برون سپاری چیست و چرا باید برون سپاری کنیم؟

کارخانه تولید محتوا > مقالات > تولید محتوا > برون سپاری چیست و چرا باید برون سپاری کنیم؟

برون سپاری چیست و چرا باید برون سپاری کنیم؟

هر کسب و کار کوچکی در ابتدا با تعداد معدودی نیروی کار فعالیت خود را آغاز می‌کند. در ابتدا ممکن است موسسان کسب و کارها تمام وظایف ریز و درشت مربوط به موسسه‌ی خود را به تنهایی انجام دهند؛ اما با رونق کسب و کار و بزرگ‌تر شدن دامنه‌ی فعالیت‌ها کم کم نیروهای جدید جذب می‌شوند ومسئولیت‌ها بین همه نیروها تقسیم می‌شوند. هرچه کسب و کار فرضی ما بزرگ‌تر و پررونق‌تر شود باید نیروهای جدیدتری استخدام کند.

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های شرکت‌ها یافتن نیروهای کار مناسب است. این یک واقعیت است که شما حتی اگر گوگل هم باشید نمی‌توانید به تمام نیروهای متخصص دسترسی داشته باشید و آن‌ها را به استخدام شرکت خود درآورید. در نتیجه اکثر شرکت‌ها با چالش یافتن نیروی متخصص مواجه هستند و بعضا سعی می‌کنند این کمبود را با آموزش نیروهای خود تا حدی رفع کنند که البته کاری زمان بر و پر هزینه است. از طرفی هزینه‌های استخدام نیروی کار و همچنین محدودیت‌های فیزیکی دفاتر شرکت‌ها محدودیت‌هایی در تعداد نیروهای استخدامی به شرکت‌ها اعمال می‌کنند.

وجود این چالش‌ها و محدودیت‌ها از یک سو و گسترش روز افزون دسترسی به اینترنت از سوی دیگر، موجب فراگیر شدن مفهوم جدیدی به نام «برون سپاری» شد. طبق این نوع نگرش دیگر نیاز نیست سازمان‌ها برای انجام تمام فعالیت‌های خود نیروی فیزیکی استخدام کنند و می‌توانند انجام برخی از این فعالیت‌ها را به موسسات و تیم‌هایی در خارج از مجموعه خود واگذار کنند. با این کار نه تنها در وقت و هزینه سازمان‌ها صرفه‌جویی می‌شود بلکه به جای استخدام یک نیرو و انجام کارها توسط آن یک نفر، اعضای یک تیم و چندین نیروی متخصص آن کارها را انجام می‌دهند و به این صورت با صرف هزینه‌ای کمتر از تخصص افراد بیشتری بهره‌مند می‌شوند.

این روزها سازمان‌های کوچک و بزرگ بسیاری در سراسر جهان بخشی از فعالیت‌های خود را به شرکت‌هایی در خارج از سازمان می‌سپارند که به صورت تخصصی این فعالیت‌ها را انجام می‌دهند. فناوری اطلاعات، مدیریت بیمه و منابع انسانی، حسابداری، تبلیغات و امنیت از جمله حوزه‌هایی هستند که بیشترین برون سپاری در آن‌ها انجام می‌شود. حوزه‌ی دیگری که کسب و کارها به تازگی به اهمیت برون سپاری آن پی‌برده‌اند «تولید محتوا» است.

تولید محتوای مناسب اهمیت بسیار زیادی در رونق کسب و کارها دارد. تولید محتوای حرفه‌ای نه تنها نیاز به دانش و تخصص دارد بلکه وجود امکانات و زیرساخت‌های مناسب تاثیر چشمگیری در کیفیت محتوای تولید شده خواهد داشت. با برون سپاری تولید محتوای شرکت خود به مجموعه‌ای که به صورت تخصصی این کار را انجام می‌دهد، علاوه بر صرفه جویی در وقت و هزینه‌های خود به ابزارهای تخصصی و نیروهای متخصص این مجموعه دسترسی خواهید داشت.

یک دیدگاه برای “برون سپاری چیست و چرا باید برون سپاری کنیم؟

  • سردبیر – نودی

    بسیار زیبا

Comments are closed.