راهنمای ثبت رسانه

پس از تکمیل پروفایل می‌توانید رسانه مورد نظر خود را برای آغاز فعالیت ثبت کنید. بعد از ورود به حساب کاربری، از منوی سمت راست روی گزینه «مدیریت رسانه‌ها» کلیک کنید:

در این صفحه می‌توانید با مراجعه به قسمت پایین صفحه (مشخص شده در تصویر)، نسبت به ثبت رسانه خود اقدام نمایید. برای ثبت رسانه به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • نام رسانه را می‌توانید به دلخواه انتخاب کنید. در گزارشات فروش و سفارشات، از این نام به جهت معرفی رسانه استفاده می‌شود.
  • در صورتی که رسانه شما سایت است، آدرس کامل صفحه اصلی را وارد کنید. دقت کنید که به جهت احراز مالکیت وب سایت، نیاز است ایمیل وارد شده در پروفایل، مطابق با دامنه سایت ثبت شده باشد. به عنوان مثال برای ثبت سایت example.com، نیاز است ایمیل ثبت شده در پروفایل شما info@example.com باشد. در غیر اینصورت رسانه شما تایید نخواهد شد. برای مطالعه راهنمای نحوه ویرایش پروفایل، اینجا را کلیک کنید.
  • در صورتی که رسانه شما پیج یا کانال تلگرام است، حتما آدرس را به صورت کامل وارد کنید و از وارد کردن آی دی رسانه خودداری نمایید. به عنوان مثال Instagram.com/example.
  • موضوع و نوع رسانه خود را نیز مطابق با وضعیت رسانه خود انتخاب کنید. (رسانه خبری بدین معنی است که در آن شما به بررسی محصول می‌پردازید و رسانه فروشگاهی یعنی شما قصد دارید رسانه خود را به صورت فروشگاهی راه‌ اندازی کرده و به جای کالاهای خود، از کالاهای موجود در دیجی‌کالا استفاده کنید.)
  • پس از تکمیل اطلاعات با کلیک روی گزینه «ثبت رسانه»، رسانه شما ثبت می‌شود. همچنین در صورت نیاز به ثبت رسانه دیگر، می‌توانید مراحل ذکر شده را برای ثبت رسانه جدید انجام دهید.
  • پس از ثبت رسانه، کارشناسان فنی نسبت به بررسی آن اقدام می‌کنند. این پروسه به طور معمول ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری زمان نیاز دارد. در صورت عدم تایید رسانه توسط کارشناسان دیجی‌کالا، مراتب از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد تا پس از رفع مشکلات موجود، مجددا نسبت به ثبت رسانه اقدام نمایید.
  • دقت کنید در زمان بررسی، حتما باید رسانه شما در دسترس بوده و از حداقل‌های لازم برای فعالیت برخوردار باشد. برای آگاهی از شرایط و ویژگی‌های رسانه مورد تایید و همچنین نحوه فعالیت و قوانین موجود، حتما با مراجعه به این صفحه، قوانین و چهارچوب‌های فعالیت را مطالعه نمایید.

 

برای مطالعه راهنمای آموزشی نحوه ایجاد لینک، اینجا را کلیک کنید.

آموزش قدم به قدم این قسمت را میتوانید در ویدئو زیر مشاهده نمایید.

آیا این نوشته مشکل شما را حل کرد؟

مطالب مرتبط