آموزش‌ها و منابعی برای یادگیری در زمینه Affiliate Marketing

سیستم کسب درآمد از دیجی‌کالا

آخرین مطالب

همین حالا شروع به کسب درآمد کنید
ثبت‌نام

پرسش و پاسخ

آیا در سیستم کسب درآمد دیجی‌کالا فقط از طریق ثبت وب‌سایت امکان همکاری وجود دارد؟

خیر، علاوه بر وب سایت، می توانید از طریق شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و انواع پیام رسان ها نیز در این سیستم فعالیت داشته باشید..

تفاوت دریافت لینک برای وب سایت با شبکه های اجتماعی چیست؟

برای دریافت لینک جهت استفاده در وب سایت، ابتدا در منوی محصولات در پنل، می توانید کالا های مورد نظر که در 18 دسته گوناگون طبقه بندی شده را دریافت کنید و سپس برای محصولات منتخب، کدی که باید در وب سایت خود قرار دهید را دریافت می کنید.

اما در مورد شبکه های اجتماعی و حتی وب سایت، شما لینک هر صفحه ای از سایت دیجی کالا را گرفته و در پنل، زیر منوی "مدیریت لینک ها" وارد کرده و لینک کوتاه شده که ساخته می شود را در شبکه اجتماعی خود قرار می دهید.

علت حذف شدن وب سایت یا شبکه های اجتماعی ثبت شده چیست؟

قبل از هر چیز، شما برای استفاده از خدمات پنل، باید تمامی موارد لازم در پروفایل را تکمیل فرمایید. بعد از ثبت وبسایت، مطابق با استانداردهای دیجی کالا، وب سایت یا شبکه اجتماعی شما توسط تیم همکاری در فروش ارزیابی شده و در صورت مناسب بودن آن، تایید می شود و در غیر این صورت، حذف خواهد شد.

معیارهای لازم برای تایید وبسایت یا شبکه اجتماعی شما چیست؟
  • از نظر طراحی و گرافیک وب، در سطح مطلوب باشد؛
  • دارای پاپ آپ یا نمایش بیش از حد تبلیغات نباشد؛
  • دارای مطالب و محتوای کافی و آرشیو باشد؛
  • در زمان بررسی توسط دیجی کالا در دسترس باشد؛
  • جزو سایت‌های تجاری، چت روم‌ها، باکس‌ها و سایت‌های افزایش رتبه (Rank) و موارد مشابه نباشد.
  • حاوی اطلاعات ناقص و یا ناهمگون نباشد.
  • حاوی مطالب غیر اخلاقی و خلاف مصلحت عمومی نباشد.
  • فعالیت سیاسی نداشته باشد.
  • مطابق با قوانین و مقررات حاکم باشد.
چرا گزارش فروش، برخلاف اینکه خرید از طریق لینک شما قطعی انجام شده، درآمد را صفر نشان می دهد؟

هر خریدی که از طریق لینک شما انجام می شود، 7 روز امکان بازگشت به دیجی کالا را داشته و از طرفی دیگر، هر سبدی که مبلغش پرداخت نشود تا 7 روز نگهداری می شود؛ لذا هر خرید در صورت قطعی شدن 14 روز بعد در گزارشات درآمد شما ثبت خواهد شد و شما گزارش 14 روز آخر را همواره برابر صفر خواهید دید که جای نگرانی ندارد.

نحوه تسویه حساب چگونه خواهد بود؟

برای همکارانی که شماره شبای خود را ثبت کرده اند، اگر مبلغ درآمد کل آنها بیش از 2 میلیون ریال باشد، می توانند درخواست تسویه حساب بدهند که بسته به زمان در خواست، پروسه آن بین 15 تا 45 روز طول خواهد کشید.

آیا برای همکاران دیجی کالا (Affiliates) دسته بندی متفاوتی وجود دارد؟

بله، ما همکاران خود را بر حسب عملکرد ماهانه به خصوص مبلغ کل فروش و تعداد سفارشات ثبت شده از طریق آنها، به 3 گروه برنزی، نقره ای و طلایی دسته بندی می کنیم. البته برای همه همکاران به صورت پیش فرض با دسته برنزی همکاری شروع می شود و در صورت عملکرد فراتر از حداقل های رده های بالاتر، در ماه های بعد به گروه های بهتر ارتقا خواهند یافت.

مدت زمان محاسبه کمیسیون برای هر همکار چگونه است؟

از زمان آخرین کلیک هر مشتری بر روی لینک هر همکار در فروش، تا مدت 30 روز اولین خریدی که از دیجی کالا انجام دهد، مبلغ کمیسیون طبق تعرفه هر گروه برای آخرین همکاری که لینک آن مورد بازدید خریدار قرارگرفته محاسبه خواهد شد.

من آدرس شبکه اجتماعی خود را ثبت کرده ام ولی هنگام دریافت کد با پیغام باید حداقل یک وب سایت ثبت شده داشته باشید مواجه می شوم. چاره چیست؟

شما باید به قسمت مدیریت لینک ها مراجعه کنید و آدرس صفحه ای از دیجیکالا که میخواین رو وارد کنید. بعد یه لینک کوتاه شده براتون بوجود میاد که اونو میتونین در شبکه های اجتماعیتون به اشتراک بگذارید و از کمیسیون های فروش بهره مند بشین.

توضیحات سایت رو متوجه نمی شم، آموزش تصویری ندارین؟

میتوانید آموزش قدم به قدم تصویری رو در سایت دیجیکالا مگ مطالعه کنید و در صورت وجود هر گونه ابهامی تیم پشتیبانی ما در خدمت شماست. موفق باشید.
مشاهده آموزش