یخچال‌های FSR سامسونگ، راه حل خلاقانه نظم یخچال

امیرحسین میرزایی ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۸:۳۰ 4 مارس 2017

بهم ریختگی مواد غذایی در یخچال‌ها باعث می‌شود تا افراد برای پیدا کردن خوراکی مورد علاقه خود پای یخچال برای مدت زیادی بایستند و همینطور که هوای سرد از یخچال خارج می‌شود مشغول گشتن و زیر و رو کردن غذاها شوند. با این کار علاوه بر هدر رفتن وقت، موجب هدر رفتن انرژی و سرمای یخچال می‌شوند که در نهایت موجب پلاسیدگی و خرابی زودرس غذاها می‌شود.

چالش‌های این چنینی برای خانواده‌ها باعث شده تا سامسونگ یخچال‌های سایدبای‌ساید سری فود شوکیس (Food Showcase). این یخچال‌ها هماهنگ با نیازهای خانواده‌های امروزی ساخته شده‌ است. به لطف جداسازی فضاها براساس نیاز افراد، ایجاد نظم، دسترسی آسان و سریع تضمین می‌شود. در این سری از یخچال‌های سامسونگ با داشتن دو در کاملا مجزا در قسمت یخچال، یک بخش قفسه‌بندی کاملا مجزا ایجاد شده است. این بخش ویژه که شوکیس نام دارد، محلی برای قرار گرفتن غذاهای پرکاربرد و مورد علاقه اعضای خانواده است. شوکیس شامل ۶ محفظه است که به ترتیب از بالا به پایین برای مواد مورد نیاز آشپز، بزرگسالان و خوراکی‌های کودکان طبقه‌بندی شده است. محفظه‌های درِ شوکیس با هوشمندی و ظرافت خاصی دقیقا متناسب با شرایط فیزیکی اعضای خانواده و ابعاد هر خوراکی تقسیم‌بندی و طراحی شده‌اند.

Samsung-Fridge-2

می‌توان بطری‌های شیر و نوشیدنی‌ها، شیشه‌های مربا و ترشی، سس‌ها و تنقلات مختلف کودکان را برای دسترسی راحت‌تر آن‌ها در سبدهای پایینی قرار داد. همچنین برای راحتی هر چه بیشتر می‌توان یکی از ۶ طبقه شوکیس را برای وعده غذایی خاص تعیین کرد. به طور مثال در زمان خوردن صبحانه که همه برای رفتن به مدرسه، دانشگاه و محل کار خود عجله دارند می‌توان به سرعت تمام غذاهای مورد نیاز را از روی طبقه مخصوصی که در شوکیس قرار دارد برداشت و روی میز صبحانه حاضر کرد.

علاوه بر قسمت شوکیس، محفظه داخلی با کشوهای عمیق و جادار مخصوص موادی مانند گوشت، مرغ، میوه و سبزیجات قرار دارد. نکته مهم در این جا کمکی است که در شوکیس به حفظ و تازگی غذاهای محفظه داخلی می‌کند. با قرار گرفتن غذاهای پرکاربردی مانند پنیر، نوشیدنی‌ها، سس و… در محفظه شوکیس دمای داخلی یخچال کمتر تغییر می‌کند و باعث می‌شود تا غذاهایی که در محفظه داخلی وجود دارد طعم طبیعی خود را حفظ کنند.

Samsung-Fridge-3

یخچال‌های فود شوکیس سامسونگ که با نام FSR تولید و روانه بازارهای جهانی شده‌اند، از فناوری Multi Flow برای ورود هوای سرد از تمامی کشوها و محفظه‌ها و در نتیجه ایجاد دمای یکسان در داخل دستگاه بهره می‌برند. ضمن اینکه در داخل شوکیس صفحه خنک‌کننده‌ای قرار داده شده که با هر بار باز شدن درِ یخچال به سرعت کاهش دما را جبران می‌کند. این فناوری منحصربه‌فرد که Metal Cooling نام گرفته باعث حفظ تازگی و طعم اصلی مواد غذایی داخل شوکیس می‌شود.

سایدبای‌سایدهای فود شوکیس سامسونگ با داشتن درِ شوکیس و محفظه‌های متعدد و جادار غذاها، خوراکی‌های صاحبش را با هوشمندی و ظرافتی خاص سازماندهی و مرتب می‌کند. این سری از یخچال‌های سامسونگ در مدل‌های FSR14، FSR12 وFSR2  در بازار ایران عرضه شده است.

منبع: سامسونگ ایران

برچسب‌ها :
دیدگاه شما