۱۱ وسیله برای امنیت و سرگرمی کودکان در سفر

۲۹ خرداد ۱۳۹۶ | ۲۰:۰۰ ۲۵ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
راهنمای خرید - 11 وسیله برای امنیت و سرگرمی کودکان در سفر به شمال

بردن یک نوزاد به سفر برای خیلی از ما شاید غیرقابل تصور باشد. اما دیر یا زود با این تجربه روبه‌رو می‌شویم. همین تعطیلات نوروز امسال بود که همکارم قبل از سفر به دنبال یک صندلی خودروی کودک بود تا با فراهم کردن وسایل سفر، به همراه خانواده تعطیلات خود را سپری کند. خانواده‌ای که نوزاد داشته باشد به وسایلی متفاوت در سفر نیاز دارد تا علاوه بر راحتی و امنیت نوزاد، خانواده هم اوقات خوشی را سپری کنند. می‌توان وسایل مورد نیاز برای راحتی مادر و کودک در سفر را به چند بخش گردش، سرگرمی، خواب کودک، لوازم شخصی و لوازم غذاخوری نوزاد تقسیم کرد.

صندلی خودرو کودک مدل Junior

از همان ابتدای سفر باید برای به گردش بردن نوزاد برنامه‌ریزی کنید. صندلی خودروی کودک یکی از ضروری‌ترین وسایل مورد نیاز است. یک صندلی خودروی خوب علاوه بر محافظت کودک در برابر ضربه‌ها و شوک‌های ناشی از رانندگی، راحتی او را هم با بالشتک‌هایی که دارد تامین می‌کند. صندلی خودرویی که برای نوزادان کمتر از ۹ ماه استفاده می‌شود باید قابلیت نصب رو به عقب را داشته باشد. برای نمونه می‌توان به صندلی خودرو کودک مدل Junior اشاره کرد که علاوه بر وجود بالشتک‌های محافظ قابلیت نصب رو به‌عقب برای نوزادان از بدو تولد تا وزن ۱۰ کیلوگرم را دارد.

Digi_Buy_Label5

کرير نانيا مدل Quilt

کریر از دیگر وسایل گردش نوزاد است که معمولا برای نوزادانی با وزنی کمتر از ۹ کیلوگرم استفاده می‌شود. هر چند در مواردی ظرفیت وزنی این وسیله تا ۱۳ کیلوگرم هم افزایش یافته است. نکته‌ی مهم در انتخاب کریر وزن آن خواهد بود؛ برای جلوگیری از خستگی والدین وزن کریر ترجیحا باید کم باشد. همچنین تشک نرم و بالشتک‌های محافظ از دیگر ویژگی ‌های یک کریر خوب برای نوزاد است. در ضمن این نکته را در نظر بگیرید که اکثر کریرها قابلیت نصب رو به عقب در خودرو را دارند. این قابلیت کریر که به عنوان صندلی خودرو هم قابل استفاده است معمولا برای نوزادانی با وزن کمتر از ۹ کیلوگرم استفاده می‌شود. برای نمونه می‌توان به کریر نانیا مدل Quilt اشاره کرد که علاوه بر کیفیت ساخت خوب از بالشتک‌های محافظ، سایبان و دسته‌ی قابل تنظیم هم بهره می‌برد.

Digi_Buy_Label5

چمدان کودک سامسونيت مدل My First Samsonite Cars

برای حمل وسایل نوزاد هم می‌توانید از چمدان کودک یا ساک مخصوص لوازم نوزاد استفاده کنید. از تفاوت‌های چمدان کودک با چمدان‌های بزرگسالان می‌توان به اندازه‌ی کوچک و از همه مهتر شکل و طرح آن اشاره کرد. معمولا برای چمدان کودکان ازز رنگ‌های شاد با طرح‌های متناسب با روحیات کودکان استفاده می‌شود. برای نموه می‌توان به چمدان کودک سامسونیت مدل My First Samsonite Cars (لینک ۱۲) اشاره کرد. این چمدان علاوه بر کیفیت ساخت بسیار خوب دارای طرحی کودکانه و متناسب با روحیه‌یی پسربچه‌ها طراحی شده است.

Digi_Buy_Label5

ساک لوازم کودک کارترز مدل MB005

ساک مخصوص لوازم نوزاد علاوه بر داشتن فضای مخصوص وسایل نوزاد مانند شیشه‌شیر و لباس، بایدد زیراندازی برای تعویض پوشک کودک هم داشته باشد. برای نمونه می‌توان به ساک لوازم نوزاد کارترز مدل MB005 اشاره کرد. این ساک علاوه بر وجود جیب‌های متعدد برای شیشه‌شیر و لباس زیر، دارای زیرانداز تعویض پوشک هم هست.

Digi_Buy_Label5

آغوشي مدل Triangle

بهترین وسیله‌ی حمل نوزاد در شرایطی که فضای کافی برای استفاده از کالسکه و کریر وجود ندارد، آغوشی است. همچنین مادرانی که قدم زدن در طبیعت را دوست دارند می‌توانند به کمک آغوشی نوزاد خود را به گردش ببرند. آغوشی مانند یک کوله‌پشتی روبه‌جلو است که کودک داخل آن نشسته و روی بدن والدین قرار می‌گیرد. این محصول علاوه بر نشیمن نرم و راحت برای نوزاد، باید بندهای قابل تنظیم هم داشته باشد. برای نمونه می‌توان به آغوشی مدل Triangle اشاره کرد. این آغوشی علاوه بر جنس پنبه، دارای بند شانه و بند کمر قابل تنظیم است.

Digi_Buy_Label5

گرم کن شيشه شير آپرامو مدل K11-1606

لوازم شخصی و غذاخوری کودک از دیگر لوازم سفر است که از مهمترین‌ها آن‌ها می‌توان به شیشه‌شیر اشاره کرد. هنگام انتخاب شیشه‌شیر، علاوه بر سن نوزاد باید به حساسیت‌های او نسبت به جنس‌های مختلف هم دقت کرد. برای دیدن انواع محصولات شیشه‌شیر می‌توانید اینجا کلیک کنید. هنگام سفر، به‌خصوص داخل ماشین، برای گرم‌کردن شیشه‌شیر می‌توان از گرمکن‌هایی استفاده کرد که با برق خودرو کار می‌کنند. برای نمونه می‌توان به گرم کن شیشه شیر آپرامو مدل K11-1606 اشاره کرد.

Digi_Buy_Label5

سرويس 3 تکه لحاف کودک بامبينو مدل Spotted

از خواب کودک در سفر هم غافل نشوید. سعی کنید از سرویس خواب‌هایی استفاده کنید که قابلیت حمل آسانی داشته باشند. بعضی سرویس‌های خواب دارای کیف هستند که با جمع‌شدن سرویس خواب و قرارگرفتن داخل این کیف‌ها به‌راحتی می‌توان آن‌ها را در سفر به همراه برد. برای نمونه می‌توان به سرویس ۳ تکه لحاف کودک بامبینو مدل Spotted اشاره کرد. این سرویس خواب علاوه بر وزن سبک دارای یک کیف پارچه‌ای است که امکان حمل هرچه راحت‌تر آن‌را فراهم می‌کند. این سرویس مجموعه‌ای شامل تشک، بالش و پتو است که در آن تشک از بندهایی برای جمع‌کردن سرویس بهره می‌برد.

Digi_Buy_Label5

جذاب‌ترین بخش سفر قسمت بازی و سرگرمی آن است. اگر در سفر کودکی به‌همراه دارید حتما این بخش را بخوانید تا با کالاهایی که لحظاتی  شاد را برای شما رقم خواهد زد آشنا شوید. اسباب‌بازی‌هایی که می‌توان در فضای آزاد از آن‌ها استفاده کرد از جمله وسایلی است که به‌عنوان سرگرمی به سفر برده می‌شود. این اسباب‌بازی‌ها می‌تواند شامل تفنگ، هلی‌کوپتر کنترلی، بادبادک و حتی قایق کنترلی باشد.

تفنگ آبپاش نوشابه‌اي مدل YS312-C4

Digi_Buy_Label5

تفنگ‌ها در ابعاد و اندازه‌های مختلف مناسب برای هر رده‌ی سنی عرضه می‌شوند. برای فصول گرم، آن هم برای سفر به شمال، می‌توانید از تفنگ‌های آبپاش به‌عنوان یک سرگرمی خنک استفاده کنید. تفنگ‌های آبپاش علاوه بر کم‌خطر بودن، برای تمام سنین قابل استفاده هستند. برای نمونه می‌توان تفنگ آبپاش نوشابه‌ای مدل YS312-C4 را نام برد. این تفنگ تنها نیاز به یک بطری نوشابه ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلی‌لیتری به‌عنوان مخزن دارد. از مزایای این تفنگ آبپاش می‌توان به استفاده مجدد از بطری‌های پلاستیکی نوشیدنی، تولید زباله کمتر اشاره کرد. این تفنگ آبپاش همچنین به‌دلیل ابعاد مناسب برای تمام سنین قابل استفاده است.

هلي کوپتر کنترلي سايما مدل S107G

یکی از اسباب‌بازی‌های قابل استفاده در فضای آزاد، هلی‌کوپتر و پهپاد است. اکثر کودکان به هواپیما علاقه دارند و حتی این علاقه را تا بزرگسالی حفظ می‌کنند. پس اگر به پرواز علاقه دارید و خلبانی یکی از گزینه‌های شغلی آینده‌ی کودک شماست، حتما یک هلی‌کوپتر کنترلی همراهتان داشته باشید. برای نمونه می‌توان به هلی‌کوپتر کنترلی سایما مدل S107G اشاره کرد. از مزایای این هلی‌کوپتر می‌توان به چراغ‌های نشانگر و خاموش شدن خودکار در صورت گیر کردن پره‌ها اشاره کرد. تنها ایراد این هلی‌کوپتر مدت زمان کم پرواز آن (۶ تا ۸ دقیقه) است.

Digi_Buy_Label5

بادبادک طرح عقاب بزرگ سايز 4

در صورتی که در فضای آزاد وزش باد داشته باشیم، می‌توانید از کایت و بادبادک استفاده کنید. بادبادک‌ها در اندازه‌های مختلف و طرح‌های گوناگون برای رده‌های سنی مختلف طراحی و عرضه شده‌اند. سعی کنید بادبادکی را انتخاب کنید که نخ و قرقره به‌همراه داشته باشد تا برای به پرواز در آوردن آن مشکلی نداشته باشید. معمولا بادبادک‌های سایز کوچک به‌همراه نخ و قرقره یا یک گیره به‌عنوان جمع‌کننده‌ی نخ عرضه می‌شوند. اما بادبادک‌‎های سایز بزرگ نخ و قرقره ندارند. البته در هر حال کار چندان سختی پیش رویتان نیست و می‌توانید به راحتی نخ و قرقره را جداگانه تهیه کنید. برای نمونه می‌توان به بادبادک طرح عقاب سایز ۴ اشاره کرد. این بادبادک با طول ۱۸۰ سانتی‌متر تنهای وزنی معادل ۱۶۷ گرم دارد و با تهیه‌ی نخ و قرقره می‌توانید به‌راحتی آن‌را به پرواز درآورید.

Digi_Buy_Label5

قايق کنترلي فايلن مدل Ft009

اگر در کنار برکه آب هستید می‌توانید از قایق‌های کنترلی هم به‌عنوان یک سرگرمی استفاده کنید. برای نمونه می‌توان به قایق کنترلی فایلن مدل Ft009 اشاره کرد. این قایق کنترلی می‌تواند با سرعت ۳۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند و برد هدایت آن هم تا فاصله‌ی ۱۵۰ متری است. تنها محدودیت این قایق رده‌ی سنی آن است که برای سنین بالای ۱۴ سال قابل استفاده خواهد بود. انرژی مورد نیاز قایق از یک باتری داخلی تامین می‌شود. برای شارژ مجدد باتری قایق هم یک شارژر داخل بسته‌بندی قرار گرفته است.

Digi_Buy_Label5

با معرفی کالاهای بالا حتما متوجه شده‌اید که متن در دو بخش بسته به سن کودک تنظیم شده است. اگر به‌همراه یک نوزاد در خانواده به سفر می‌روید کالاهای موجود در بخش گردش، خواب کودک، لوازم شخصی و غذاخوری نوزاد می‌توانند سفری خوش و آرام را برای نوزاد و همچنین مادر رقم بزنند. اگر هم در خانواده کودکی پر انرژی دارید، دست کم یکی از کالاهای معرفی شده در بخش سرگرمی را برای تفریح به همراه خود به سفر ببرید.

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما