اضافه کردن یک محصول جدید به سایت دیجی‌کالا

تصویر صفحه کالا

طبق آمار رسمی با افزایش ضریب نفوذ اینترنت بین ایرانیان در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد ایرانیان به اینترنت دسترسی دارند. همچنین بیش از ۹۵ درصد ایرانیان به کارت‌های بانکی عضو شبکه‌ی شتاب دسترسی دارند و بسیاری از آن‌ها از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند. طبق آنچه بانک مرکزی اعلام کرده خرید آنلاین ایرانی‌ها در سال ۹۵ حدود ۳۴ درصد بیش از سال ۹۴ بوده و این روند رو به افزایش است. تمام این آمارها حاکی از آن است که اقبال عمومی برای استفاده از خدمات اینترنتی رشد چشم‌گیری داشته است. در چنین شرایطی بدیهی است که فروش اینترنتی کالاها یکی از استراتژی‌های تولیدکنندگان یا واردکنندگان کالا باشد.

دیجی‌‎کالا بیش از ۹۰ درصد سهم‌بازار فروش آنلاین کشور را در اختیار دارد. وجود بیش از ۴.۵ میلیون‌ حساب‌کاربری، بیش از ۲.۵ میلیون بازدید روزانه از سایت و ۶۰۰ هزار دنبال‌کننده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد ویترین دیجی‌کالا در چه حد پربازدید است. با در نظر داشتن رشد دیجی‌کالا که چیزی در حدود ۱۰۰ درصد در سال است این ویترین با شتاب بسیار بالا در حال بزرگ‌تر شدن است.

فروش محصول در فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا که دومین سایت پربازدید ایرانی است و مخاطبان گسترده‌ای دارد باعث رشد کسب‌و‌کارتان خواهد شد و از طریق آن می‌توانید مشتریان بالقوه‌ی خود را در نقاط مختلف کشور پیدا کنید.

صفحه محصول در سایت دیجی‌کالا از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که هر یک از این بخش‌ها اطلاعات مفیدی در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. هنگام اضافه کردن هر محصول جدیدی به دیجی‌کالا باید اطلاعات متنی متناسب با آن کالا به صفحه محصول اضافه شود که شامل جدول مشخصات و معرفی اجمالی محصول می‌شود. در ساده‌ترین حالت درج کالا در دیجی‌کالا این اطلاعات باید به صفحه محصول اضافه شوند.

 

جدول مشخصات

صفحه‌ی محصول یک کالا در دیجی کالا

تصویر مشخصات فنی کالا

اضافه کردن یک محصول جدید به سایت دیجی‌کالا شامل اضافه کردن جدول مشخصات، مزایا و معایب و رتبه‌بندی است. هر اطلاعاتی که مربوط به ویژگی‌ها و مشخصات فنی کالاست باید در جدول مشخصات آن قرار بگیرد. این جدول اولین جاییست که مشتریان دیجی‌کالا به آن سر می‌زنند و محصول مورد نظر خود را با رقبا مقایسه می‌کنند. در جدول مشخصات کالا تنها افزودن برخی از زمینه‌های اساسی و مهم ضروری است اما کامل کردن تمام مشخصات این جدول به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا با شناخت بیشتری آن کالا را انتخاب کنند. تا اینجای کار صفحه محصول شما در دیجی‌کالا ایجاد شده است. اما برای اینکه کالایتان بیشتر دیده شود و در معرض دید مشتریان بالقوه قرار بگیرد باید محتوای بیشتری به آن اضافه کنید. اولین مورد در این راستا نوشتن یک متن معرفی کوتاه برای محصول است.

مقایسه‌ی سریع در صفحه‌ی محصول سایت دیجی کالا

جدول مقایسه در صفحه‌ی محصول

 

 

شرح کالا و معرفی اجمالی محصول

مواردی که در جدول مشخصات کالا وارد می‌شوند تنها اطلاعات اولیه در خصوص کالا را به مخاطب منتقل می‌کنند. اولین قدم در معرفی محصول و ترغیب مشتری به خرید آن نوشتن درباره‌ی ویژگی‌های محصولات و توصیف و شرح نحوه‌ی کارکرد این محصولات است. شرح کالا، توضیحاتی راجع به ماهیت، ویژگی‌های اصلی و کاربردهای محصول است که کاربر نیاز به دانستن آن‌ها دارد. زمانی که خریدار به یک مرکز خرید مراجعه و محصول را از نزدیک مشاهده می‌کند، می‌تواند پاسخ پرسش‌هایش را از فروشنده بپرسد و درنهایت بهتر برای خرید قانع خواهد شد. اما از آن‌جایی که این امکان در فروشگا‌ه آنلاین وجود ندارد، محتوای محصول از جمله شرح باید چنین نقشی ایفا کند. شرح باید بتواند محصول را برای خریدار مجسم کند، طوری که مشتری خود را در حال استفاده از محصول تصور کرده و حس کند کالا را در هنگام خرید در دست گرفته است.

توضیح اجمالی یا شرح کالا در صفحه‌ی محصول

تصویر شرح کالا در صفحه‌ی محصول

 

کارشناسان کارخانه محتوا، به عنوان بخش مهمی از فعالیت‌های خود، محتوای متنی معرفی نزدیک به یک میلیون کالای سایت دیجی‌کالا را تولید و در طی سالیان مهارت‌های خود را در این زمینه تقویت کرده‌اند. آن‌ها امروز دقیقا می‌دانند که چگونه باید بنویسند تا نوشته‌شان بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشد.

در کارخانه محتوا نویسندگانی به کارگرفته می‌شوند که دانش و توانایی نوشتن برای گروه‌های کالایی مختلف را دارند. ما وظایف را به نویسندگان متناسب با توانایی و تخصص آن‌ها اختصاص می‌دهیم تا شرح و معرفی هر کالا توسط کارشناس همان دسته‌ی کالایی نوشته شود؛ در نتیجه این متن‌ها به طور کامل در برگیرنده‌ی تمام ویژگی‌های کالا بوده و تفاوت‌های آن نسبت به رقبا را به خوبی نشان می‌دهند.

پنل اضافه کردن محصول جدید به دیجی‌کالا

 

در اینجا روزانه برای دست کم هزار کالا محتوای حرفه‌ای تولید می‌شود. ما این توانایی را داریم که فشار کاری سنگین را مدیریت کنیم. محتوای تولید شده در کارخانه محتوا در مقایسه با محتوایی که توسط خود شرکت‌ها برای محصولاتشان تولید می‌شود، به مراتب سریع‌تر آماده می‌شود و در عین حال از نظر اقتصادی نیز به صرفه‌تر است.

مزایای استفاده از خدمات متنی کارخانه محتوا برای معرفی محصولات شرکت‌ها:

  • تولید محتوای تخصصی متناسب با صنعت شما

  • مقرون به صرفه بودن نسبت به روش‌های دیگر

  • تولید محتوا براساس ضوابط و دستورالعمل‌های داخلی هر شرکت

  • نوشتار صحیح و مناسب از لحاظ فنی

  • تحویل سفارش در کم‌ترین زمان ممکن

  • تولید محتوای اصل و منحصر به فرد

  • شناخت کامل از مخاطبان هر صنعت

 

همین الان سفارش دهید