مهم‌ترین نکات آموزش استفاده از کانسیلر مدادی که باید بدانید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۰ دقیقه
آموزش استفاده از کانسیلر مدادی

تعداد کمی از لوازم آرایش به اندازه‌ی کانسیلرهای مدادی همه‌کاره هستند. چه بخواهید زیر چشم‌هایتان را روشن کنید و چه قصد داشته باشید جای جوش‌ها را بپوشانید یا ویژگی‌های صورت‌تان را برجسته کنید، مطمئنا به دنبال یک کانسیلر مدادی عالی هستید. بااین‌حال، خرید اینترنتی انواع کانسیلر مدادی یا تهیه‌ی آن از فروشگا‌ه‌ها یک مسئله است و یادگیری طرز استفاده از آن مسئله‌ای دیگر است. در این مقاله، آموزش استفاده از کانسیلر مدادی و تمام نکاتی که باید برای به کار بردن این لوازم آرایشی پرکاربرد بدانید را می‌خوانید.

کانسیلر مدادی چیست؟

پیش از اینکه بخواهید طرز استفاده از کانسیلر مدادی را بیاموزید، باید بدانید که منظور از این کانسیلر چیست؟ کانسیلر مدادی نوعی کانسیلر است که به شکل مداد چشم طراحی می‌شود. این کانسیلر می‌تواند مانند سایر انواع کانسیلر هر چیزی را که نمی‌خواهید مردم ببینند می‌پوشاند و ویژگی‌های صورت‌تان که می‌خواهید برجسته‌تر نشان داده شوند را به نمایش می‌گذارد. کانسیلر مدادی می‌تواند عیوب صورت مانند کک و مک، لکه‌های پوستی و جای زخم یا جوش را بپوشاند.

کاربردهای کانسیلر مدادی

نمونه‌های متنوع کانسیلر

کانسیلر مدادی یکی از انواع پرطرفدار کانسیلر است که کاربردهای این لوازم آرایش را دارد. این مدل کانسیلر به راحتی در دست قرار می‌گیرد، بافت آن سبک و نرم است و رنگ‌های بسیار متنوعی دارد. همین ویژگی‌ها سبب شده که کانسیلر مدادی در میان انواع کانسیلر محبوبیت خاصی داشته باشد. کاربردهایی که این مدل کانسیلر برای شما دارد، بسته به میزان تجربه و مهارت‌تان متفاوت است. در واقع، هر چه آرایشگری حرفه‌ای‌تر باشید، این مداد روشن‌کننده‌ی نقاط تیره پوست صورت بیشتر برایتان کاربرد خواهد داشت. به عنوان مثال، برخی از آرایشگران حرفه‌ای از این نوع کانسیلر به عنوان هایلایتر استفاده می‌کنند. بااین‌حال، معمولا کانسیلر مدادی ۶ مزیت یا کاربرد مهم دارد.

۱. خطوط ظریف را محو می‌کند

وجود خطوط ریز روی صورت کاملا طبیعی است اما برخی از افراد ترجیح می‌دهند این خطوط را از روی صورت خود محو کنند. اینکه چگونه این خطوط را از روی صورت خود ناپدید کنید به خودتان بستگی دارد. معمولا ظاهری طبیعی را ترجیح می‌دهیم. برای رسیدن به این منظور، استفاده از یک کانسیلر مدادی پوشاننده که در میان چین‌ها بسته نمی‌شود، معجزه می‌کند. کافیست چند نقطه از این کانسیلر را زیر چشم بزنید و به آرامی و به صورت دورانی با انگشت اشاره به آن ضربه بزنید تا خطوط ریز این قسمت کم‌کم محو شوند.

۲.جایگزین کانتور می‌شود

برای داشتن صورتی با ظاهری موزون می‌توانید از مقداری کانسیلر مدادی استفاده کنید. کانسیلری با یک یا دو سایه تیره‌تر از رنگ طبیعی پوست خود انتخاب کنید. با استفاده از این کانسیلر روی بخش‌هایی از صورت که می‌خواهید بهتر به نظر برسند، چند نقطه بکشید. این بخش‌ها ممکن است گودی گونه‌ها و کناره‌های بینی باشند. سپس، کانسیلر را به آرامی روی پوست صورت خود بمالید تا محو شود. در نهایت، یک اسپری فیکس آرایش روی آن بزنید تا در جای خود باقی بماند.

۳. حلقه‌های تیره را می‌پوشاند

رنگ‌ روشن کانسیلر مدادی

شاید شب گذشته تا دیروقت بیدار مانده‌اید تا سریال مورد علاقه‌تان را ببینید. در این صورت، صبح وقتی روبه‌روی آینه می‌ایستید، اول از همه حلقه‌های تیره‌ای را می‌بینید که زیر چشمانتان جا خوش کرده‌اند. برای محو کردن این حلقه‌های تیره می‌توانید از کانسیلر مدادی استفاده کنید. کانسیلر مدادی با رنگی روشن می‌تواند زیر چشم شما را روشن کند تا درخشان‌تر به نظر برسد و ظاهری خسته و خواب‌آلود نداشته باشید. اگر دیشب تا دیروقت بیدار بوده‌اید و برای جلسه‌ی صبح زود باید سرحال به نظر برسید، دانستن طریقه‌ی استفاده از کانسیلر مدادی به دادتان خواهد رسید. به آرامی مقداری از این کانسیلر را زیر گوشه‌های چشم‌ها بزنید تا هیچ‌کس متوجه خستگی شما نشود.

کانسیلر تارت سری Shape Tape شماره 20B

۴. استخوان‌های گونه را برجسته نشان می‌دهد

انواع کانسیلر مدادی

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای داشتن ظاهری درخشان در تمام طول سال استفاده از کانسیلر مدادی روی استخوان گونه است. یک کانسیلر با رنگی یک یا دو درجه روشن‌تر از رنگ طبیعی پوست خود انتخاب کنید. آن را روی بینی بکشید و به آرامی روی پوست این بخش بمالید. می‌توانید از این کانسیلر برای برجسته کردن استخوان‌های اطراف ابرو، پل بینی و بالای لب خود نیز استفاده کنید. کانسیلر مدادی راحت‌تر در دست قرار می‌گیرد. بنابراین، برای این بخش‌ها که به آرایش ظریف‌تری نیاز دارند بهتر است.

۵. لکه‌های پوستی را بهتر پنهان می‌کند

آرایش روی پوستی که مستعد آکنه است، شاید کمی غیرمنطقی به نظر برسد اما نه زمانی که برای این کار از کانسیلر مدادی استفاده می‌کنید. این کانسیلر را با تبحر و ظرافت خود به کار ببرید تا تأثیر معجزه‌آسای آن را ببینید. با استفاده از کانسیلر مدادی لکه‌های پوستی به راحتی ناپدید می‌شوند. اگر کانسیلر شما با اسید سالیسیلیک فرموله شده باشد می‌تواند اندازه و ظاهر آکنه را کاهش دهد و در عین حال به صورت موقت با پوششی طبیعی این لکه‌ها را پنهان کند.

اگر برای پوشاندن این لکه‌ها از کانسیلر کرمی استفاده کنید، ممکن است روغن از نوک انگشتان روی صورت‌تان بریزد. در عوض، با استفاده از کانسیلر مدادی این لکه‌ها با دقت و ظرافت پنهان می‌شوند و کسی متوجه آن‌ها نخواهد شد.

کانسیلر کیکو میلانو مدل Create Your Balance شماره 01

۶. پرایمری ایده‌آل برای خط چشم و خط لب است

کانسیلر مدادی به دلیل طراحی خلاقانه‌ای که دارد می‌تواند پرایمری برای سایه‌ی چشم و رژ لب هم باشد. این کانسیلر به شما کمک می‌کند تا پایه‌ای صاف و یکنواخت برای سایه‌ی چشم رژ لب ایجاد کنید. استفاده از این محصول حتی به ماندگاری بیشتر آرایش این قسمت‌ها نیز کمک می‌کند. کافیست مقدار کمی از این کانسیلر را روی پلک‌ها یا لب‌ها بزنید و به آرامی با انگشتان صاف و یکنواخت کنید. پس از آن می‌توانید از سایه‌ی چشم یا رژ لب مورد علاقه‌ی خود استفاده کنید.

چگونه از کانسیلر مدادی استفاده کنیم؟

رنگ‌های ترندی کانسیلر مدادی

آموزش استفاده از کانسیلر مدادی و اینکه بهترین روش برای استفاده از کانتور و کانسیلر مدادی را بدانید، جزو اصول اولیه‌ی آرایشگری است و هر خانم آراسته و شیک‌پوشی باید آن را بداند. آشنایی با طریقه‌ی استفاده از کانسیلر مدادی باعث می‌شود که این وسیله را بهتر به کار ببرید و آرایش شما با آن ماندگاری بیشتری داشته باشد. بسته به اینکه بخواهید از کانسیلر برای چه منظوری استفاده کنید، چند تکنیک مختلف برای استفاده از این محصول وجود دارد.

برای پوشاندن حلقه‌های تیره یا پف زیر چشم، یک کانسیلر با رنگ مناسب انتخاب کنید. با استفاده از این کانسیلر زیر چشم خود یک مثلث کوچک بکشید و کانسیلر را به پوست خود بزنید یا روی آن فشار دهید. سعی کنید پوست را به کانسیلر آغشته نکنید یا برای این کار در مصرف کانسیلر زیاده‌روی نکنید. این کار باعث ایجاد ترک یا چین و چروک زیر چشمتان می‌شود که اصلا منظره‌ی زیبایی نیست.

در صورتی که از کانسیلر مدادی برای پوشاندن جای جوش یا جوش‌های صورت استفاده می‌کنید، ابتدا این ناحیه را ضدعفونی و تمیز کنید. سپس، با استفاده از کانسیلر مدادی با تناژ رنگی سبز روی این ناحیه بکشید. درست است که رنگ سبز به عنوان کانسیلر منطقی به نظر نمی‌رسد اما این رنگ می‌تواند قرمزی پوست شما را بپوشاند و به پنهان کردن جوش‌های صورت کمک کند.

در نهایت، می‌توانید از پودر فیکس‌کننده‌ی آرایش استفاده کنید تا مطمئن شوید که لکه‌های روی پوست‌تن در تمام طول روز با کانسیلر پوشانده می‌شوند. این پودر به آرایش شما کمک می‌کند و باعث تثبیت شدن آن می‌شود.

کانسیلر تاپ فیس مدل Visible Age Eraser شماره 002

کانسیلر یا فاندیشن؛ کدام اول به کار می‌روند؟

کانسیلر یا فاندیشن

پس از اینکه آموزش استفاده از کانسیلر مدادی را خواندید، ممکن است از خود بپرسید که فاندیشن را باید اول به کار ببرم یا کانسیلر و چرا؟ پاسخ این سؤال ممکن است شما را شگفت‌زده کند اما بیشتر آرایشگران معتقدند که کرم پودر و فاندیشن را باید پیش از کانسیلر به کار برد اما علت این توصیه چیست؟

علت این توصیه‌ی آرایشگران به هدف اصلی کرم پودر و فاندیشن مربوط می‌شود. یکی از اهداف اصلی این محصول آرایشی این است که قرمزی و لکه‌های صورت شما را بپوشاند و ظاهر رنگ پوست شما را یکنواخت کند. می‌توان از کانسیلر برای پوشش بیشتر استفاده کرد اما تا زمانی که رنگ پوست خود را یکنواخت نکنید، از کجا بدانید که به چه اندازه کانسیلر نیاز دارید؟ قطعا دوست ندارید کانسیلر بیش از اندازه نیاز استفاده کنید و لکه‌های پوستی‌تان را روشن‌تر از حد معمول کنید. بنابراین، بهتر است برای جلوگیری از چنین اتفاقی ابتدا از کرم پودر و فاندیشن استفاده کنید.

یکی دیگر از دلایل استفاده از کرم پودر پیش از کانسیلر این است که مطمئن شوید کانسیلر در جای خود باقی می‌ماند. اسفنج مرطوبی که برای مالیدن کرم پودر روی صورت به کار می‌برید، می‌تواند کانسیلر را مرطوب کند تا راحت‌تر روی صورت‌تان بلغزد. به این ترتیب، نه تنها عیوب صورت را به خوبی می‌پوشاند، بلکه آن‌ها را کاملا محو می‌کند.

درست همان‌طور که فونداسیون پایه‌ی اصلی در هر ساختمانی است، فاندیشن نیز پایه‌ی هر نوع آرایشی خواهد بود. برای اینکه محصولات آرایشی کار خود را به طرزی مؤثر انجام دهند، باید به آن‌ها پایه‌ای قوی بدهید. استفاده از فاندیشن و کرم پودر قبل از کانسیلر یا هر محصول آرایشی دیگری هم باعث می‌شود که این محصولات آرایشی درخشش لازم را داشته باشند.

البته، این قاعد‌ه‌ی کلی یک استثنا هم دارد. اگر زیر چشم‌هایتان حلقه‌های تیره‌ای دارید که نیاز به اصلاح رنگ دارند، توصیه می‌شود ابتدا از کانسیلر استفاده کنید. پس از آن کرم پودر یا فاندیشن به کار ببرید. در صورتی که حلقه‌های تیره زیر چشم شما بیش از حد برجسته هستند، می توانید از یک لایه‌ی دیگر کانسیلر هم استفاده کنید.

کانسیلر تارت مدل Shape Tape شماره 20B

نکات مهم برای استفاده از کانسیلر مدادی

آموزش استفاده از کانسیلر مدادی

فونداسیون و کانسیلر محصولات آرایشی مهمی برای صاف و یکدست به نظر رسیدن پوست شما هستند. بنابراین، باید مطمئن شویم آموزش استفاده از کانسیلر مدادی و فاندیشن را به خوبی مطالعه کرده‌ایم و تمام ترفندهای آن را می‌دانیم. مهم‌ترین ترفندها و نکاتی که برای استفاده از این محصولات آرایشی باید به خاطر بسپارید به این ترتیب هستند:

  • پرایمر را هرگز فراموش نکنید. این محصول آرایشی باعث می‌شود که کانسیلر یا فاندیشن شما در تمام طول روز در جای خود باقی بمانند. هیچ چیز بدتر از کانسیلر لکه‌دار شده یا جوشی نیست که در زیر فونداسیون هنوز در معرض دید است.
  • مطمئن شوید که در استفاده از کانسیلر زیاده‌روی نمی‌کنید. موقع استفاده از این محصول آرایشی یک اصل مهم را نباید فراموش کنید: کمتر، بیشتر است. همیشه می‌توانید در صورت لزوم کانسیلر روی صورت‌تان بمالید و اضافه کنید. بنابراین، برای استفاده از کانسیلر از یک نقطه‌ی کوچک شروع کنید. سپس، برای پوشاندن صورت به شکل یکنواخت آن را روی صورت بمالید و در صورت لزوم مقدار آن را بیشتر کنید.
  • رنگ مناسب را انتخاب کنید. هیچ‌کس چشم‌های راکونی سفید روشن نمی‌خواهد. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که رنگ یا سایه‌ی کانسیلر را بیش از اندازه روشن انتخاب کنید. برای انتخاب رنگ کانسیلر پوست خود در ناحیه‌ی فک را ببینید و کانسیلری یک درجه روشن‌تر از پوست خود در این قسمت انتخاب کنید. نگاه کردن به پوست این قسمت به شما در انتخاب رنگ کرم پودر هم کمک می‌کند. بر این اساس، رنگ کرم پودری که انتخاب می‌کنید باید دقیقا با رنگ این بخش از پوست‌تان مطابقت داشته باشد.
  • استفاده‌ی روزانه از کانسیلر مدادی به پوست شما آسیبی نمی‌رساند. بااین‌حال، اگر این محصول را بیش از اندازه استفاده کنید یا سراغ کانسیلرهای بی‌کیفیت بروید، ممکن است دچار عوارض جانبی آن شوید.
  • کانسیلر را نمی‌توان به عنوان جایگزینی برای محصولات مراقبت از پوست استفاده کرد. کانسیلر مدادی یک محصول آرایشی است و نباید جایگزین محصولات مراقبت از پوست شود.
  • برای انتخاب کانسیلری که می‌خواهید هر روز از آن استفاده کنید، نوع پوست، نیازهای خود برای پوشاندن عیوب صورت و مواد تشکیل‌دهنده‌ی این محصول آرایشی را در نظر بگیرید. محصولاتی را انتخاب کنید که با پوست شما سازگار باشند و از مواد مضری تشکیل نشده باشند.
کانسیلر تاپ فیس مدل Visible Age Eraser شماره 001

کلام آخر

کانسیلر یک محصول آرایشی پرکاربرد است که می‌تواند تمام عیوب صورت شما را کاملا بپوشاند. برای استفاده از کانسیلر در بخش‌های ظریف آرایش صورت بهتر است از کانسیلر مدادی استفاده کنید. آموزش استفاده از کانسیلر مدادی به شما کمک می‌کند تا هر لکه یا نقطه‌ی تیره‌ای از پوست صورت خود را با دقت و ظرافت بپوشانید. استفاده از این کانسیلر برخلاف کانسیلر مایع یا کرمی ساده‌تر است چون راحت‌تر در دست جای می‌گیرد و به ظرافت در آرایش شما کمک می‌کند. به‌علاوه، می‌توانید این محصول را موقع آرایش راحت‌تر کنترل کنید و از ریختن کانسیلر روی سایر بخش‌های صورت موقع آرایش خبری نخواهد بود. فقط کافیست کانسیلری با رنگ مناسب انتخاب کنید و آن را درست به کار ببرید تا ظاهری درخشان داشته باشید.

منبع: neutrogena



برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما