تویوتا هایس مخصوص حمل مبتلایان به کرونا با امکانات ویژه معرفی شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
تویوتا هایس

بیش از سه ماه است که ویروس کرونا سراسر جهان را فراگرفته و دنیا را وارد یکی از بحرانی‌ترین دوران‌ها کرده است. در حال حاضر بیش از سه میلیون نفر به این ویروس مبتلا هستند و تاکنون ۲۳۰ هزار نفر نیز بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته‌اند. ژاپن یکی از نخستین کشورهایی بود که موارد ابتلا به این ویروس در آن مشاهده شد. تاکنون حدود ۱۴۳۰۵ نفر در ژاپن به کرونا مبتلا شده‌اند و ۴۵۵ نفر از این مبتلایان فوت کرده‌اند. توکیو پایتخت این کشور و یکی از پرتراکم‌ترین شهرهای جهان، بیشترین تعداد مبتلایان و فوتی‌ها را به خودش اختصاص داده و پس از آن دو شهر اوزاکا و کاناگاوا قرار دارند.

حال شرکت خودروسازی تویوتا برای بهبود این اوضاع وارد عمل شده تا بتواند کمی از سنگینی بار مشکلات کرونا بکاهد. اوایل هفته گذشته بود که این خودروساز بزرگ ژاپنی اعلام کرد تولید ماسک‌های محافظتی را آغاز کرده است. این ماسک‌ها برای مراکز درمانی ژاپن ساخته می‌شوند و تویوتا قادر است تا ۴۰ هزار ماسک محافظتی در ماه تولید کند.

تویوتا علاوه بر تولید ماسک، برای جابجایی مبتلایان به کرونا نیز برنامه‌هایی تدارک دیده است. در حال حاضر تویوتا ۱۱ خودرو برای حمل و نقل بیماران مبتلا به کرونا تولید کرده که در مناطقی از استان‌های چیبا و میاگی و شهر توکیو را تحت پوشش خود دارند.

تویوتا هایس

در کنار این محصولات، خودروساز ژاپنی نمونه‌ای از تویوتا هایس را نیز به خودرویی برای جابجایی بیماران بدحال کرونایی تبدیل کرده است. این خودرو اولین محصول تویوتا است که برای جابجایی بیماران بدحال کرونایی تدارک دیده شده است. این مدل سیستم هوشمند کنترل ذرات معلق در هوا را دارد و با استفاده از یک مانع، کابین راننده را از محل نگهداری بیمار بدحال جدا می‌کند.

این تویوتا هایس ویژه طراحی ساده‌ای دارد. یک فن خروجی در مانع قسمت میانی خودرو قرار دارد که وظیفه آن پخش هوا به سمت عقب است تا از ورود ویروس‌های معلق در هوا به کابین و فضای راننده جلوگیری کند. این تویوتا هایس ارتقا یافته به بیمارستان شووا در توکیو اهدا شده تا به ناوگان حمل و نقل بیماران مبتلا به کرونا بپیوندد. دیگر بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ژاپن نیز از محصول جدید تویوتا استقبال کرده‌اند و این شرکت قصد دارد تولید تویوتا هایس ارتقا یافته خود را برای پاسخگویی به نیاز مراکز درمانی ادامه دهد.

منبع: MOTOR1برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما