

بهترین بازیگر نقش اصلی زن

Three Billboards Outside Ebbing Missouri

  • Sally Hawkins برای فیلم The Shape of Water
  • Frances McDormand برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • Margot Robbie برای فیلم I, Tonya
  • Saoirse Ronan برای فیلم Lady Bird
  • Meryl Streep برای فیلم The Post

 

بهترین کارگردانی

Guillermo Del Toro The Shape of Water

  • Christopher Nolan برای فیلم Dunkirk
  • Jordan Peele برای فیلم Get Out
  • Greta Gerwig برای فیلم Lady Bird
  • Paul Thomas Anderson برای فیلم Phantom Thread
  • Guillermo Del Toro برای فیلم The Shape of Water

 

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

I Tonya

  • Mary J. Blige برای فیلم Mudbound
  • Allison Janney برای فیلم I, Tonya
  • Lesley Manville برای فیلم Phantom Thread
  • Laurie Metcalf برای فیلم Lady Bird
  • Octavia Spencer برای فیلم The Shape of Water

 

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

  • Willem Dafoe برای فیلم The Florida Project
  • Woody Harrelson برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • Richard Jenkins برای فیلم The Shape of Water
  • Christopher Plummer برای فیلم All the Money in the World
  • Sam Rockwell برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

بهترین آهنگ

  • قطعه Mighty River از فیلم Mudbound
  • قطعه Mystery of Love از فیلم Call Me by Your Name
  • قطعه Remember Me از فیلم Coco

 

بهترین موسیقی متن

  • Hans Zimmer برای فیلم Dunkirk
  • Jonny Greenwood برای فیلم Phantom Thread
  • Alexandre Desplat برای فیلم The Shape of Water
  • John Williams برای فیلم Star Wars: The Last Jedi
  • Carter Burwell برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

بهترین فیلم‌برداری

Blade Runner 2049

  • Roger A Deakins برای فیلم Blade Runner 2049
  • Bruno Delbonnel برای فیلم Darkest Hour
  • Hoyte van Hoytema برای فیلم Dunkirk
  • Rachel Morrison برای فیلم Mudbound
  • Dan Lausten برای فیلم The Shape of Water

 

بهترین فیلم‌نامه

Get Out

  • Emily Gordon و Kumail Nanjiani برای فیلم The Big Sick
  • Jordan Peel برای فیلم Get Out
  • Greta Gerwig برای فیلم Lady Bird
  • Guillermo Del Toro و Vanessa Taylor برای فیلم The Shape of Water
  • Martin McDonagh برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

بهترین فیلم‌نامه‌ی اقتباسی

Call Me By Your Name

  • James Ivory برای فیلم Call Me by Your Name
  • Scott Neustadter و Michael H Weber برای فیلم The Disaster Artist
  • James Mangold و Michael Green برای فیلم Logan
  • Aaron Sorkin برای فیلم Molly’s Game
  • Virgil Williams و Dee Rees برای فیلم Mudbound

 

بهترین فیلم کوتاه

The Silent Child

  • DeKalb Elementary
  • The Eleven O’clock
  • My Nephew Emmett
  • The Silent Child
  • All of Us

 

بهترین تدوین

Dunkirk

  • Baby Driver
  • Dunkirk
  • I, Tonya
  • The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

بهترین جلوه‌های ویژه

Blade Runner 2049

  • Blade Runner 2049
  • Guardians of the Galaxy Vol. 2
  • Kong: Skull Island
  • Star Wars: The Last Jedi
  • War for the Planet of the Apes

 

بهترین فیلم انیمیشنی

Coco

  • The Boss Baby
  • Coco
  • The Breadwinner
  • Ferdinand
  • Loving Vincent

 

بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان

  • A Fantastic Woman
  • The Insult
  • Loveless
  • On Body and Soul
  • The Square

 

بهترین طراحی صحنه

The Shape of Water

  • Beauty and the Beast
  • Blade Runner 2049
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • The Shape of Water

 

بهترین میکس صدا

Dunkirk

  • Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • Dunkirk
  • The Shape of Water
  • Star Wars: The Last Jedi

 

بهترین تدوین صدا

Dunkirk

  • Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • Dunkirk
  • The Shape of Water
  • Star Wars: The Last Jedi

 

بهترین فیلم مستند

  • Abacus: Small Enough to Jail
  • Faces Places
  • Icarus
  • Last Men in Aleppo
  • Strong Island

 

بهترین طراحی لباس

  • Beauty and the Beast
  • Darkest Hour
  • Phantom Thread
  • The Shape of Water
  • Victoria and Abdul

 

بهترین گریم

Darkest Hour

  • Darkest Hour
  • Victoria and Abdul
  • Wonder


برای عضویت در خبرنامه دیجی‌کالا مگ نام و ایمیل خود را وارد کنید.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۶ دیدگاه
  1. mohsen mohsen

    واقعا!!!!چرا The Shape of Waterاین همه نامزد و برنده جایزه شد بعد فیلمی مثل mother! حتی تو یه بخش هم نامزد نشد!!!!از اسکار ناامید شدم…

  2. علیرضا خردمند علیرضا خردمند

    مرسی …

    خیلی خوب و مفید بود.

    خسته نباشید

  3. سیدحسین هاشمی رهق سیدحسین هاشمی رهق

    اگه به من میگفتن The Shape of Water نامزد اسکار میشه باور نمیکردم. اینقدر این فیلم داغونه

  4. فرزاد دانشور فرزاد دانشور

    آخه shape of water چی داره که شده بهترین فیلم؟
    فیلمنامه اش هم از روی یک نمایشنامه که تو سال ۱۹۶۲ اجرا شده کپی کردن میگن اورجینال هست!

  5. سارا سارا

    بهترین انیمیشن کوتاه کووووو

    1. محمدحسین محمدحسین

      Dear Basketball این عنوان رو به دست آورد