فرآیندهای مالی و نحوه ثبت درخواست تسویه حساب

گسترش اینترنت و همچنین آنلاین شدن اکثر فرآیندهای سنتی، زندگی تمام انسان‌ها را تحت تاثیر خود قرار داده است. فروشگاه‌های اینترنتی از جمله مهم‌ترین خدمت‌کلیدی در ایران است که چند سالی است به تغییر سبک زندگی ما منجر شده است.
سیستم کسب درآمد یا همکاری در فروش که در دنیا تحت عنوان Affiliate Marketing شناخته می‌شود، ابزار کارآمدی است که به فروشگاه‌های آنلاین و صاحبان رسانه این امکان را می‌دهد، تا در یک تعامل بُرد بُرد از پتانسیل‌های خود استفاده کرده و به اهداف خود برسند. روش کار در این سیستم بدین صورت است که افراد دارای رسانه با تعداد مخاطب مناسب پس از ثبت‌نام، نسبت به معرفی محصولات موجود در دیجی‌کالا در رسانه خود اقدام می‌کنند و در نهایت با هر خرید موفق از سمت کاربرانی که از طریق رسانه‌ی ثبت شده انجام شده است، کمیسیون دریافت می‌کنند.

شروع به کار

برای شروع فعالیت در سیستم کسب درآمد دیجی کالا نیاز است مراحل زیر طی شود تا روند درآمدرزایی شما آغاز شود:
مرحله اول: ایجاد حساب کاربری در سیستم کسب درآمد دیجی‌کالا و ورود به پنل کاربری در این سیستم، اولین قدمی است که باید انجام دهید. برای آموزش این مرحله اینجا کلیک کنید.
مرحله دوم: بعد از ایجاد حساب کاربری باید نسبت به تکمیل پروفایل خود اقدام کنید. برای آموزش تکمیل پروفایل کاربری اینجا کلیک کنید.
مرحله سوم: در این مرحله شما باید رسانه خود را در سیستم ثبت نمایید تا همکاران بخش کنترل کیفیت، آن را بررسی و تایید نمایند. تا بعد از آن شما بتوانید فعالیت خود را آغاز کنید. برای آموزش ثبت رسانه اینجا کلیک کنید. همچنین برای آگاهی از قوانین و چهارچوب مربوط به ثبت رسانه اینجا کلیک کنید.
مرحله چهارم: بعد از تایید رسانه، شما باید لینک‌های مخصوص هر رسانه را تولید کنید و در رسانه‌ی خود به اشتراک بگذارید تا بتوانید درآمد کسب کنید. برای آموزش ایجاد لینک، اینجا کلیک کنید.
مرحله پنجم: پس از اینکه مبلغ درآمد شما به ۲۰۰ هزار تومان رسید، می‌توانید با مراجعه به بخش «امور مالی» در پنل کاربری خود، درخواست تسویه حساب دهید و طبق روال سیستم درآمد خود را دریافت کنید.

تعرفه کمیسیون و نحوه محاسبه درآمد

در ازای هر خریدی که از طریق لینک‌های شما از دیجی‌کالا انجام شود، برای تمامی کالای موجود در سبد خرید، کمیسیون دریافت خواهید کرد که کمیسیون هر کالا بسته به نوع آن متفاوت است.
شما می‌توانید برای مشاهده تعرفه کمیسیون مربوط به هر دسته‌بندی، به قسمت «تعرفه کمیسیون‌ها» در پنل کاربری خود مراجعه نمایید و با انتخاب رسانه خود در قسمت «لیست وبسایت‌های ثبت شده» تعرفه کمیسیون مربوط به هر دسته‌بندی را مشاهده نمایید.
همچنین میتوانید اینجا کلیک کنید.
لطفا توجه داشته باشید که بیشینه‌ی کمیسیون برای هر کالا ۲۰۰ هزار تومان است، بدین معنی که اگر کمیسیون کالایی براساس قیمت آن،۳۵۰ هزار تومان محاسبه شود، تنها ۲۰۰ هزار تومان آن به عنوان درآمد شما لحاظ خواهد شد.
بعد از ساخت لینک و به اشتراک گذاری آن در رسانه خود، با تبلیغات و بازاریابی که برای هر محصول انجام می‌دهید، به ازای تمامی کاربرانی که از رسانه شما وارد دیجی‌کالا یا دیجی‌استایل شده و خرید خورد را نهایی کنند، برای شما درآمد لحاظ خواهد شد.
اطلاعات میزان ورودی و همچنین سفارش‌های ثبت شده را، در قسمت «گزارش سفارش‌ها» و «گزارش مالی آماری»، می‌توانید مشاهده کنید.
توجه داشته باشید هر سفارش بعد از ارسال کالا و رسیدن آن به دست مشتری در وضعیت تایید شده قرار می‌گیرد، و بعد از گذشت بازه‌ی زمانی تعیین شده از زمان تحویل، وضعیت آن به حالت قطعی‌شده تغییر پیدا می‌کند.
درآمد شما بر اساس تعداد سفارش‌های قطعی شده محاسبه خواهد شد و مبلغ کمیسیون هر سفارش بعد از قطعی شدن آن، قابلیت ثبت درخواست تسویه را خواهد داشت.

در ادامه می‌توانید مفهوم هر وضعیت را مطالعه کنید:
قطعی نشده: به سفارشی اطلاق می‌شود که ثبت آن انجام شده ولی در یکی از حالت‌های زیر است
هنوز ارسال نشده – کنسل و یا مرجوع شده – پرداختی صورت نگرفته است
تایید شده: به سفارشی اطلاق می‌شود که ثبت؛ پرداخت و ارسال آن انجام شده است.
قطعی شده: به سفارشی اطلاق می‌شود که ثبت و پرداخت آن انجام شده و حداقل ۱۴ روز از زمان ارسال آن گذشته است.
تسویه شده: به سفارش قطعی شده‌ای اطلاق می‌شود که شما کمیسیون آن را دریافت کرده‌اید.

** لطفا دقت داشته باشید که تمامی سفارش‌های عادی ۱۴ روز، سفارش‌های ثبت شده از طریق اکانت دیجی‌پلاس ۳۷ روز و سفارش‌های مربوط به دیجی استایل ۲۱ روز بعد از تایید قطعی خواهند شد و کمیسیون برای شما منظور می‌شود.

در قسمت امور مالی سه قسمت وجود دارد:
* قسمت اول میزان درآمد قطعی شده شما را نمایش می‌دهد.
این مبلغ باید به حداقل ۲۰۰ هزار تومان برسد تا شما بتوانید درخواست تسویه خود را ثبت نمایید. به عبارتی زمانی آیکون درخواست تسویه برای شما نمایان خواهد شد که این مبلغ به حداقل ۲۰۰ هزار تومان برسد.
* قسمت دوم تعداد سفارش‌های قطعی شده و تسویه شده‌ای را که از شروع فعالیت داشته‌اید، نمایش می‌دهد و کل خریدها نشان دهنده خریدهای قطعی شده، تسویه شده و تایید شده می‌باشد.
خرید تایید شده خریدی است که پرداخت و ارسال آن انجام شده است و در انتظار بازه‌ی مشخص شده (سفارش‌های معمولی ۱۴ روز، سفارش‌های دیجی‌استایل ۲۱ روز و سفارش‌های مربوط به دیجی‌پلاس ۳۷ روز)، برای قطعی شدن می‌باشد.
* قسمت سوم درآمد شما را نمایش میدهد:
درآمد تسویه شده: مجموع درآمدی که تا کنون داشته‌اید و پرداخت آن انجام شده است.
درآمد تسویه نشده: مجموع درآمد سفارش‌های قطعی شده شما است که هنوز تسویه آنها انجام نشده است.
درآمد بالقوه: مجموع کمیسیون سفارشاتی است که هنوز قطعی نشده‌اند (یعنی بازه‌ی مشخص شده زمانی از تحویل آن‌ها نگذشته است) این مبلغ در طی زمان و با مرجوعی کالاها، مجددا محاسبه شده و ممکن است تغییر کند.
لطفا توجه داشته باشید که کد تخفیف اعمال شده در ثبت یک سفارش توسط خریدار، از مبلغ کمیسیون همان سفارش کسر خواهد شد. در صورت بیشتر بودن مبلغ تخفیف از کمیسیون آن سفارش، تنها باعث صفر شدن پورسانت همان سفارش شده و شامل منفی شدن کل درآمد و کسر از آن نخواهد شد.

نکاتی که باید برای تسویه حساب بدانیم:

قبل از اینکه بتوانید درخواست تسویه حساب بدهید حتما باید اطلاعات پروفایل خود را تکمیل کنید. درنظر داشته باشید اطلاعات هویتی ثبت شده در قسمت پروفایل باید متعلق به صاحب پروفایل باشد و در صورت مغایرت رویه پرداخت درخواست مالی شما دچار مشکل خواهد شد.
بعد از اینکه ظرفیت تا پرداخت بعدی شما به حداقل مبلغ ۲۰۰ هزار تومان رسید شما می‎توانید درخواست تسویه خود را ثبت نمایید.
در نظر داشته باشید اطلاعات هویتی شما از جمله شماره شبا و تصویر کارت ملی خود را حتما ثبت کرده باشید تا در تایید درخواست مالی دچار مشکل نشوید.
درخواست‌های تسویه‎‌ای که از یکم تا سی‌ام هر ماه ثبت شده باشند در تاریخ یکم تا سوم ماه بعد بررسی می‌شوند. بدین معنی که در صورت ثبت درخواست مالی در اوایل ماه نیز، در پایان آن ماه مورد بررسی قرار می‌گیرند و در صورتی که هر یک از موارد زیر وجود داشته باشد، درخواست مالی شما تایید نشده و این موضوع از طریق ایمیل به اطلاع شما خواهد رسید:
* عدم تکمیل و یا نقص در اطلاعات کاربری
* عدم امضای قرارداد
* عدم تایید قرارداد از طرف سیستم کسب همکاری در فروش دیجی‌کالا
* رعایت نکردن قوانین سیستم همکاری در فروش
* مبهم بودن و عدم شفافیت در نحوه فعالیت کاربر
در صورت دریافت ایمیل مبهم بودن نحوه فعالیت، مستندات مربوط به آمار بازدیدکنندگان وب سایت در گوگل آنالیتیکس و سرچ کنسول را به صورت اسکرین‌شات، به همراه ارائه توضیحات به جهت شفاف شدن نحوه فعالیت خود ارسال کنید.
در نظر داشته باشید، اگر پاسخ ایمیل مربوطه و رفع نواقص ذکر شده، طی ۴۸ ساعت بعد از دریافت ایمیل انجام شود و مورد تایید کارشناسان فنی دیجی‌کالا قرار گیرد، درخواست تسویه شما تایید و وارد پروسه پرداخت ماه جاری خواهد شد. در صورت تاخیر در ارسال مستندات، بررسی و تایید درخواست تسویه شما همزمان با بررسی درخواست‌های پرداخت ماه آینده انجام می‌شود.
بدیهی است در صورت عدم تایید مستندات و شیوه فعالیت شما توسط کارشناسان فنی دیجی‌کالا، درخواست مالی شما برای همیشه رد خواهد شد.
بعد از تایید درخواست‌های مالی، نهایتا تا ۳۰ روز آتی، مبلغ مورد درخواست به حساب شما واریز خواهد شد.
کاربران حقوقی ملزم به ارسال نسخه کاغذی فاکتور به آدرس دفتر مرکزی دیجی‌کالا، حداکثر تا سوم هر ماه هستند. در صورت لزوم برای اطلاع از چگونگی نحوه ارسال فاکتور، می توانند با رابط حقوقی در ارتباط باشند.

مطالب مرتبط