شما بگویید: شانس تیم ایران برای موفقیت در جام جهانی چقدر است؟

۱۹ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۷:۳۷ ۲۹ مهر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
تیم ملی ایران شما بگویید
شما فکر می‌کنید تیم ملی ایران چقدر شانس بالا آمدن از گروهش را دارد و تا چه حد می‌توانیم به برد جلوی مراکش و یک مساوی جلوی پرتغال یا اسپانیا امیدوار باشیم؟در کامنت‌ها و شبکه‌های اجتماعی برایمان بنویسید که چقدر به تیم کی‌روش و سرمربی‌مان اعتماد دارید و گمان می‌کنید جلوی رقبا در جام جهانی ۲۰۱۸ تیم ملی ایران می‌تواند قد علم کرده و شگفتی بیافریند؟

هر چه به جام جهانی نزدیکتر می‌شویم هیجان پیش‌بینی مسابقات و بخصوص اضطراب برای بازی‌های سخت پیش روی تیم ملی ایران بیشتر می‌شود. در روزهای منتهی به جام جهانی البته همه تصمیم گرفتیم پشت تیم ملی بایستیم. در چند روز گذشته درباره فهرست بازیکنان انتخابی کی‌روش یادداشت‌هایی منتشر شد که واکنش‌های مختلفی به دنبال داشت. برخی از اینکه کی‌روش به بازیکنان لژیونر و جوان‌ترها میدان داده راضی بودند و برخی دیگر معتقد بودند که او تجربه برخی از بازیگران را نادیده گرفته است. این وسط بازی تدارکاتی ایران با تیم فوتبال ترکیه هم نتوانست چندان به ما روحیه بدهد. بازیکنان ایران سردرگم وسط زمین بودند و نتیجه بازی را واگذار کردیم آن هم در شرایطی که چند بازیکن اصلی تیم ترکیه غایب بودند.

کی‌روش البته از نتیجه بازی ابراز نارضایتی نکرد. برخی هم تحلیل کردند که کی‌روش نخواسته دستش را برای رقبا رو کند. در حال حاضر اکثریت آنهایی که فوتبال را دنبال می‌کنند به دو دسته تقسیم شده‌اند: طرفداران سیستم مدیریتی کی‌روش و منتقدان او.

طرفداران از شرایط آماده‌سازی تیم ملی حرف می‌زنند و بازی‌هایی که فدراسیون فوتبال نتوانسته در مرحله تدارکاتی برای تیم ملی ایران جور کند. بازی با یونان و کشورهای مهم دیگری که کنسل شد. در حقیقت تیم ملی ایران با هیچ‌کدام از کشورهایی که در جام جهانی بودند در مرحله تدارکاتی بازی نکرد تا نقاط ضعف تیم به صورت کامل زودتر از جام جهانی مشخص شود و سرمربی بتواند رویشان مانور بدهد.

منتقدان اما معتقدند خود کی‌روش در این زمینه‌ها کوتاهی کرده است و حتی اگر چنین اتفاقی افتاده باید آن را رسانه‌ای می‌کرد تا با فشار رسانه‌ها و دیپلماسی بازی‌های موردنظرش برگزار شود.

مهم‌ترین بازی ایران که رویش حساب باز می‌کنیم جمعه همین هفته روبه‌روی مراکش است. اگر بتوانیم از این بازی سه امتیاز برد را بگیریم با یک مساوی جلوی اسپانیا یا پرتغال امکان صعودمان وجود دارد. این را هم در نظر بگیرید که مراکش تیم قوی است که در مرحله مقدماتی در گروه خودش بدون شکست بالا آمده است. احتمالا هیجان‌انگیزترین بازی تیم ملی ایران هم باشد.

شما فکر می‌کنید تیم ملی ایران چقدر شانس بالا آمدن از گروهش را دارد و تا چه حد می‌توانیم به برد جلوی مراکش و یک مساوی جلوی پرتغال یا اسپانیا امیدوار باشیم؟در کامنت‌ها و شبکه‌های اجتماعی برایمان بنویسید که چقدر به تیم کی‌روش و سرمربی‌مان اعتماد دارید و گمان می‌کنید جلوی رقبا در جام جهانی ۲۰۱۸ تیم ملی ایران می‌تواند قد علم کرده و شگفتی بیافریند؟

درنهایت که امید همیشه هست و امیدواریم تیم ایران برای اولین‌بار بتواند از گروهش صعود کند. گروهی که اسمش را گروه مرگ گذاشته‌اند.

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲۴ comment
 1. Avatar فاخری

  ما میمیریم

  1. Avatar فرهام

   مگه زنده بودیم؟ :))

 2. Avatar میثم

  به نظر من، صرفه نظر هر نتیجی که برای تیم ایران پیش بیاد، امیدوارم با انجام یه بازی خوب و منسجم از جانب تیم ملی کشورمون، باز خورد خوبی رو در این تورنومنت از خودمون نشون بدیم.
  متاسفانه تو گروه خیلی سختی قرار گرفتیم، من شانسی رو برای ایران نمی بینم هر چند در فوتبال هیچ چیز قابل پیش بینی نیست. شگفتی این گروه به عقیده من میتونه مراکش باشه و حتی به جای یکی از دو تیم مدعی اسپانیا و پرتغال صعود کنه

 3. Avatar مهدی صالح پور

  به نظرم با یک باخت، یک مساوی و احتمالا یک برد مقابل مراکش جام رو ترک خواهیم کرد. #خیلی_خوشبینانه 😀

 4. Avatar طاها

  ایران 1-1 مراکش
  ایران 0-0 اسپانیا
  ایران 2-1 پرتغال
  بهترینی که میتونستم بگم به جز مراکش واقع بینانه بود

  1. Avatar REZA

   برادر گرامی کریس رونالدو اونجا واینستاده بگه سردار این توپ بره تو برو گل بزن افرین

 5. Avatar داریوش

  سوال نداره ، چون باختمون مقابل هر تیمی قرار بگیریم حتمی هست .

 6. Avatar دانیال

  صفر

 7. Avatar الف

  اگه بخوام منطقی فکر کنم باید بگم امیدوارم این جام جهانی، تنها جام جهانی‌ای نباشه که ایران بدون امتیاز ترکش می‌کنه

 8. Avatar علی

  با سلام.
  من نمیدونم منظور از موفقیت یعنی چی ولی همین که گل زیادی نخوریم خودش فکر کنم موفقیت میشه .
  یکم خوشبینانه اگه باشیم، اگر یکم غیرتی بازی کننذ مثلا مقابل پرتغال میتونن پیروز بشن. پرتغال درسته چند تا بازیکن ستاره داره ولی بطور کلی تیم ضعیفیه.
  ولی مقابل اسپانیا نمیشه گفت گل بزنن حداقلش اینه که زیاد گل نخورن.

 9. Avatar مهدی

  حیف از وقت که برای فوتبال ایران هدر بدیم…
  رانت، باند بازی، پارتی بازی، فساد… اینها شده حال و روز دنیای فوتبال ما
  فوتبالیستای ما قدمهایی که میدوند و تقسیم بر مبلغ قرار دادشون میکنن و بعد هم میشن لژیونر و سلبریتی و توی هر موضوعی سرک میکشن و تز میدن

  فوتبال غیرت میخواد، وطن پرستی میخواد که از مدیر باشگاه تا توپ جمع کن باید بهش پایبند باشن…

  میدونم صحبتام مخالف زیاد داره ولی بیاین و با یه مقایسه واقع بین باشیم

 10. Avatar آرمین

  اسپانیا: قویترین تیم اروپا

  مراکش: قویترین تیم آفریقا

  ایران: قویترین تیم آسیا

  پرتغال: دارنده ی بهترین بازیکن جهان

  چرا این جوری شد؟

 11. Avatar یحیی خالدی

  با این نظر سنجیا فقط داریم تیم ملی رو سبک میکنیم
  بذارید همون حالت طبیعی نگا کنیم حمایت کنیم
  مارو تو این وضعیتا نندازین
  یا مجبوریم دروغ به خودمون و بقیه بگیم یا اینکه چیزی بگیم که بقیه و خودمون احساس کنیم از تیم ملی حمایت نمیکنیم و موفقیتشون برامون مهم نیست
  ممنون

 12. Avatar ON ONE

  سلام
  کی روش تمام دلیل پیروزی در جهام جهانی
  باید ترکیب تیم ملی را نگویید تا 30دقیقه قبل بازی
  همان طور معلوم هست کی روش این کار میکند
  باید در هر بازی تترکیب خاص داشته باشد
  شانسه ما بالا نیست ولی تیم بدی هم نداریم
  به احتمال زیاد کرستین اخرین جام جهانی داره
  بازیکنان معلوم تا 32سالگی بازی میکند حال او32ساله است ولی خیلی اماده هست
  اسپانیا که واقعا تیم قدری هست اکثر بازیکنان
  قدر هست حال کی روش چگونه میخواهد ایران از باخت بزرگ خود نجات دهد ایا این پتانسیل دارد من میگویم بله

 13. Avatar مهدی

  به نظر من جلوی مراکش با یک گل پیروز میشیم و هر دوبازی بعدی رو شکست می خوریم و با همون برد کلی شاد می شیم و کیروش هم روی همون برد خفیف کلی تبلیغات می اندازه برا تمدید دوباره با قیمت بالاتر. اما مطمئنا ما صعود نمی کنیم و بازم برای صعود دل می بندیم به چهار سال بعد

 14. Avatar بی نام

  واقع بین باشید : صفر درصد. چه کی روش باشد و چه نباشد ، تیم ملی ایران در بهترین حالت ممکن هم هیچ شانسی تو این گروه ندارد.
  نمی دونم چرا یه عده برای ایران شانسی قائل میشند.

 15. Avatar سجاد نوریانی

  سلام
  آقا این بنر پیش بینی که گذاشتین کجاست. من سه روز هرچی تو سایتتون میگردم پیدا نمیکنم

  1. Avatar feda

   manam peyda nemikonm

 16. Avatar علی

  همه چیز به این بستگی داره که در مقابل مراکش چه نتیجه ای بدست بیاریم. مراکش تیمیه که برای صعود، میتونه تنه به تنه پرتغال و اسپانیا بزنه و در صورت برتری ما مقابل این تیم امکان صعود هم وجود خواهد داشت وگرنه صعود خیال خامی بیش نیست. با توجه به بازیهای تدارکاتی بی کیفیتی که در روزهای آخر برای تیم ملی در نظر گرفته شد ملاک درستی برای سنجش عیار تیم ملی در اختیارمون قرار نداده و از نظر من هر تحلیلی میتونه اشتباه باشه. اما اگر به بازیهای تیم تونس برابر اسپانیا و پرتغال و ایران بنگریم میتونیم به تیم ملی خوشبین باشیم. هر چند که همین تحلیل هم نمیتونه دقیق باشه.

 17. Avatar محمد

  بسیار کم

 18. Avatar Ali

  با یاری خدا از اسپانیا 4 تا میخوریم ، از پرتغال و مراکشم یکی 2 تا و با تفاضل گل 8- و امتیاز 0 به کشور عزیزمان بازمیگردیم:/

 19. Avatar رسول

  نمیدونم چرا بعضیا اینقدر منفی نگرن به همه چی.
  من نمیخوام بگم ما حتما صعود می کنیم
  ولی اقایی که میگی بیاین یکم واقع بین باشیم…منم حرفم همینه ولی درست و حسابی واقع بین باشین
  رنک ما که از مراکش بهتره
  پرتغال هم هر چی باشه از ارژانتین که دیگه2014نایب قهرمان شد بهتر نیس
  ایا4سال پیش که تازه نسبت به الان ضعیف تر و بی تجربه تر بودیم جلو ارژانتین بد بازی کردیم؟ اگه اشتباه تو دقیه اخر در بازیکن گیری نبود و خودباوری داشتیم و شانس داوری حتی میتونستیم برنده باشیم
  مقابل اسپانیا هم خدابزرگه البته من خودمم خوشبین نیستم البته ولی با وجود حاشیه اخیر مربی شون امید هست بازم.خدا رو چه دیدین!؟ شاید…
  #واقع_بین باشیم واقعا

 20. Avatar REZA

  هرچی خدابخواد همون میشه ایشالا میریم بالا اما باخت از اسپانیا خیلی سخت بود ایرانیان خیلی خوب مقابل آن ها ایستادند اما نشد دیگه تازه یه گل هم زدیم اما ویدیو چک قبول نکرد تازه لاییییییییییییییییییییییییییی زیبایی هم به پیکه انداختیم اما نشد دیگههههههههههههههههههه.

 21. Avatar REZA

  راستی موافقید که سردار اصلا تکون نمی خوره عین مجسمه وایساده راستی چرا قوچی دژاگرو نمی یارن وسط