دیدنی‌ترین جاذبه‌های ایران در شب یلدا

۲۷ آذر ۱۳۹۸ | ۱۹:۳۰ ۲۵ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
شب یلدا در ایران

می‌خواهیم در دیجی‌کالا مگ یلدا و سفر را با هم ترکیب کنیم و برای ساختن یک شب خاطره انگیز شب یلدا را در طبیعت زیبا‌ جشن بگیریم. پس با ما همراه شوید تا مکان‌های جذاب برای جشن گرفتن شب یلدا در ایران را به شما معرفی کنیم.

یلدا بهانه‌ای است برای لحظاتی بیشتر کنار هم بودن و غنیمت شمردن این لحظات کنار کسانی که دوستشان داریم.

چه دور و چه نزدیک گرد هم می‌آییم تا این آیین زیبا از فرهنگمان را پاس داریم. همین بهانه‌ها خاطره‌هایی می‌شوند که سال‌ها یاد آن‌ها را بخیر می‌کنیم و از یاد‌آوری آن‌ها پر از لذت می‌شویم.

پس چه خوب است که این فرصت دور هم بودن را از دست ندهیم و به بهترین نحو از آن استفاده کنیم و شبی به یاد ماندنی کنار خانواده و کسانی که دوستشان داریم بسازیم.

سفر بی‌شک همیشه یکی از بهترین لذت‌های این زندگی پر‌دغدغه است. می‌توانیم با بستن چمدان به دل جاده بزنیم و خاطراتی متفاوت را برای خود و عزیزانمان بسازیم. با فراغ خاطر زیر آسمان پر‌ستاره و جادویی شب رویا ببافیم و این شب زیبا را کنار عزیزانمان جشن بگیریم.

شب یلدا در کویرهای ایران

یکی از مکان‌های جذاب برای برگزار کردن این جشن زیبا، کویر است. بسیاری از اکو‌کمپ‌های کویری ایران برنامه‌های جذاب و سرگرم‌کننده‌ای برای این شب تدارک می‌بینند. می‌توانید با این کمپ‌ها همراه شوید و زیر آسمان پر از ستاره‌ی کویر از دیدن رسم و رسومات این شب لذت ببرید.

شب یلدا در کویر

کویر مصر، کویر مزینان، کلوت‌های شهداد و در مجموع شهرها و روستاهای حاشیه‌ی کویر ایران همانند روستای مشهور مصر، بهترین مکان ها برای برگزاری شب یلدا هستند.

اگر نمی خواهید در تور شرکت کنید، می توانید با ماشین شخصی خودتان به این منطقه‌ها سفر و در مراسمی که در این مناطق برگزار می شود، شرکت کنید.

فقط یادتان باشد که خوراکی‌های شب یلدا، آجیل و میوه و همینطور غذا همراه خود داشته باشید. اگر‌چه می‌توانید در مقصد هم این خوراکی‌ها را تهیه کنید، ولی به دلیل شلوغ شدن این جاذبه‌های ایران در شب یلدا ممکن است مواد غذایی تمام شوند.

برای اقامت خود هم از قبل هماهنگی‌های لازم را انجام دهید. در این شب ظرفیت این مکان‌ها به سرعت پر می‌شود. البته در روستاهای اطراف این کویرها هم معمولا اقامتگاه‌های بوم‌گردی زیبایی وجود دارند که می‌توانید در آن‌ها اقامت داشته باشید.

معمولا این اقامتگاه‌ها امکانات لازم را برای شب‌مانی در آنجا دارند، ولی بهتر است لوازم ضروری و همینطور لباس گرم کافی به همراه داشته باشید.

از همه مهم‌تر دوربین عکاسی را برای ثبت این برنامه‌های دیدنی و ثبت در خاطرات فراموش نکنید!

یکی دیگر از مکان‌های کویری که برای شب چله مراسم دیدنی دارند اکو کمپ متین‌آباد است که با رقص‌های محلی، موسیقی زنده، شترسواری و… شبی به یاد‌ماندنی را در خاطرتان حک می‌کند.

شب یلدا در جنگل‌های ایران

از دل کویر به جنگل بزنیم… 

جنگل‌ها و مناطق شمالی ایران هم حس منحصربه‌فرد و کاملا متفاوتی از کویر را ایجاد می‌کنند. می‌توانید این شب طولانی و زیبا را در سیاهکل زیبا و جاذبه‌های نزدیک بندرانزلی بگذرانید. این مناطق از بهترین جاذبه‌های ایران برای شب یلدا هستند.

شب یلدا در جنگل

آوای موسیقی گیلانی، پیاده‌روی در دل جنگل، مراسم حافظ‌خوانی و طعم انواع غذاهای شمالی، بازدید از جاذبه‌هایی همچون کاروانسرای تی تی، بودن در کنار آبشارهای زیبا و حتی خوردن چای محلی در میان مزارع کشت چای شمال، تنها تعداد محدودی از جاذبه‌های شب یلدای شمال کشورمان برای مردم، گردشگران و خانواده‌ها هستند.

شب یلدا آیینی دوست داشتنی است که در تمام شهر‌های ایران برگزار می‌شود. هرجا با رنگ و طعم متفاوت ولی با یک فلسفه که آن هم عزیز شمردن این لحظاتی است که دورهم هستیم و خنده‌های از ته دل کنار بزرگ‌ترهای خانواده.

برای دیدن این رنگ‌ها و حس و حال متفاوت یلدا می‌توانید به شهر‌های دیگر سفر کنید، از غذا‌های محلی بچشید و آداب و رسوم شب یلدا در شهرهای ایران را از نزدیک تجربه کنید.

کلام آخر…

آنجا خوش است که دل خوش است؛ پس برای شما دلی خوش در کنار عزیزانتان در شب یلدا آرزو می‌کنیم. بهترین خاطرات خود را کنار هم بسازید؛ هر جای ایران که هستید.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما