یک ایرانی با لباس استرالیا جوان‌ترین بازیکن جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه می‌شود

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۲:۱۵ ۲۹ مهر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
جام جهانی جوانترین بازیکن ایران

سرمربی استرالیا یک هافبک ایرانی الاصل را که پیش از این مورد توجه کارلوس کی روش هم بود در فهرست نهایی تیمش برای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه قرار داد.

برت فن‌مارویک لیست ۲۳ نفره و نهایی تیم ملی فوتبال استرالیا برای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را از طریق فدراسیون فوتبال این کشور اعلام کرد که در این بین نام دانیال ارزانی، ستاره و پدیده اِی‌لیگ استرالیا نیز در این لیست دیده می‌شود. ارزانی مورد توجه کارلوس کی‌روش برای حضور در تیم ملی ایران هم بود اما او در نهایت استرالیا را برای بازی در رده ملی انتخاب کرد. دانیال ارزانی متولد ۴ ژانویه ۱۹۹۹  در شهر خرم آباد ایران است و درصورت حضور در یکی از بازی های استرالیا در روسیه، جوان ترین بازیکن این دوره از رقابت های جام جهانی خواهد بود. این بازیکن که سال ۲۰۱۵ برای تیم ملی زیر ۱۷ سال استرالیا به میدان رفت، سال گذشته همزمان برای تیم های ملی زیر ۲۰ و ۲۳ سال استرالیا هم بازی کرد. این اولین بار است که ارزانی به تیم ملی بزرگسالان استرالیا دعوت می شود.

همچنین با قرار گرفتن نام تیم کیهیل در لیست ۲۳ نفره استرالیا، او در روسیه چهارمین دوره حضورش در مسابقات جام جهانی را تجربه خواهد کرد. این ستاره باتجربه استرالیا بعد از رافائل مارکز کاپیتان مکزیک که برای پنجمین دوره در جام جهانی به میدان می رود، باتجربه ترین بازیکن جام جهانی روسیه به شمار می رود.

لیست ۲۳ نفره استرالیا به شرح زیر است:

برد جونز، مت رایان، دنی ووکوویچ، عزیز بهیچ، میلوس دگنک، متئو جورمان، جیمز مردیت، جاش ریسدون، ترنت ساینزبری، جکسون اروین، مایل جدنیک، رابی کروز، ماسیمو لوئونگو، مارک میلیگان، آرون موی، تام روجیچ، دانیال ارزانی، تیم کیهیل، تام جوریچ، متئو لِکی، جیمی مکلارن، آندرو نابوت و دیمیتری پتراتوس

تیم ملی فوتبال استرالیا در گروه C رقابت های جام جهانی روسیه با تیم های دانمارک، فرانسه و پرو هم گروه است. این تیم در اولین دیدار خود در این رقابت ها به مصاف فرانسه می رود.

 

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما