مولف میثم نوایی، بهداد اسفهبد
گوینده میثم نوایی، بهداد اسفهبد
زمان 31:02
حجم فایل 29 MB

در پادکست‌های قبلی دیجی‎کالا FM بارها به سراغ متخصصان درجه یک ایرانی در داخل و خارج از کشور رفته‌ایم و با آنها مفصل پیرامون رازهای موفقیتشان گفت‌وگو کرده ایم، این بار هم سراغ یک مهندس از گوگل رفته‌ایم. پسر سرشناس ایرانی که معتقد است دستاوردهایش در زندگی میلیون‌ها یا حتی میلیاردها انسان تاثیر داشته است!

در این قسمت میزبان بهداد اسفهبد از برنامه‌نویسان سابق گنوم و ردهت و از مهندسان باسابقه کنونی گوگل هستیم. او سال‌ها روی توسعه فونت کار کرده است و همه ما بارها با نتایج کار او برخورد داشته ایم. وقتی داریم توی اندروید فارسی تایپ می‌کنیم یا توی مرورگرمان مطالب سایت‌های فارسی‌زبان را می‌خوانیم در واقع مستقیم یا غیرمستقیم داریم از دستاوردهای بهداد استفاده می‌کنیم.

او علاوه بر این که در دنیا در زمینه کاری خودش آدم شناخته‎شده‎ای است در ایران هم با استارتاپ و مهندسان جوان در ارتباط است و در واقع از ویژگی‌های خوب او اشتراک دانش و تجربه‌اش با مهندسان جوان‌تر ایرانی است. زندگی شخصی او هم جالب و شنیدنی است، به‌شدت علاقمند به آشپزی و موسیقی!
راستی در کالیفرنیا یک ماشین کلاسیک مدل MG MGB 1973 هم دارد که بهش “مش قاسم بزرگ” می‌گوید، خودش حسابی روش کار کرده شیک و به‌روزش کرده است.

این مصاحبه شنیدنی با این ایرانی موفق را از دست ندهید.

اگر سوالی هم از بهداد داشتید زیر همین پست کامنت بگذارید.

44+