راهنمای ثبت رسانه

پس از تکمیل پروفایل می‌توانید رسانه مورد نظر خود را برای آغاز فعالیت ثبت کنید. بعد از ورود به حساب کاربری، از منوی سمت راست روی گزینه «مدیریت رسانه‌ها» کلیک کنید:

 

در این صفحه می‌توانید با کلیک روی گزینه‌ی افزودن رسانه (مشخص شده در تصویر)، نسبت به ثبت رسانه خود اقدام نمایید.

برای ثبت رسانه به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • نام رسانه را می‌توانید به دلخواه انتخاب کنید. در گزارشات فروش و سفارشات، از این نام به جهت معرفی رسانه استفاده می‌شود.
  • در صورتی که رسانه شما سایت است، آدرس کامل صفحه اصلی را وارد کنید. دقت کنید که به جهت احراز مالکیت وب سایت، نیاز است قبل از ثبت وبسایت در پنل افیلییت، از طریق ایمیل سازمانی مطابق با دامنه سایت، به آدرس affiliate@digikala.com ایمیل بزنید و مشخصات و نام کاربری خود را ارسال کنید.
    به عنوان مثال برای ثبت سایت example.com، نیاز است از طریق آدرس ایمیل  info@example.com اقدام فرمایید. در غیر اینصورت رسانه شما تایید نخواهد شد.
  • در صورتی که رسانه شما پیج اینستاگرام یا کانال تلگرام است، حتما آدرس را به صورت کامل وارد کنید و از وارد کردن آی دی رسانه خودداری نمایید. به عنوان مثال Instagram.com/example.

پس از تکمیل اطلاعات با کلیک روی گزینه «ثبت رسانه»، رسانه شما ثبت می‌شود. همچنین در صورت نیاز به ثبت رسانه دیگر، می‌توانید مراحل ذکر شده را برای ثبت رسانه جدید انجام دهید.
پس از ثبت رسانه، کارشناسان فنی نسبت به بررسی آن اقدام می‌کنند. این پروسه به طور معمول ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری زمان نیاز دارد. در صورت عدم تایید رسانه توسط کارشناسان دیجی‌کالا، مراتب از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد تا پس از رفع مشکلات موجود، مجددا نسبت به ثبت رسانه اقدام نمایید.
توجه داشته باشید که تنها فروشگاه‌های اینترنتی که نسبت به ارائه خدمات ارزش افزا به کاربران خود اقدام کرده‌اند، مجاز به ثبت و فعالیت هستند. ثبت رسانه فروشگاه و تنها قراردادن محصولات، مجاز نیست. به عنوان مثال قراردادن محصول و ارائه و تولید محتوای نقد و بررسی آن کالا (بدون کپی کردن از سایت اصلی دیجی‌کالا)، مورد تایید است.

برای مطالعه مصادیق تخلف رسانه‌ها در سیستم دیجی‌کالا اینجا را کلیک کنید.

برای مطالعه قوانین ثبت رسانه اینجا را کلیک کنید.

آموزش قدم به قدم این قسمت را میتوانید در ویدئو زیر مشاهده نمایید.

مطالب مرتبط