ثبت نام کاربر جدید در دیجی کالا چگونه درآمد شما را چند برابر می‌کند؟

دیجی کالا چند سالی است که سیستم همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ خود را راه‌اندازی کرده است به افراد زیادی این امکان را می‌دهد که با پروموت کردن محصولات دیجی‌کالا، به ازای هر خرید، پورسانت دریافت کنند. اگر تا به حال کاربر افیلیت دیجی کالا نبوده‌اید بهتر است کمی بیشتر با این سیستم کسب درآمد آشنا شوید تا خبرهای خوبی به شما بدهیم.

کاربران افیلیت می‌توانند از طریق رسانه‌های اجتماعی گوناگون در سه سطح مختلف پورسانتی با دیجی کالا همکاری کنند. حتما برایتان سوال پیش می‌آید که سطوح مختلف پورسانتی به چه معنی است؟ اولین سطحی که  به صورت پیش فرض برای هر کاربر درنظر گرفته شده، سطح برنزی است. هر کاربر افیلیت برای گروه‌های کالایی مختلف، پورسانت‌های متفاوتی دریافت می‌کند. حال اگر تعداد سفارش‌های ثبت شده افزایش پیدا کند، سطح شما بالاتر می‌رود و درصد پورسانت به ازای هر خرید نیز افزایش می‌یابد. بنابراین کاری که شما باید انجام دهید هدایت حداکثری بازدیدکنندگان خود به خرید محصولات است.

اکنون که با سازوکار کلی افیلیت آشنا شدید، باید بگوییم همکاری در فروش، تنها راه کسب درآمد از دیجی کالا نیست، بلکه شما با معرفی کاربر جدید نیز می‌توانید درآمد خود را به صورت چشم‌گیری افزایش دهید. هر کاربر جدیدی که از طریق رسانه‌های اجتماعی شما در دیجی‌ کالا ثبت نام می‌کند، برای شما درصدی پورسانت به همراه خواهد داشت. بنابراین هرچه افراد جدیدی بیشتری در دیجی کالا ثبت نام کنند، پورسانت شما نیز به صورت پلکانی افزایش می‌یابد. تصور کنید، کاربر جدید، گشتی در وبسایت دیجی کالا بزند و بخشی از لوازم مورد نیازش را سفارش دهد. در چنین شرایطی شما با یک تیر دو نشان می‌زنید. درآمد شما از این کاربر، شامل پورسانت ثبت نام کاربر جدید+ پورسانت خرید از دیجی کالا است. پس شما با جذب کاربران جدید می‌توانید درآمد خود را به شکل چشم‌گیری افزایش دهید.

خوب، تا اینجا از مزیت‌های فعالیت در سیستم افیلیت مارکتینگ و از یک فرصت بی‌نظیر برای جهش درآمدی شما به عنوان یک کاربر افیلیت گفتیم. اگر چه جذب مشتری جدید، درآمد شما را چند برابر می‌کند، اما این کار آنقدرها هم تصور می‌کنید، ساده به نظر نمی‌آید. البته اصلا جای نگرانی نیست، در این مقاله توضیح می‌دهیم چگونه بازدید کننده را مجاب کنید تا به مشتری وفادار شما و دیجیکالا تبدیل شود.

در دنیای افیلیت مارکتینگ، طراحی کمپین‌های موفقیت آمیز کار بسیار حساسی است. در این کمپین‌ها، هدایت کاربر و تبدیل آن از مشتری بالقوه به مشتری بالفعل از طریق یک پیشنهاد جذاب اتفاق می‌افتد. پس پیشنهاد شما باید از کیفیت و استانداردهای لازم برخوردار باشد.  دنبال کردن هریک از موارد زیر به شما در این مسیر کمک خواهد کرد:

  • مشتریان هدف خود را تعیین کنید و رفتار آنها در بشناسید
  • برای مشتریان جدید اهداف جداگانه تعریف کنید و برنامه‌های متفاوت طراحی کنید
  • جشنواره‌های ویژه به همراه کدهای تخفیف وسوسه کننده برای ثبت نام و سفارش طراحی کنید
  • از بازی‌های ساده و جذاب برای افزایش گیمیفیکیشن استفاده کنید
  • رسانه‌های اجتماعی خود را آنالیز کنید و بهترین آنها را برای جذب کاربر جدید استفاده کنید
  • چگونگی آشنایی مخاطب با کانال‌های ارتباطی خود را بشناسید و از مسیر آن برای جذب مخاطبان بیشتر بهره بگیرید
  • رقبای خود را بشناسید و استراتژی‌های محتوایی، سئو و گزارش‌های آنها را مورد تحلیل و بررسی قرار دهید
  • از جذابیت‌های بصری غافل نشوید و شعارهای تبلیغاتی جذاب و گیرا را به کار بگیرید
  • پروموشن‌های خود را در قالب‌های طبیعی ارائه دهید تا توسط مخاطب نادیده گرفته نشود
  • نرخ تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل را به صورت همزمان مورد ارزیابی قرار دهید

 

مطالب مرتبط