پرونده فروش‌های ویژه؛ فصل بازگشت به مدرسه

امیر صادقپور ۲۳ آذر ۱۳۹۵ | ۱۵:۰۰ 22 جولای 2018

فصل بازگشت به مدرسه در بسیاری از کشورها برای فروشندگان محصولات مرتبط با این فصل، فرصتی مناسب جهت جذب مشتریان بیشتر است. در ادامه‌ی پرونده‌ی فروش‌های ویژه در دیجی‌کالا مگ به اهمیت این روز و میزان تاثیرش در رونق‌دهی به بازار اشاره شده است.

فصل بازگشایی مدارس به واسطه‌ی تامین محصولات مورد نیاز مخاطبان نزدیک به ۱۷ درصد کسب‌وکارها را درگیر خود می‌کند که این میزان هر سال با تغییر نیازهای اولیه‌ی مشتریان بالقوه، رو به افزایش است.

بر اساس گزارشی که به‌وسیله‌ی eMarketer منتشر شده، این آمار در آمریکا از سال گذشته تا به حال ۲٫۶ درصد افزایش نشان داده است.

final-heroimage-for-bts-blogjpg-mwrrk9l9mgsnzv8ybklljklutrgtshd1pur9p8lkfs

در این میان میزان فروش آنلاین محصولات مرتبط با این فصل هم در مجموع افزایشی چشمگیر به خود دیده. میزان فروش آنلاین در سال جاری ۱۶ درصد رشد داشته و به رقم ۳۹۷ میلیارد دلار رسیده است. انتظار می‌رود میزان فروش آنلاین محصولات مرتبط با این رویداد تا سال ۲۰۲۰ هر ساله حداقل ۱۴ درصد رشد کند.

اما بازه‌ی فصل ورود به مدرسه در بسیاری از کشورهای نیم‌کره‌ی شمالی معمولا از اواسط جولای تا اوایل یا اواسط سپتامبر است و زمان فروش محصولات مرتبط با این بازه، قبل از تاریخ نهایی آغاز می‌شود. در کشورهایی مثل استرالیا و نیوزلند این بازه از ماه ژانویه آغاز می‌شود؛ در حالیکه در کشوری مثل مالزی از اواخر نوامبر تا دسامبر را به عنوان فصل بازگشایی مدارس می‌شناسند. در هند بازه‌ی زمانی بازگشت به مدرسه ماه ژوئن است و در ژاپن فصل بهار به عنوان فصل بازگشایی مدارس شناخته می‌شود.

backtoschoolenergysavings

در کشور ما هم مدتی‌ست که شرکت‌های عرضه‌کننده‌ی محصولات مرتبط با این فصل به‌صورت مستقل یا با همکاری فروشگاه‌های آنلاین بزرگ، اقدام به ارایه‌ی محصولات خود به مشتریان می‌کنند.

همان‌طور که اشاره شد، محصولات مورد نیاز این فصل هر سال به واسطه‌ی تغییرات و بازتعریف ساختارهای آموزشی در حال تغییر است. از فروش لوازم‌التحریر تا ابزارهای کاربردی برای آموزش بهتر، مانند تبلت و لپ‌تاپ یا کامپیوتر شخصی و غیره مواردی هستند که در طول این فصل برای جذب مشتریان بیشتر در فروشگاه‌های آنلاین و آفلاین برای این فصل پیشنهاد می‌شوند.

 

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما