راهنمایخریدبردگیم

راهنمای خرید بردگیم
راهنمای خرید بردگیم
راهنمای خرید بردگیم

بردگیم موردعلاقه‌ت رو با سه سوال پیدا کن!

نمایش
همه بردگیم‌ها
راهنمای خرید بردگیم
راهنمای خرید بردگیم

قبل از خرید نقدها رو تماشا کن!

Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%

به هنگام خرید بردگیم، معمولا پیش از هر چیز نیاز داریم تا به آنچه خود و دوستان‌مان دوست داریم و قرار است آن را تجربه کنیم و وقت‌مان را با آن بازی بگذرانیم، فکر کنیم. بردگیم‌ها را با توجه به تعداد افراد گروهتان، علایق آن‌ها و سابقه‌ی بازی کردنشان انتخاب کنید و تا تجربه‌ی بهتری از بازی کردن داشته باشید.

فاکتورهای اصلی انتخاب بردگیم:

تعداد بازی‌کننده‌ها: بردگیم‌ها حداقل و حداکثر مشخصی برای تعداد بازی‌کننده‌ها دارند. فکر کنید که آیا گروهی کوچک دارید و نیاز دارید تا یک بازی برای آن‌ها انتخاب کنید، یا یک گروه بزرگتر.

درجه‌ی سختی: این را در نظر بگیرید که چقدر دوستان‌تان به بازی‌های پیچیده‌تر علاقه و برای تجربه‌ی آن‌ها آمادگی دارند و سپس با توجه به آن برایشان بازی انتخاب کنید.

علایق گروهتان: از افرادیی که در گروهتان هستند درباره‌ی بازی‌هایی که دوست دارند بپرسید. اینکه آیا می‌خواهند یک بردگیم دورهمی ساده بازی کنند یا یک بردگیم نقش‌آفرینی طولانی که تجربه‌اش چند روز طول می‌کشد.

سبک‌های مختلف:

بردگیم‌های استراتژی: بازی‌هایی که نیاز به تاکتیک چیدن و استراتژی، چه روی تخته‌ای بزرگ و چه با تعدادی کارت دارند را استراتژی در نظر می‌گیریم. این بازی‌ها پیچیدگی بیشتری دارند و باید قوانین‌شان را یاد بگیرید تا بتوانید به‌خوبی تجربه‌شان کنید.

بردگیم‌های دورهمی: بازی‌های دورهمی، بیشتر بازی‌های ساده و مهارت-محور را در بر می‌گیرند؛ بازی‌هایی که یکی دو قانون ساده دارند و محض سرگرمی‌های ساده و کوتاه ساخته شده‌اند. این بازی‌ها نیاز به آموزش زیاد ندارند و قرار است بیشتر وقت‌تان را پر کنند، نه اینکه درگیر.

بازی‌های نقش مخفی: این سبک بازی‌ها که چند سالی است بسیار محبوب شده‌اند، بازی‌هایی هستند که مکانیک اصلی‌شان سر و کله زدن با دیگران است. در بازی‌های نقش مخفی معمولا چند نقش به صورت اتفاقی بین بازی‌کننده‌ها پخش می‌شود و حالا باید بقیه نقش‌ها را پیدا و بر اساس قوانین آن‌ها بازی کنند.

چگونه بازی انتخاب کنیم؟

  • در ابتدا گروه خود را بسنجید. ببینید چند نفر هستید و آن‌ها چقدر پایه‌ی بازی‌های پیچیده هستند و یا فقط قرار است یک بازی ساده برای یک دورهمی آخر هفته انتخاب کنید.
  • ببینید چقدر قرار است برای بازی کردن زمان بگذارید؟ به پایان دورهمی رسیده‌اید، صحبت‌ها ته کشیده است و قرار است به زور با یک بردگیم برنامه را کش دهید؟ یا به همراه دوستانتان سه روز را مرخصی گرفته‌اید تا نقش‌آفرینی بازی کنید؟
  • ببینید چقدر حاضرید هزینه کنید. اگر دوستانتان و خودتان قرار است مدت‌ها یک بازی را تکرار و تجربه کنید، خرید بازی‌های گران‌تر هم منطقی هستند، ولی اگر قرار است نیم ساعت بازی کنید بهتر است اصلا برای بازی هزینه نکنید.
  • برای همه‌ی بردگیم‌هایی که ممکن است در ذهن داشته باشید و در این مملکت برای خرید پیدا می‌شود، ویدیوی نقد و بررسی ساخته‌ایم و در اختیارتان گذاشته‌ایم. برای انتخاب به آن‌ها رجوع کنید.
نمایش بیشتر