فروشگاه حضوری دیجی‌کالا افتتاح شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
فروشگاه حضوری دیجی‌کالا

فروشگاه حضوری دیجی‌کالا در مرکز خرید رویال افتتاح شد. در مراسم افتتاح این فروشگاه که از بزرگترین مراکز خرید حضوری کالای دیجیتال در کشور بوده و قصد دارد یک فروشگاه تجربه‌محور برای مشتریان خود باشد، بنیان‌گذاران، مدیرعامل و سایر مدیران این فروشگاه اینترنتی و جمع کثیری از خبرنگاران و فعالان حوزه تجارت الکترونیکی، حضور داشتند. مراسم از ساعات ابتدایی عصرگاهی روز ۲۸ اردیبهشت ماه آغاز شد و حال ‌و هوای پاساژ که به تبلیغات دیجی‌کالا مزین شده، حال و هوای متفاوتی پیدا کرد. پس از ورود مهمانان‌ و پذیرایی از آن‌ها، مراسم با اجرای بیت باس کیا رکنی آغاز شد و شور و هیجان از همان ابتدای مراسم به شرکت‌کنندگان منتقل شد.

فروشگاه حضوری دیجی‌کالا

«مسعود طباطبایی» مدیرعامل دیجی‌کالا در مراسم افتتاحیه این فروشگاه با ذکر این نکته که آنها در تلاش هستند تا تجربه‌ای جدید را برای مشتریان خود خلق کنند اعلام کرد: «می‌خواهم به این پرسش که چرا دیجی کالا وارد فضای فروشگاه فیزیکی شده است پاسخ دهم چرا که احتمالاً اولین پرسشی است که همه بعد از دیدن این فروشگاه از خود می‌کنند. در انتهای سال ۱۴۰۱ با همکاری مرکز افکارسنجی ایسپا مطالعات اجتماعی گسترده  در سطح کشور انجام دادیم مبنی بر اینکه چرا هنوز بخش‌بزرگی از مردم ایران چندان به خرید آنلاین تمایل ندارند. نتایج این افکارسنجی به ما نشان داد که مردم دوست دارند کالاها را تجربه کنند تا هنگام خریدشان براساس این تجربه تصمیم‌گیری کنند. این فروشگاه هم با محوریت تجربه‌محور بودن برای مشتری افتتاح می‌شود. قصد داریم فاصله فضای آنلاین و آفلاین را کم کنیم؛ این موضوع در دنیا هم در حال رخ دادن است و به تدریج یک تجربه ترکیبی از فضای مجازی و حقیقی برای مردم دنیا ایجاد خواهد شد.»

به گفته طباطبایی این فروشگاه سه فضای تجربه محور در خود دارد.‌او باور دارد این فضاها می‌توانند به خلق تجربه جدیدی منجر شوند که تاکنون همانند آن در هیچ فروشگاه فیزیکی دیگری وجود نداشته است: «یکی از این فضاها بخش موبایل یا همان موبایل زون است که کاربر در آن می‌تواند انواع گوشی‌های موبایل را تست کرده و‌‌ با سایر دستگاه‌ها مقایسه کند. یک بخش برای کالاهای مرتبط با صوت هم داریم که کالای الکترونیکی مرتبط با صدا مانند اسپیکر و هدفون و…‌را در برمی‌گیرد. کاربر می‌تواند صدا و قدرت این محصولات را در یک فضای استاندارد تست کند و سپس به خرید آن اقدام کند.. بخش سوم به کالاهایی مربوط به دنیای بازی اختصاص دارد که می‌توان کنسول‌ها و اکسسوری‌های بازی را در آنجا تجربه کرد و مختص گیمرهای ایران است.»

فروشگاه حضوری دیجی‌کالا

او همچنین در جمع خبرنگاران درباره اینکه آیا راه‌اندازی این فروشگاه برای ورود به بورس دیجی کالا است یا خیر گفت : «پیگیر بورسی شدن دیجی‌کالا هستیم، اما این ملک استیجاری است و ارتباطی به دارایی‌های ملموس برای ارائه به بورس ندارد و در جهت اهدافی مثل تکمیل سبد دیجی‌کالا و تجربه فیجیتال(فیزیکی و دیجیتال) دیجی‌کالاست.»

در ادامه مراسم، «سعید محمدی» از بنیانگذاران دیجی‌کالا به لزوم نزدیک‌سازی فضای آفلاین و آنلاین اشاره کرد و گفت: «از مدت‌ها قبل با بررسی نمونه‌های جهانی یا از طریق نظرات کاربران فروشگاه‌های اینترنتی از جمله مشتریان دیجی‌کالا، لزوم تأسیس یک فروشگاه فیزیکی را حس می‌کردیم. اما سعی کردیم این فروشگاه با سایر فروشگاه‌ها متمایز باشد و برای تحقق این امیر مسیر تجربه محور بودن را پیش کرفتیم.  به‌دنبال این بودیم کارکردهایی را که در فضای فیزیکی برای کاربر یک ارزش است به‌نوعی به سبد محصولات خود اضافه کنیم. باید بگویم علی‌رغم اینکه در فضای دیجیتال ویژگی‌هایی مانند امکان بررسی ‌‌و انتخاب از میان میلیون‌ها کالا و مقایسه وجود دارد ما به یک فضای تجربه‌محور نیز نیاز داشتیم. قصد داریم با این کار تجربه‌های بهتری برای کاربران رقم بزنیم. این اولین قدم ماست و حتما در این مسیر نکات زیادی خواهیم آموخت. ممکن است آزمون و خطا کرده و روش و شیوه‌های متنوعی را امتحان کنیم ولی در نهایت مطمئنم در این مسیر تجربه کاربری بهتری را برای مشتریان خلق خواهیم کرد.»

فروشگاه حضوری دیجی‌کالا

«حمید محمدی» دیگر بنیانگذار دیجی‌کالا نیز در ادامه این مراسم به جهانی بودن ورود کسب‌وکارهای آنلاین به فضای آفلاین اشاره کرد و گفت: «از سال‌ها پیش مدل‌هایی در دنیا وجود داشته که افراد آنلاین خرید می‌کنند ولی در نهایت سفارش خود را خودشان در فضای فیزیکی دریافت می‌کنند. مواردی مثل پودو و لاکرهای هوشمند در دیجی‌کالا شبیه به این موقعیت است اما می‌خواستیم یک قدم جلوتر برویم و این تجربه‌ها را بیشتر قابل‌لمس کنیم. داشتن تجربه‌های آفلاین در کنار تجربه آنلاین و گره زدن آنها به یکدیگر چیزی است که در دیجی‌کالا خواهید دید. سعی داریم در ادامه و بعد از دریافت بازخوردها از مشتریان که احتمالا هزاران مورد خواهد بود، قدم‌های بعدی را در راستای همین نظرات برداریم. به‌عنوان مثال شاید با نگاهی به نظرات مردمی، مراکز فروش فیزیکی بعدی را در دسته‌بندی‌های دیگر نیز راه اندازی کنیم.»

حمید محمدی همچنین دامه داد: فروشگاه حضوری دیجی‌کالا در راستای تکمیل زنجیره ارزش تجارت الکترونیکی است و باور داریم آن را توسعه می‌دهد. ما نمی‌خواهیم فقط خرده‌فروش صرف باشیم و به این خاطر وارد این فضا نشده‌ایم، بلکه برای تکمیل تجربه مشتری پیش و پس از خرید است.»

فروشگاه حضوری دیجی‌کالا در طبقه همکف مرکز خرید رویال در سعادت‌آباد، تقاطع بلوار خوردین و دریا قرار گرفته و میزبان مشتریان خود است. امکان تجربه دستگاه‌های الکترونیک، مشاوره برای خرید، خرید قسطی و چندین امکان دیگر در این فروشگاه برای مشتریان دیجی‌کالا فراهم شده است.

 برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. بلال

    ساعت کار فروشگاه و روزهای کاری آن چطوریه؟

  2. مهدیه

    عالی

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما