مایکروسافت سرویس استریم بازی راه می‌اندازد

امیرحسین میرزایی ۱۷ مهر ۱۳۹۷ | ۱۷:۰۰ ۲۱ مهر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
سرویس استریم بازی مایکروسافت Project xCloud

مایکروسافت از یک سرویس استریم بازی رونمایی کرده است. این سرویس که فعلا Project xCloud نام دارد، قرار است امکان تجربه‌ی بازی‌های ایکس‌باکس را روی هر دستگاهی فراهم کند. مایکروسافت می‌گوید که هر صفحه‌ی نمایشی می‌تواند تبدیل به یک دستگاه برای تجربه‌ی بازی شود و این سرویس جدید، بازی‌کننده را در تمرکز قرار می‌دهد، نه پلتفرم‌ها را.

طبق اطلاعاتی که مایکروسافت از سرویس Project xCloud ارایه داده، شرکت‌های بازی‌سازی به سادگی می‌توانند بازی‌های خود را به صورت استریم شده به مخاطب بیشتری ارایه دهند و هیچ کار بیشتری هم لازم نیست از سوی شرکت‌ها برای اجرای این بازی‌ها انجام شود.

مایکروسافت می‌گوید که می‌توان از Project xCloud روی شبکه‌های ۴G و در آینده‌ی نزدیک ۵G هم استفاده کرد.

تیم سازنده‌ی سرویس استریم بازی مایکروسافت، طوری Project xCloud را طراحی کرده‌اند که بتواند بخش‌های مورد نیاز و لازم یک کنسول ایکس‌باکس وان را در کنار هم قرار دهد و زیرساخت‌های لازم برای اجرا یک بازی به صورت لازم را به بهترین شکل ممکن فراهم کند.

به لطف سرورهای قدرتمند Azure مایکروسافت که در ۵۴ ناحیه‌ی مختلف دنیا قرار دارند، بازی‌کننده‌ها و کسانی که از سرویس Project xCloud استفاده می‌کنند، بدون هیچ مشکلی در هر نقطه‌ی دنیا بهترین تجربه استریم بازی را دریافت می‌کنند. البته حتی بدون در نظر گرفتن وضعیت ارتباطات کشور ما، می‌توانیم به جرات بگوییم که در حال حاضر کشورهای زیادی نیستند که می‌توانند به خوبی یک بازی را بدون تاخیر و مشکل استریم کنند.

مایکروسافت Project xCloud

در کنار خود سرویس استریم بازی، مایکروسافت هم‌چنین در حال طراحی یک سیستم کنترل برای صفحه‌های لمسی است تا افراد حتما هم لازم نداشته باشند از یک دسته‌ی بازی استفاده کنند.

در راستای حل مشکل تاخیر در دریافت و ارسال داده، تیم تحقیق و توسعه‌ی مایکروسافت مشغول کار روی تکنولوژی‌های جدیدی برای فشرده کردن ویدیو است.

برخلاف دیگر سرویس‌های استریم بازی امروزی، مایکروسافت می‌گوید که می‌توان از Project xCloud روی شبکه‌های ۴G و در آینده‌ی نزدیک ۵G هم استفاده کرد. مایکروسافت در حال حاضر سرویس استریم بازی خود را با سرعت ۱۰ مگابیت در ثانیه به خوبی اجرا می‌کند.

مایکروسافت هم‌چنین در حال طراحی یک سیستم کنترل برای صفحه‌های لمسی است.

در نمایشگاه E3 2018 امسال و در کنفرانس مایکروسافت بود که برای اولین بار از تلاش این شرکت برای راه اندازی یک سرویس استریم بازی شنیدیم.

چند ماه پیش هم شایعه‌ای دیگر شنیده بودیم که می‌گفت مایکروسافت در کنار ایکس‌باکس بعدی، یک مدل ارزان از ایکس‌باکس عرضه خواهد کرد که شبیه به یک ست تاپ باکس عمل و بازی‌ها را استریم می‌کند.

در سال ۲۰۱۹ سرویس استریم بازی مایکروسافت به صورت آزمایشی در برخی مناطق راه اندازی خواهد شد.

منبع: IGN

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ comment
 1. Avatar سایبرپانک

  این است پایان مالکیت خصوصی
  به عصر زندگی اجاره ای خوش آمدید.

  کی فکرش رو میکرد آمریکایی که یه زمانی سایه ی کمونیست ها رو با تیر میزد، زمانی برسه که سرویس های کمونیستی یکی پس از دیگری راه اندازی کنه!

  1. Avatar shahabmp

   کمونیست ایده های اقتصادی فوق العاده ای رو به دنیا معرفی کرد، امریکای سرمایه داری که سایه کمونیست با تیر میزد هم به خاطر ترس از نافع سرمایه داری اش بود، کاری با خوب و بد بودن کمونیسم نداریم ایده هایی از دل کمونیسم خلق شد که بخش عظیمی از دنیای مرفه امروزی رو شکل داده! گذشته از این، در اخیار داشتن تمام نیاز ها با پرداخت یک اشتراک ماهانه مطمئنا خیلی بهتر از مالکیت خصوصی بخش کوچیکیه، این یعنی رفاه بیشتر، یعنی لذت بیشتر برای افراد کم درآمد تر!

   1. Avatar سایبرپانک

    کمونیست و ایده های اقتصادی فوق العاده!!!!
    یعنی تا به حال چنین تحلیل برعکس و آفسایدی تو عمرم ندیده بودم.
    کل دنیای به قول خودت مرفه امروزی رو (که البته که خوده این موضوع هم جای بحث داره) مالکیت خصوصی شکل داده.
    تمام قدرت اقتصادی آمریکا از مالکیت خصوصی نشئات گرفته.
    حتی چین کمونیست امروزی هم کمی از ایده های کمونیستی فاصله گرفت و مالکیت خصوصی رو تا حدی پذیرفت و تمام پیشرفت های اقتصادی چین کمونیست به واسطه ی همین مالکیت خصوصی می باشد.
    درضمن بگذریم از این که تمام ایده های اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی کمونیست در طول تاریخ از بیخ و بن شکست خوردند و در تمام فجایع انسانی دوران مدرن نقش کلیدی داشته.

    پرداخت اشتراک ماهانه به جز وابستگی ، محدودیت و سود بیشتر کمپانی ها چه ارمغانی خواهد داشت؟؟