اشکودا ویژن E، رقیب تسلا مدل X

۳۰ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۰ ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

ویژن E، طرحی مفهومی از شاسی‌بلند برقی شرکت خودروسازی اشکودا (Skoda) است. این خودرو بر پایه پلت‌فرم MEB طراحی شده است. MEB، نام پلت‌فرمی از شرکت فولکس‌واگن است که قرار است از آن برای خودروهای الکتریکی آینده استفاده ‌شود.

از ویژگی‌های طراحی این پلت‌فرم می‌توانیم به تغییرپذیر بودن آن اشاره کنیم. خودروسازها می‌توانند فاصله بین دو محور و موقعیت صندلی‌های سرنشینان را بسته به ابعاد اتومبیل موردنظر تغییر دهند. به همین دلیل، پلت‌فرم MEB می‌تواند یکی از کارآمدترین پلت‌فرم‌ها برای ساخت اتومبیل‌های برقی باشد.

این خودرو ۴۶۴۵ میلی‌متر، طول و ۱۹۱۷ میلی‌متر، عرض دارد. اشکودا ویژن E در صورت عرضه می‌تواند رقیب تسلا مدل X باشد. البته هنوز درمورد زمان عرضه و قیمت آن اطلاعاتی منتشر نشده است. اشکودا ویژن E یک ماشین خودران سطح ۳ محسوب می‌شود. این بدین معنی است که این شاسی‌بلند، قابلیت پارک خودکار، سیستم رانندگی خودکار در اتوبان و واکنش به خطرات احتمالی در جاده را دارد.

موتور برقی اشکودا ویژن ای می‌تواند توانی معادل ۳۰۱ اسب‌بخار تولید کند. توان این موتور دقیقا برابر توان خودروی مفهومی فولکس‌واگن I.D Crozz است. این خودرو می‌تواند به حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

شما در مورد اشکودا ویژن E چه نظری دارید؟

منبع: Carmagazine
telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar ali

    این چه خوووووبه… خیلی معرکست… از خوندن و شنیدیدن و دیدنش لذت بردم…امیدوارم روزی رانندگی کنم باهاش…

    1. Avatar asa

      تا وقتی مافیای خودرو در ایران هستند شما هیچ وقت از خودرو لذت نمیبرید