تولد مجدد پس از ۹۰ سال وقفه؛ پروژه عجیب بنتلی برای عرضه دوباره Blower 1929

۸ آبان ۱۳۹۸ | ۰۷:۴۵ ۲۹ مهر ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

بنتلی قصد دارد ۱۲ نسخه از مدل‌های بعدی Blower با موتور ۴.۵ لیتری سوپرشارژ شده که کاملا مشابه آن خودروی مسابقه‌ای خاص محصول ۱۹۲۹ است را تولید کند.

در دهه ۲۰ میلادی فقط چهار نسخه از این خودرو برای مسابقه تولید شد و خودروی شماره ۲ نقشی حیاتی در پیروزی بنتلی در مسابقات لمانز سال ۱۹۳۰ داشت. حالا با استفاده از نسل‌ها مهارت طراحی خودرو و جدیدترین تکنولوژی‌های دیجیتال، Blower 1929 منبع الهام ۱۲ مدل جدید خواهد شد، که نشانگر تعداد مسابقاتی است که تیم Blower در آن‌ها شرکت داشت.

بنتلی

بنتلی برای طراحی نقشه خودروها، مدل اصلی را به قطعات سازنده آن تقیسم خواهد کرد و هر بخش را فهرست کرده و اسکن سه بعدی می‌کند تا مدل دیجیتالی کاملی از یک خودروی کامل به دست آورد. با استفاده از قالب اصلی دهه ۲۰ میلادی و به کارگیری مهارت‌های سنتی طراحی خودرو در کنار تکنولوژی‌های پیشرفته، ۱۲ مدل جدید از آن خودروی افسانه‌ای تولید خواهد شد. این مدل‌های جدید تا حد ممکن شبیه نسخه اصلی خواهند بود و فقط تغییراتی مخفی به دلیل نگرانی‌های ایمنی امروزی در آن‌ها صورت می‌گیرد. سپس خودروی اصلی دوباره سرهم شده و در جای سابق خود نگهداری خواهد شد.

بنتلی

۴ مدل اصلی بنتلی Blower توسط سر تیم بیرکین با استفاده از سوپرشارژر روتس توسعه داده شده توسط مهندس بریتانیایی آمهرست ویلیرز ساخته شدند. آن سوپرشارژ توان خودرو را حین مسابقه از ۱۳۰ به ۲۴۰ اسب بخار افزایش می‌داد. سپس بنتلی ۵۵ خودرو با موتور ۴.۵ لیتری سوپرشارژ شده تولید کرد که ۵ تای آن‌ها مخصوص مسابقه بودند.

بنتلی

منبع: Autocar

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما