جف بزوس دوباره ثروتمندترین فرد جهان شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
جف بزوس

با توجه به جدیدترین گزارش نشریه‌ی فوربس، جف بزوس دوباره موفق به کنار زدن ایلان ماسک شده و در رتبه‌ی نخست ثروتمندان جهان قرار گرفته است.

روز گذشته قیمت سهام تسلا با کاهش ۲٫۴ درصدی به قیمت ۷۹۶٫۲۲ دلار رسید و به همین خاطر ۳٫۹ میلیارد دلار از ثروت ایلان ماسک کاسته شد. این کارآفرین ۴۹ ساله در ماه ژانویه از جف بزوس پیشی گرفت و به لطف افزایش قیمت سهام تسلا، جایگاه نخست ثروتمندترین افراد جهان را از آن خود کرد. جف بزوس از سال ۲۰۱۷ تا مدتی قبل ثروتمندترین فرد جهان بود ولی طی چند ماه گذشته رقابت او و ایلان ماسک شدیدتر شده است.

جف بزوس

ثروت شخصی بنیان‌گذار آمازون که اغلب به صورت سهام این شرکت است، طی سال‌های اخیر به طرز چشمگیری افزایش یافته است. در آگوست سال گذشته، ثروت او با گذشت از ۲۰۰ میلیارد دلار رکوردشکنی کرد و در سال ۲۰۱۸ هم زمانی که ثروت جف‌ بزوس‌ به بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار رسید، تبدیل به ثروتمندترین فرد در تاریخ شد.

جف‌ بزوس‌ مدتی قبل اعلام کرد که در سال جاری میلادی سمت مدیرعاملی آمازون را ترک خواهد کرد و این پست به مدیر فعلی سرویس‌های وب آمازون واگذار می‌شود. او قصد دارد برای دیگر پروژه‌های خود مانند واشنگتن پست و شرکت بلو اوریجین که در حوزه‌ی هوافضا فعالیت دارد، زمان بیشتری اختصاص دهد.

منبع: CNBCبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما