راهنمای خرید جهیزیه از دیجی‌کالا؛ خانه‌ی بختت را آنلاین بچین

۱۷ تیر ۱۳۹۹ | ۲۰:۰۰ ۲۴ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
لوازم جهیزیه ضروری عروس

این روزها همه به خرید آنلاین عادت کرده‌ایم، ولی هنوز بعضی خانواده‌ها گشت‌وگذار در بازار و مغازه‌ها را برای یک سری رسم و رسوم مثل خرید جهاز عروس ترجیح می‌دهند. با این حال، اگر از ترافیک (و البته این روزها از کرونا) گریزانید، پیشنهاد ما این است که تمام مایحتاج شروع یک زندگی مشترک را به صورت بخرید. این راهنمای خرید به شما کمک می‌کند لیست لوازم ضروری جهیزیه عروس را برای خرید آنلاین پیدا کنید.

پیش از هر چیز فراموش نکنید اجناس مختلف را می‌توانید با قیمت‌های بسیار متنوعی بخرید. پس بهتر است ابتدا فهرست اقلام ضروری جهیزیه را روی کاغذ بنویسید و با توجه به بودجه‌ای که دارید خریدهایتان را الویت‌بندی کنید.

مبلمان، میز و تخت

مبل ال خاکستری

مبلمان از آن چیزهایی است که می‌تواند حال و هوای یک خانه را عوض کنید. سلیقه‌ی صاحبخانه بیشتر از هر چیزی در مبلمان خانه‌اش نمود پیدا می‌کند. این که اسپورت است یا کلاسیک. این که از مدل‌های مدرن خوشش می‌آید یا از آن مبل‌های پذیرایی سلطنتی قدیمی. دست‌تان در انتخاب مبل با هر سلیقه‌ای باز است.

آن‌هایی که خانه‌شان جای کافی دارد این روزها به مبلمان طرح ال علاقه‌ی زیادی نشان می‌دهند. خوبی‌ مبل‌های ال این است که راحت هستند و می‌شود موقع تماشای تلویزیون یا بعد از یک روز خسته‌کننده رویشان دراز کشید و استراحت کرد. اما یک چیزی را در نظر داشته باشید. به خصوص اگر مستاجر هستید مبل ال در هر خانه‌ای جا نمی‌شود و با فرم معماری هر خانه‌ای هم نمی‌خواند. در نتیجه مبل ال را با وسواس انتخاب کنید.

انواع مبل در دیجی‌کالا

مبل‌هایی که ترکیب کاناپه‌های دو نفره و سه نفره و تک نفره هستند از قدیم جزو مبل‌های پرطرفدار دوست‌داشتنی بودند. به خصوص که در سال‌های اخیر می‌توانید در یک ست یا حتی نیم ست از رنگ‌های مختلف استفاده کنید و به خانه‌تان رنگ بدهید. به علاوه این مبل‌ها برای مساحت‌های کوچک هم مناسب هستند و از تک‌نفره‌هایشان می‌توانید در قسمت‌های مختلف سالن استفاده کنید.

انواع میز و صندلی ناهارخوری در دیجی‌کالا

میز ناهارخوری هم یکی دیگر از آن چیزهایی است که در بخش لوازم چوبی باید سراغش بروید. از میزهای چهار نفره تا دوازده نفره با توجه به جایی که برای آن در نظر دارید جزو انتخاب‌هایتان می‌تواند باشد. اگر خانه‌تان کوچک است احتمالا میز شش نفره‌ی گرد گزینه‌ی خوبی است که کمتر جا می‌گیرد و مهمان‌هایتان هم راحت پشت آن خواهند نشست.

انواع جاکفشی در دیجی‌کالا

میز ناهارخوری و مبل جزو ضروری‌های بخش لوازم چوبی بودند اما از کنار بقیه‌ی لوازم این بخش هم به سادگی نگذرید. قفسه‌هایی برای دکور یا گذاشتن کتاب، جا کفشی و میز آرایش و غیره هم در این قسمت هستند که با بودجه‌های مختلف می‌شود سراغشان رفت.

انواع تخت خواب در دیجی‌کالا

تخت‌ هم که جزو چیزهایی است که احتمالا در بالای فهرست خریدتان حضور دارد. تخت‌های جعبه‌ای که زیرشان کشو می‌خورد می‌توانند انتخاب‌های مناسبی باشند که با کمترین فضای اشغال شده بیشترین استفاده را از آن‌ها بکنید.

انواع پاف در دیجی‌کالا

سرویس اتاق خوابتان را پاف‌های رنگی برای جلوی میز آرایش و کمد لباس و جعبه‌های ارگانایزر می‌توانند تکمیل کنند.

فرش

فرش های ایرانی

از وقتی کف خانه‌ها پارکت و سرامیک شد شاید حواس همه مثل قدیم به فرش نباشد با این حال میان خانه‌ی ایرانیان و فرش همیشه پیوندی برقرار است. اگر خانه‌تان را مدرن چیده‌اید می‌توانید سراغ گلیم‌ها و گبه‌هایی بروید که هم طرح‌های هنرمندانه دارند و هم خیلی شلوغ نیستند و با هر دکور خانه‌ای جور در می‌آیند.

بعضی‌ها هم نمی‌توانند از وسوسه‌ی نقش ماهی تبریز یا رنگارنگی طرح‌های کاشان یا نقش بختیاری بگذرند. خوشبختانه اهل هر کدام باشید فرش‌های ماشینی به کمکتان می‌آیند تا با قیمت مناسب‌تر بتوانید طرح دلخواهتان را کف خانه بیاندازد. اگر هم بودجه‌ی پر و پیمانی برای خرید فرش دارید که فرش‌های دستبافت منتظرتان هستند.

انواع فرش در دیجی‌کالا

لوازم خانگی برقی

لوازم خانگی برقی

اول از همه سراغ وسیله‌های بزرگ آشپزخانه می‌رویم. فصل گرماست و طبعا قبل از هر چیزی یاد یخچال می‌افتیم. اگر آشپزخانه بزرگ است و خانواده‌ی پرجمعیتی دارید و اول زندگی مهمان برایتان زیاد می‌آید خوب است از سرویس‌های دوقلوی یخچال و فریزر استفاده کنید. اما اگر اول زندگی می‌خواهید جمع و جورتر شروع کنید یکی از یخچال‌هایی که پایینش فریزر دارد مناسب است. خوشبختانه یخچال‌های ایرانی باکیفیت در سال‌های اخیر به بازار آمده که می‌توانید با صرف هزینه‌ی کمتر یکی از آن‌ها را خریداری کنید.

انواع یخچال و فریزر در دیجی‌کالا

این روزها دیگر آشپزخانه‌ی کمتر خانه‌ای بدون ماکروویو کامل می‌شود. موقع خرید ماکروویو حواستان باشد که حجم داخلی ماکروویوها گاهی خیلی کوچکتر از ظاهر بیرونی‌شان است. حتما به ظرفیت داخل ماکروویو دقت کنید. چیزهایی مثل جوجه گردان، گریل یا داشتن برنامه‌ی پخت سلیقه‌ای است و با توجه به هزینه‌ای که می‌کنید و البته کارکردتان می‌توانید از بعضی از گزینه‌ها صرفنظر کنید.

انواع مایکروویو و مایکروفر در دیجی‌کالا

بعضی‌ها به جز ماکروویو توستر هم به کارشان می‌آید. یک نوع از توسترها فقط به کار توست کردن نان می‌آیند. اگر می‌خواهید استفاده‌ی بیشتری از توستر داشته باشید خوب است که یک آون توستر بخرید که علاوه بر توست کردن نان بتوانید در آن چیزهایی مثل سوسیس هم سرخ کنید.

انواع آون توستر در دیجی‌کالا

اول زندگی شاید بتوانید از ماشین ظرفشویی بگذرید اما داشتن ماشین لباسشویی در هر خانه‌ای الزامی است. ماشین لباسشویی با ظرفیت ۷-۸ کیلوگرم پرطرفدارترین است. ماشین‌های لباسشویی دستورهای شست‌وشوی متنوع دارند و می‌توانید با توجه به آن‌ها و برندی که می‌خواهد خریدتان را انجام بدهید.

انواع ماشین لباسشویی در دیجی‌کالا

جاروبرقی از پارس خزر تا بوش با قدرت‌های مختلف یکی از چیزهایی است که باید حتما برای نظافت خانه خریداری کنید. با توجه به قدرت و کارآیی‌شان و این که قابلیت جذب مایعات و فشرده‌سازی زباله و سری‌های متفاوت دارند یا نه قیمت‌هایشان با هم تفاوت می‌کند اما حداقل هزینه‌ای که برای خرید جارو برقی می‌کنید یک و نیم میلیون تومان می‌شود. اگر هر بار حوصله‌ی جارو برقی کشیدن ندارید این جارو شارژی‌های دم دستی هم گزینه‌ی خوبی هستند که یکی از آن‌ها در خانه داشته باشید.

انواع جارو برقی در دیجی‌کالا

اتو وسیله‌ی کوچکی است و ممکن است فراموشش کنید اما نیمی از لباس‌هایی که از ماشین لباسشویی بیرون می‌آورید نیاز به اتو کشیدن دارند و هر بار دادن آن‌ها به خشکشویی برای اتو کردن هزینه‌ی زیادی خواهد داشت. بهتر است همین اول کار یک اتو با قیمت مناسب بخرید.

انواع اتو در دیجی‌کالا

به جز این‌ها اگر گرمایی هستید خرید پنکه یا کولرهای برقی داخل منزل و اگر سرمایی هستید بخاری برقی جزو واجبات می‌شود. بیشترین هزینه‌تان برای خرید جهیزیه در همین قسمت لوازم برقی است و البته متنوع‌ترین قسمت است. چون می‌توانید سراغ قهوه‌ساز، چایی‌ساز، چرخ خیاطی برقی، همزن برقی، سبزی خردکن و چیزهای کوچکتر دیگر هم بروید.

انواع لوازم خانگی برقی در دیجی‌کالا

لوازم پخت‌وپز و غذاخوری

ست غذاخوری روی میز

چیدن آشپزخانه یکی از سخت‌ترین کارهاست چون جزییات زیادی دارد. کابینت‌های متعددی که باید پر شوند و همه‌ی وسایلی که برای پخت و پز و پذیرایی باید در خانه داشته باشیم.

سرویس پخت و پز اولین چیزی است که باید خریداری شود. برحسب این که چه‌قدر رفت و آمد دارید و آشپزی می‌کنید می‌توانید از سه پارچه تا ۱۴ پارچه سرویس قابلمه و ماهیتابه‌هایتان را انتخاب کنید. برای اول زندگی دو نفر معمولا سرویس هفت پارچه برای قابلمه به همراه دو مدل ماهیتابه کفایت می‌کند. به جنس قابلمه‌ها و ماهیتابه‌ها توجه کنید که تفلون و گرانیتی و نچسب باشد.

انواع ظروف پخت‌وپز در دیجی‌کالا

بدون چای خانه‌ی ایرانی خانه نمی‌شود. پس خرید کتری و قوری را از یاد نبرید. کنار کتری و قوری خوب است ست فنجان و استکان و نعلبکی هم بخرید تا چای‌تان را کاملا اصیل سرو کنید.

انواع لوازم تهیه و سرو چای و قهوه در دیجی‌کالا

سرویس قاشق و چنگال می‌توانید خیلی ساده باشد یا خیلی لاکچری. بسته به سلیقه‌ی خودتان است. قاشق و چنگال و کارد در قیمت‌های مختلف موجودند و خوشبختانه تفاوت قیمت تاثیری در کارکردشان ندارد. البته باید مراقب باشید جنسی انتخاب کنید که بعد از مدتی در اثر شست‌وشو رنگش تغییر نکند و شفاف باقی بماند.

انواع سرویس قاشق و چنگال در دیجی‌کالا

بشقاب و کاسه و ظروف سرو پذیرایی از آن چیزهایی است که هم دل خودتان را موقع غذا خوردن شاد می‌کند و هم نشانگر سلیقه‌ی شماست. ساده باشد یا طرحدار. سفید یا رنگی هر کدام جذابیت خودش را دارد. نیمی از لذت غذا خوردن به شیوه‌ی سرو کردن آن برمی‌گردد و ظروفی که در آن غذا می‌خورید. اگر باب سلیقه‌تان باشد لذت غذا خوردن دو چندان می‌شود.

انواع کاسه و پیاله در دیجی‌کالا

لیوان و ماگ هم از آن خریدهای جزیی ولی ضروری است. می‌توانید یک دست لیوان بلور بخرید و با سلیقه‌ی خودتان هر کسی در خانه یک ماگ هم داشته باشد که حس صمیمیت و زیبایی بیشتری دارد.

انواع سرویس غذاخوری در دیجی‌کالا

در لوازم آشپزخانه از زعفران ساب تا پیمانه‌ی اندازه‌گیری و جای نمک و فلفل نیاز است. خرده ریز‌های کوچک که اگر همان ابتدای کار همه را نخریدید می‌توانید به تدریج به آشپزخانه‌تان اضافه‌شان کنید.

انواع سرویس پارچ و لیوان در دیجی‌کالا

پرده

پرده زرد

خیلی‌ها به این جمله معتقدند که تا پرده‌ی پنجره‌ها زده نشود خانه شکل خودش را پیدا نمی‌کند و انگار یک چیزی کم دارد. پس در اولین قدم سایز پنجره‌هایتان را بگیرید. برای اتاق خواب خوب است پرده‌های کتان کلفت بخرید که نور سحرگاه داخل اتاق نیاید و بعد هم راحت قابل شست‌وشو باشد یا می‌توانید برای زیرش پرده‌ی تور بخرید که در طول روز که پرده‌ی ضخیم‌تر را کنار می‌زنید نور آفتاب داخل اتاق بتابد.

انواع پرده‌ی اتاق خواب و پذیرایی در دیجی‌کالا

اگر سالن پذیرایی‌تان پرده می‌خورد و مشرف هم نیست خوب است پرده‌های تور بگیرید تا بتوانید از نور خورشید در خانه‌تان استفاده کنید. اگر هم به پرده‌های ضخیم نیاز دارد حتما رنگ آن را با وسایل‌تان بسنجید و خیلی تیره هم انتخابش نکنید چون رنگ‌های تیره باعث می‌شود خانه کوچکتر و شلوغتر به نظر برسد.

لوازم صوتی و تصویری

تلویزیون و ساندبار

این یکی بخش خرید جهیزیه محل مجادله است. کمتر رسم است که لوازم صوتی و تصویری را عروس بخرد و در بیشتر مناطق ایران خرید لوازم صوتی و تصویری برعهده‌ی داماد است. از آن جایی که به هر حال زوج جوان با هم خرید می‌کنند این بخش را هم در راهنمای خرید جهیزیه می‌آوریم و می‌توانید از داماد بخواهید که این قسمت را بخواند.

انواع سیستم صوتی خانگی در دیجی‌کالا

اگر داماد دوست دارد از بین لوازم برقی پلی استیشن برای خانه‌ بخرد طبعا همه استقبال می‌کنند اما الویت با تلویزیون و سیستم صوتی است. یک راه این است که تلویزیون را جدا بخرید و در کنارش پخش‌کننده‌ی فیلم و ساندبار برای پخش صدا و راه دیگر این است که یک‌دفعه سراغ خرید یک سینمای خانگی بروید. البته برای خانه‌های کوچک که قرار نیست تلویزیون خیلی بزرگ باشد خرید سینمای خانگی را نمی‌شود توصیه کرد.

انواع سینمای خانگی و ساندبار در دیجی‌کالا

انواع و اقسام تلویزیون‌ها در اندازه‌های مختلف در بازار است. بعضی از آن‌ها هوشمند هستند که به اینترنت هم وصل می‌شوند و نمونه‌های ارزانتر دیگری هم داریم که قابلیت خاصی ندارند.

انواع تلویزیون در دیجی‌کالا

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ comment
 1. Avatar حیات

  خوبه وسایلاش

 2. Avatar میلاد

  چه خوب میشه اگر یه چک لیست تهیه کنید بزارین برای دانلود
  و مورد دیگه اینکه بسته های جهیزیه داشته باشین ،با قیمت های مختلف اما کامل
  اینطوری هرکسی در حد توانش میتونه خرید کنه و استرس از قلم افتادن و نبود وسایل رو نداره

 3. Avatar الهام

  این شرایط قسطی فقط برل خرید جهیزیه ست؟