چطور کلیک‌ها را تبدیل به مشتری کنیم؟

در حال حاضر میلیون‌ها کاربر در اینترنت آنلاین هستند اما این به معنای آن نیست که آن‌ها پشت کامپیوتر یا موبایل‌های خود نشسته‌اند تا به محض ارتباط با شما از وب‌سایت‌تان خرید کنند. در واقع جذب افراد و  مجاب کردن آن‌ها برای خرید از کسب و کار اینترنتی شما کار ساده‌ای نیست و نیازمند تلاش است.

متوسط میزان تبدیل بازدیدکننده به خریدار برای یک برنامه افیلیت خوب بین نیم تا یک درصد است؛ به عبارت دیگر، اگر به ازای هر صد بازدیدکننده که به سایت مراجعه می‌کنند یک نفر از شما خرید کند شما نرخ متوسط تبدیل بازدیدکننده به خریدار را دارید.

در ظاهر این درصد برای شروع بسیار پایین و ناامیدکننده است اما شما می‌توانید درصد بسیار بالاتری از این داشته باشید و نرخ تبدیل خود را به مرور زمان افزایش دهید. بسته به نوع محصول برای فروش، این میزان می‌تواند به نرخ بالاتری از قبل هم برسد. برای موفقیت در این روند باید استراتژی‌ها و قوانین مربوط به افیلیت مارکتینگ را به درستی دنبال کنید.

یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش تعداد تبدیل بازدیدکننده به خریدار در سیستم افیلیت، اضافه کردن ارزش‌افزوده به محصول یا خدمات سایت است. شما می‌توانید با ارائه‌ی محتوایی غنی برای محصول و خدمات خود این کار را انجام دهید تا به مشتریان خود بگویید چرا محصول شما گزینه‌ی خوبی برای خرید است. به عنوان مثال شما می‌توانید آن محصول را استفاده و آزمایش کنید تا بتوانید نقد و بررسی کاملی در سایت خود بنویسید. شما به عنوان کاربر افیلیت و کسی که محصول را استفاده کرده است اطلاعات کافی در مورد محصول در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهید تا به آن‌ها کمک کنید، تصمیم بگیرند که آیا این محصول برای آن‌ها مناسب است یا خیر.

چطور بنویسیم تا افراد را برای خرید محصول قانع کنیم

یکی از بهترین راه‌ها برای متقاعد کردن بازدیدکننده برای خرید محصول در سیستم افیلیت، معرفی و تایید کالا است. معرفی که بر پایه‌ی صداقت باشد نه تبلیغات افراطی.

برای اینکه تاییدیه‌ی شما برای محصول قانع‌کننده باشد باید تجربه‌ی شخصی از محصول داشته باشید و قبل از مشتری خود شما به آن علاقه‌مند شده باشید. با توجه به این دو عامل یعنی تجربه‌ی شخصی خرید و رضایت از آن، نوشتن برای محصول آسان خواهد شد.

به همین دلیل کاربران موفق افیلیت تقریبا همیشه محصولاتی را که می‌فروشند خودشان خریداری می‌کنند. آن‌ها محصول را با دقت از نظر ظاهری و فنی بررسی می‌کنند و تمام ویژگی‌های خوب و بد آن را در نظر می‌گیرند.

نوشتن معرفی برای محصول به زمان و توجه نیاز دارد. شما باید تمام آنچه را که می‌خواهید در معرفی خود بگویید در نظر بگیرید و واکنش خوانندگان خود را پیش‌بینی کنید. زمانی که نگرانی‌های بازدیدکنندگان خود را پیش‌بینی کرده باشید، می‌توانید آن‌ها را به یک خرید خوب هدایت و راهنمایی کنید، به‌جای اینکه سوالات آن‌ها را بی‌پاسخ بگذارید و آن‌ها ناچار به ترک صفحه‌ی شما شوند.

مهم‌ترین عنصر در ارائه‌ی تجربه‌ی خرید این است که توضیح دهید کالا یا خدماتی که استفاده کرده‌اید چه مزایایی برای خود شما داشته است و بعد ویژگی‌های محصول را ارائه دهید.

مردم می‌خواهند بدانند که محصول شما چطور زندگی آن‌ها را بهبود می‌بخشد

به عنوان مثال، اگر شما در حال فروش یک صابون بهداشتی و زیبایی هستید و روی این موضوع تاکید دارید که این محصول حاوی کربنات کلسیم است، این نکته برای افراد کافی نیست و آن‌ها را برای خرید متقاعد نخواهد کرد.

صادقانه و صمیمانه به بازدیدکنندگان خود بگویید که این صابون چگونه باعث شده تا شما احساس سلامتی و شادابی بیشتری داشته باشید. این جملات آن‌ها را به این صابون علاقه‌مند می‌کند. اگر می‌خواهید نمونه‌هایی از تجربه‌های شخصی خرید محصولات را در عمل مشاهده کنید  تبلیغات تلوزیونی را تماشا کنید. آن‌ها به خوبی می‌توانند بازدیدکنندگان را برای خرید محصول علاقه‌مند و قانع کنند.

هنر کپی‌رایتینگ Copywriting را یاد بگیرید

تا اینجا متوجه شده‌اید که بخش عمده‌ای از کارهای یک کاربر افیلیت به ایجاد ارتباط وابسته است و ۹۹% این ارتباط در نوشتن اتفاق می‌افتد. به عنوان یک کاربر افیلیت کار شما فروش نیست بلکه کار شما مرحله‌ی قبل از فروش است. شما برای اینکه فروش موثر و بالایی داشته باشید باید از کلمات جذاب و قانع‌کننده برای معرفی محصولات خود استفاده کنید تا توجه کاربران را جذب کنید.

شما نه تنها باید تجربه و تاییدیه‌ی خود را درباره‌ی محصولی که در سایت ارائه می‌دهید بنویسید بلکه باید نوشتن تبلیغاتی را هم یاد بگیرید تا بتوانید با کلیک بیشتر بازدیدکنندگان زیادی را به سایت خود دعوت کنید. همچنین می‌توانید درباره‌ی مزایای محصول یا خدمات خود مقاله بنویسید و آن را در خبرنامه‌ی ایمیل برای دیگران ارسال کنید.

ممکن است در اولین قدم این نوع نوشتن‌ برای شما ترسناک و دلهره‌آور باشد. کاملا طبیعی است. شاید اولین فکرتان این باشد که هزاران چشم متن شما را می‌خوانند و ممکن است آن را قضاوت کنند. رفته رفته متوجه خواهید شد که این کار سخت نیست و می‌تواند کسب‌وکار شما را به شکل قابل توجهی توسعه ببخشد.

وقتی متوجه شدید که بازدیدکنندگان زیادی به محصولات شما علاقه‌مند شده‌اند، آن زمان می‌دانید که چه چیزی بنویسید و کار نوشتن برای شما ساده‌تر می‌شود. آن زمان نوشتن برای محصول شبیه صحبت کردن با دوستی است که می‌خواهید درباره‌ی موضوع مهمی به او بگویید. این زمانی ست که شما موضوع و محصولی را انتخاب کرده‌اید که خودتان به آن علاقه‌مندید و رضایت کافی از آن داشته‌اید.

اساسا شما باید به شکلی بنویسید که گویی مستقیما در حال صحبت کردن با مردم هستید. به آن‌ها بگویید که محصولات شما در زندگی آن‌ها چه تأثیری دارد و تا چه میزان به آن‌ها کمک خواهد کرد. به همین سادگی.

چندین الگو و قانون مناسب برای نوشتن تبلیغاتی copywriting وجود دارد که کار شما را ساده‌تر می‌کند.

اگر هیچ تجربه‌ی قبلی در زمینه‌ی نگارش تبلیغاتی و معرفی محصول ندارید و می‌خواهید مهارت‌های خود را بیشتر کنید، در این مقاله چندین راهکار و ابزاری که به شما در این زمینه کمک خواهد کرد را ارائه کرده‌ایم. سعی کنید تا آنجا که می‌توانید درباره‌ی copywriting مطالعه کنید، چرا که هرچه در انتقال مطالب خود به صورت متنی بهتر باشید، نرخ تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری در سایت شما بیشتر می‌شود.

کتاب‌های تبلیغاتی

یکی از کارآمدترین روش‌ها برای ترغیب مشتری و افزایش فروش در دنیای بازاریابی آنلاین، نوشتن تبلیغاتی است. خواندن کتاب‌های خوب و مناسب در این زمینه می‌تواند به کاربران افیلیت کمک کند تا با نوشتن تبلیغات خلاق در فروش و بازاریابی موفق شوند. در بازار امروز انواع کتاب‌های تالیفی و ترجمه برای copywriting وجود دارند که به شما کمک می‌کنند سبک خود را پیدا کنید و اسرار شگفت‌انگیزی در این حوزه بیاموزید.

به عنوان مثال مارلون سندرز یکی از برجسته‌ترین محتوا نویسان تبلیغاتی در دنیاست. او سبک متفاوت و در عین حال ساده‌ای برای نوشتن تبلیغات دارد و برای نوشتن یک صفحه‌ی تبلیغات برای محصول ۷۵۰ دلار دریافت می‌کند. جای تعجب نیست که این رقم نشان‌دهنده‌ی مهارت بالای او در زمینه‌ی محتوای تبلیغاتی است. او در کتاب‌ها و سایت خود تمام زوایای چگونه نوشتن برای تبلیغ و معرفی محصول را به نحوی که خوانندگان را به سمت خود جلب کند ارائه کرده است. خواندن کتاب‌های افراد مشهور در حوزه‌ی بازاریابی آنلاین یا دسترسی به سایت آن‌ها به شما کمک می‌کند تا بر شک و تردیدهای خود غلبه کنید و کار نوشتن برای محصول را شروع کنید.

عنوان و سر تیتر تبلیغاتی جذاب

عنوان یا سر تیترهای متن شما اولین چیزی است که بازدیدکننده در زمانی کوتاه آن را می‌بیند. اگر عنوان شما در نگاه اول توجه آن‌ها را جلب نکند دیگر مهم نیست که ادامه‌ی متن شما به چه اندازه عالی و فوق‌العاده باشد، بازدیدکننده آن را نمی‌خواند.

کلمات خود را بفروشید

کلمات خود را به شکلی انتخاب کنید که بار معنایی آن‌ها در جملات مشخص باشد. جملات کوتاه و ساده را انتخاب کنید تا مخاطب را خسته نکند. با لحنی صمیمی و دوستانه بنویسید و از کلماتی که بار معنایی نزدیکی دارند استفاده کنید. گاهی استفاده از کلمات و عباراتی که چندین معنا دارند با توجه به تناسب محصول، بازدیدکننده‌ی سایت شما را به خواندن متن ترغیب می‌کند.

شرکت در دوره‌های محتوانویسی تبلیغات

شرکت در کلاس‌ها و دوره‌های تولید محتوای تبلیغاتی به شما کمک می‌کند تا اصول و روش‌های نوشتن خلاق برای محصول را به خوبی یاد بگیرید. قبل از شرکت در این دوره‌ها، سرفصل‌های دروس موسسات را بررسی کنید و در آموزشگاه‌های معتبر و شناخته‌شده ثبت‌نام کنید. 

خواندن مقالات انگلیسی

اگر شرکت در کلاس‌ها و دوره‌های نوشتن تبلیغاتی برای شما هزینه‌بر و زمان‌بر است پیشنهاد می‌کنیم از کتاب‌ها و مقالات انگلیسی که در اینترنت وجود دارند استفاده کنید. این منابع بسیار گسترده هستند و شما را با دنیای بزرگ تبلیغات و نوشتن در این حوزه آشنا می‌کند.

بسیاری از کاربران افیلیت و کسب‌وکارهای آنلاین درباره‌ی نرخ تبدیل بازدیدکنندگان به خریدار در سایت خود ابراز نگرانی می‌کنند. در واقع آن‌ها نگران این موضوع هستند که آیا با وجود کم و کاستی‌های وب‌سایتشان بازدیدکنندگان از سایت آن‌ها بازدید می‌کنند یا خیر. یکی از نکات مهمی که باعث افزایش نرخ تبدیل می‌شود ایجاد اعتمادسازی در بازدیدکنندگان است.

در ادامه ۱۰ راهکار برای ایجاد اعتماد در بازدیدکنندگان که باعث افزایش نرخ تبدیل می‌شود را ارائه کرده‌ایم:

  1. صداقت: بازدیدکنندگان باید قبل از ورود به سایت شما دقیقا بدانند که این سایت برای چیست. تبلیغات نادرست وقت و هزینه‌ی شما را هدر می‌دهد. چرا که بازدیدکنندگان بدون خرید از سایت شما خارج می‌شوند و به زودی بر نمی‌گردند.
  2. دانش برتر: کاربران افیلیتی که در کار خود موفق هستند و بیشترین نرخ تبدیل را دارند معمولا در سایت خود معرفی و بررسی دقیقی از محصول و موضوعات وابسته به آن ارائه می‌دهند.
  3. بازخورد مشتریان: از مشتریان بخواهید از تجربه‌های خرید خود برای شما بنویسند. استفاده از نظرات رضایتمند مشتریان باعث ایجاد اعتماد در بازدیدکنندگان می‌شود.
  4. محصولات با کیفیت را تبلیغ كنید: سعی کنید فقط محصولات با کیفیت را تبلیغ کنید. شکایات، بازپرداخت و هزینه‌های برگشتی به کسب و کار و اعتبار شما آسیب می‌رساند. شهرت و همچنین سطح درآمد شما به فروش کالاهای باکیفیت وابسته است.
  5. طراحی سایت: سایت خود را به شکلی طراحی کنید که با کسب و کار شما تناسب داشته باشد.
  6. احترام بگذارید: سایت خود را از نظر فنی و ظاهری درست کنید. لینک‌های شکسته، سرعت‌پایین بارگذاری، موسیقی و … باعث می‌شود تا بازدیدکننده خیلی زود سایت شما را ترک کند. به بازدیدکنندگان خود احترام بگذارید و اطمینان حاصل کنید که سایت شما بدون نقص است.
  7. در دسترس باشید: در دسترس باشید و راه‌های ارتباطی خود را با بازدیدکنندگان آسان کنید. یک صفحه‌ی «تماس با ما» در سایت شما کافی است تا بازدیدکننده یا مشتری به راحتی با شما در ارتباط باشد.

۸- خود را در معرض دید قرار دهید: این یک واقعیت روان‌شناختی است که اعتمادسازی با قرار گرفتن در معرض دید افزایش می‌یابد. با ارسال اطلاعات مفید از طریق خبرنامه ایمیل با بازدیدکنندگان خود در تماس باشید.

  1. فراتر از انتظارات باشید: از هر فرصتی برای همکاری و تعامل استفاده کنید.
  2. امتیازی متفاوت از رقبا داشته باشید: گاهی برای تبلیغ و مطرح کردن برند خود محصول یا خدماتی را رایگان به بازدیدکنندگان خود ارائه دهید.

 

 

 

مطالب مرتبط