دیجی‌کالا و جامعه

یشرفت چشمگیر و روزافزون فناوری‏‌های اطلاعاتی و ارتباطی در دهه‌های اخیر، بسیاری از الگوهای اقتصادی، صنعتی، اجتماعی و فرهنگی و شیوه‏‏‌های زندگی امروزی را دگرگون کرده است. یکی از پیامدهای گسترش این فناوری‏‌ها، پیدایش شیوه‏‏‌های نوین کسب و کار و تجارت الکترونیک است که به ویژه در کشورهای پیشرفته، رشد فزاینده‌‏ای را داشته ‌است.
از آنجا که تجارت الکترونیک درکشور ما بسیار نوظهور است، دیجی‌کالا یکی از پیشگامان و نوآوران این حوزه به ویژه در زمینه خرده فروشی اینترنتی به شمار می‏‌آید که می‏‌‌توان رابطه دو سویه میان آن و جامعه را از دید اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بررسی کرد.
از دیدگاه اقتصادی، پیشرفت دانش و فناوری‌های نوین شکل رفتارهای اقتصادی را از اقتصاد سنتی به اقتصاد دانش بنیان تغییر داده‏ است. در اقتصاد دانش بنیان که اقتصاد دیجیتالی نیز نامیده شده، تجارت الکترونیک و درصد شرکت‏‌هایی که برای فروش کالاهای خود از اینترنت استفاده می‏‏‌کنند از معیارهای سنجش دانش بنیان بودن اقتصاد به شمار می‏‌آیند. در این زمینه دیجی‌کالا نه تنها به طور مستقیم با ایجاد یکی از برترین زیرساخت‏‌های فروشگاه اینترنتی بر بهبود و پیشرفت تجارت الکترونیک در کشور تاثیرگذار است بلکه به طور غیرمستقیم نیز به عنوان یک الگو سبب می‌‏شود مشابه‏‌های زیادی پیدا کند و این موضوع باعث رشد بیش از پیش صنعت تجارت الکترونیک و فروشگاه داری اینترنتی خواهد شد.
اثرگذاری اقتصادی دیگر دیجی‌کالا با نگاه به آن به عنوان کارآفرین در حوزه تجارت الکترونیک آشکار می‏‏‌شود. اینترنت را می‏‌توان بازاری بدون مرز پنداشت که می‏‌شود در آن تجارت کرد، ولی برای این منظور باید کارآفرینان با ایده‌‏های نو، شرکت‏‌های اینترنتی را راه اندازی کنند تا زمینه فعالیت و اشتغال عده زیادی فراهم شود. اما کارآفرینی دیجی‌کالا فراتر از دامنه خود شرکت است، کارآفرینی از راه تجارت الکترونیک نه تنها تولید‏کنندگان، تامین کنندگان، فروشندگان و مشتریان را در یک چرخه اقتصادی قرار می‏‌دهد، بلکه با ایجاد نیازهایی مانند شیوه‏‌های جذب مشتریان اینترنتی، تبلیغات و بازاریابی اینترنتی، همکاری‏‏‌ها و شبکه‌های مجازی، کار از راه دور و بانکداری الکترونیکی در حوزه‏‏‌های دیگر نیز تاثیرگذارست.
از دیدگاه اجتماعی، سایت دیجی‌کالا امکان دسترسی یکسان مردم به محصولات و خدمات خود را در سرتاسر کشور و مناطق روستایی و دورافتاده به وجود آورده و به آنها در انتخاب درست‏‏‌تر و آگاهانه‌‏تر کمک می‏‌کند، در حالی که قیمت‌‏‏های یکسان  نیز احساس خوشایند برابری در دریافت خدمات را برای هر مشتری در هر گوشه‏ ای از کشور افزایش می‏‏‌دهد. همچنین، با خرید آنلاین نیاز به سفرهای درون شهری کاهش می‏‏‌یابد که از پیامدهای مثبت آن کاهش مصرف سوخت و جلوگیری از هدر رفتن انرژی، کاهش ترافیک، کاهش  آلودگی صوتی، کاهش آلودگی هوا و به طور کلی محافظت بهتر از محیط زیست است.
بسیاری در سراسر جهان باور دارند که شتاب گرفتن فرایند تبادل دانش و اطلاعات با کمک فناوری‌‏‏های ارتباطی و اطلاعاتی در دستیابی به توسعه پایدار نقشی بسیار کلیدی دارد و در آینده، جامعه شکل گرفته بر پایه دانش و اطلاعات به عنوان الگوی توسعه پایدار شناخته خواهد شد.
از دیدگاه فرهنگی‏، دیجی‌کالا علاوه بر یک فروشگاه اینترنتی، مرجع تخصصی نقد و بررسی کالای دیجیتال است و بسیاری از این فروشگاه اینترنتی، برای آگاهی از اخبار دنیای دیجیتال و جستجوی اطلاعات این حوزه بازدید می‌‏‏کنند. دیجی‌کالا که در تولید محتوای فنی پیشرو بوده است، در سال 1390 با راه اندازی "رسانه تصویری دیجی‌کالا" یا DigiKala TV برای اولین بار در کشور تولید محتوای ویدئویی در راستای نقد و بررسی کالاهای الکترونیک مصرفی و دیجیتال را به صورت تخصصی نیز آغاز کرد. همچنین، در وب سایت جدید خود دانشنامه تخصصی واژه‌‏‏های دیجیتال یا "DigiPedia" را تولید کرده است که در افزایش آگاهی همگانی در پیش، حین و پس از خرید بسیار موثر است. پربار بودن محتوا، نه تنها افزایش دانش دیجیتالی کاربران اینترنت را در پی دارد، بلکه دیگر سایت‏‏‌های اینترنتی را نیز به بهبود آگاهی‏ رسانی در زمینه تخصصی خود تشویق می‏‏‌کند که پیامد آن تشویق مردم به استفاده از اینترنت نه تنها برای جستجو و وب گردی، بلکه برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر و به‌‏روزتر است که خود روشی برای فرهنگ‏ سازی در زمینه استفاده از اینترنت به شمار می‏‏‌رود. از سوی دیگر دیجی‌کالا با در اختیار گذاشتن اطلاعات و محتوای کافی و درست و انتشار بی‏‏طرفانه نقدها و نظرها، نشان می‏‌دهد که تا چه اندازه برای مخاطبان خود احترام و ارزش قائل است و هدفش فروش به هر قیمتی نیست، که می‏‌تواند الگویی برای فرهنگ مشتری مداری و احترام به حقوق مشتری باشد. همچنین ویژگی‏‌های خرید اینترنتی مانند قیمت‌های یکسان و شفاف می‌تواند فرهنگ خرید و فروش را بهبود ببخشد و به آرامی و با گذشت زمان فزهنگ چانه زنی را به فرهنگ قیمت واقعی و منصفانه تغییر بدهد.
در کشور ما که فرهنگ خرید اینترنتی آن چنان که باید، گسترش نیافته و شاید بیشتر مردم هنوز به این گونه خرید اعتماد ندارند، دیجی‌کالا همواره با بالا بردن کیفیت ارایه خدمات خود تلاش کرده است تا خرید اینترنتی برای مشتریانش تجربه خوشایندی باشد، تجربه خوب یک خرید اینترنتی نه تنها در افزایش اعتماد مردم موثر است، بلکه در درازمدت می‏‌تواند بر رشد تجارت الکترونیک به عنوان یک صنعت مدرن در کشور هم تاثیرگذار باشد، زیرا که مشتریان، غیرمستقیم به بهره‌‏‏گیری از دیگر خدمات اینترنتی مثلا بانکداری الکترونیک نیز ترغیب می‏‌شوند.
شفافیت مالیاتی از دیگر ارزش آفرینی‏‌های دیجی‌کالا برای مشتریان و کاربران خود است که نه تنها به عنوان وظیفه ای ملی به آن نگاه می‌کند، بلکه این موضوع را قسمتی از حقوق مصرف کنندگان می‌‏داند. به علاوه سازمان‏‌ها و نهاد‏های دولتی نیز می‌توانند با اتکا به این موضوع از بابت خرید‏های سازمانی خود با دریافت فاکتور رسمی اطمینان حاصل نمایند. در نتیجه فرهنگ سازی در راستای شفافیت مالیاتی نیز از دیگر اهداف دیجی‌کالا است.
امیدواریم با ماموریت و چشم انداز دیجی‌کالا نه تنها تجربه یک خرید خوب را به کاربران و مشتریان عرضه کنیم، که در کلیه زمینه‌های علمی، اقتصادی، فرهنگی و به ویژه حوزه تجارت الکترونیک تاثیرگذار باشیم.
تجربه یک خرید خوب به عنوان شعار دیجی‌کالا همواره در تمامی فرآیندها سرلوحه کاری این مجموعه است و یاری رسانی شما کاربران عزیز که همواره پشتیبان این مجموعه بوده‏‌اید، دستیابی دیجی‌کالا به این اهداف را تسهیل می‌کند.