تمرکز فیس‌بوک روی هوش مصنوعی جدی‌تر می‌شود

۲۶ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۷:۰۰ ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
فیسبوک مسنجر

هوش مصنوعی بدون شک قدم بزرگ بعدی در پیشرفت تکنولوژی است. از گوگل گرفته تا مایکروسافت یا فیس‌بوک، تمام شرکت‌های حوزه‌ی تکنولوژی به دنبال پیشرفت در این بخش هستند. فیس‌بوک به تازگی خبر داده است که می‌خواهد تیم تحقیقات هوش مصنوعی خود را بزرگ‌تر کند. این شرکت گفته که به تازگی یک آزمایشگاه هوش مصنوعی جدید در مونترال افتتاح کرده است که در کنار دو آزمایشگاه هوش مصنوعی فیس‌بوک در نیویورک و پاریس به تحقیقات در این زمینه ادامه می‌دهد.

سایت مونترال، در کنار دو آزمایشگاه هوش مصنوعی فیس‌بوک در نیویورک و پاریس به تحقیقات در این زمینه ادامه می‌دهد.

مدیر بخش هوش مصنوعی فیس‌بوک، یان لکان، درباره‌ی این آزمایشگاه جدید گفته است: «آزمایشگاه مونترال پژوهشگران و مهندسان زیادی را در خود جای خواهد داد که روی پروژه‌های مختلف هوش مصنوعی کار می‌کنند. با این حال تمرکز بیشتر این آزمایشگاه جدید روی سیستم‌های دیالوگ و تقویت یادگیری خواهد بود.»

«جوئل پینو»، از استادان علوم کاپیوتر دانشگاه مک‌گیل، هدایت آزمایشگاه مونترل فیس‌بوک را برعهده خواهد داشت. تحقیقات گذشته‌ی او روی یادگیری و تصمیم‌گیری هوش مصنوعی بوده است و او هم‌چنین روی تعاملات بین انسان و ربات هم تحقیقاتی انجام داده.

لکان می‌گوید که مثل دیگر آزمایشگاه‌های هوش مصنوعی فیس‌بوک، سایت مونترال آن‌ها هم با جامعه‌های مختلف هوش مصنوعی همکاری خواهد کرد و تحقیقات خود را با برگزاری کنفرانس‌های مختلف و تعامل با دیگران پیش خواهد برد.

منبع: Engadget

برچسب‌ها :
دیدگاه شما