موزیک شب یلدا
یلدا آرش اوستا یلدا آرش اوستا
یلدا مسعود امامی یلدا مسعود امامی
بهروز پورخوان یلدا بهروز پورخوان یلدا
شب طولانی یلدا علی مولایی شب طولانی یلدا علی مولایی
گل سرخ سامان احتشامی گل سرخ سامان احتشامی
یلدا محسن میرزاده یلدا محسن میرزاده
شب یلدا علی بی نیاز شب یلدا علی بی نیاز
شب چله همایون شجریان شب چله همایون شجریان
شب چله راغب شب چله راغب
یلدا مازیار فلاحی یلدا مازیار فلاحی
کافه پاییز بابک جهان بخش کافه پاییز بابک جهان بخش
شب یلدا رامین کهن شب یلدا رامین کهن
یلدا یلدا
بنفشه سامان احتشامی بنفشه سامان احتشامی
آره یا نه رضا صادقی آره یا نه رضا صادقی
یلدا برنا غیاث یلدا برنا غیاث
شب یلدا بمرانی شب یلدا بمرانی
راز یلدا امیر چهارم راز یلدا امیر چهارم
یلدا بهروز پورخوان یلدا بهروز پورخوان
پر قصه تو شب بلند یلدا شهرام زندی پر قصه تو شب بلند یلدا شهرام زندی
شب چله مرتضی احمدی شب چله مرتضی احمدی
شکوفه سامان احتشامی شکوفه سامان احتشامی
رقص یلدا دنگ شو رقص یلدا دنگ شو
یلدا شیرازی یلدا شیرازی
یلدا سون بند یلدا سون بند
رقص آذری رقص آذری
یاس سفید سامان احتشامی یاس سفید سامان احتشامی
شب یلدا محسن هاشمی شب یلدا محسن هاشمی
یلدا کوروش یغمایی یلدا کوروش یغمایی
یلدا حامد فقیهی یلدا حامد فقیهی
یلداتون مبارک کمال کمیلی یلداتون مبارک کمال کمیلی
یلدا آهنگ بی کلام یلدا آهنگ بی کلام
شب یلدا حامی شب یلدا حامی
شقایق سامان احتشامی شقایق سامان احتشامی
آره یا نه رضا صادقی آره یا نه رضا صادقی
یلدا ماکان بند یلدا ماکان بند
دلم میخواد برقصم کارن همایونفر دلم میخواد برقصم کارن همایونفر
شب های دیوونگی محسن ابراهیم زاده شب های دیوونگی محسن ابراهیم زاده

آهنگ شب یلدا

موسیقی برای ما آدم‌ها نماد زندگی است، راهی برای فرار از غم‌هایمان، بهانه‌ای برای شادی و در این میان چطور می‌توانیم آهنگ‌های ویژه مناسبت‌های خاص مثل شب یلدا را فراموش کنیم، آن هم در شبی فراموش نشدنی که برای تمام خانواده‌های ایرانی بهانه‌ای است برای با هم بودن و شاد شدن. حالا مسئله اینجاست که کدام آهنگ شب یلدا را در این شب طولانی گوش دهیم تا شادی‌هایمان تکمیل شود و حس و حالمان برای شروع فصل سرما بهتر؟ خبر خوب آن است که انتخاب‌های گسترده‌ای پیش روی ماست، از آهنگ یلدا کودکانه تا آهنگ شاد و عاشقانه، همگی در کیفیت‌های مختلف و به شکل سنتی، قدیمی و جدید موجودند و با یک جستجوی ساده در جستجوگر گوگل قابل دسترسی هستند.

زیباترین آهنگ شب یلدا، انتخاب کامل

پیشنهاد ما برای انتخاب زیباترین آهنگ شب یلدا، تهیه پلی لیستی (Play List) از انواع موسیقی‌هایی است که به سبک و سیاق خود می‌پسندید. اما برخی از آنها علاقه‌ای جمعی را ایجاد کرده‌اند، مانند آهنگ‌هایی که محمدرضا شجریان برایمان به یادگار گذاشته است. در این میان آهنگ‌های جدید از خواننده‌های نسل حاضر را هم نباید دست کم گرفت که یکی از آن‌ها، آهنگ شب یلدا علی مولایی است که حسابی گل کرده و در آن برایمان می‌خواند: «تو شب یلدای منی، دیوونه دوست داشتنی...» یا اگر می‌خواهید حال و هوای عاشقانه‌ای به شب یلدا بدهید، پیشنهاد می‌کنیم، به سراغ دانلود آهنگ شب یلدا حامد همایون بروید، آنجا که می‌خواند: «دست به دست من بده، قول بده که با منی، اگر تو یار من شوی، چنین کنم، چنان کنم...»، طوری که انگار تجدید عهدی برای فصل جدید را پیش رو دارید.

آهنگ شب یلدا سنتی، ترکیب مناسب آیین یلدا

اگر اهل موسیقی سنتی هستید و می‌خواهید آهنگ شب یلدا سنتی را در این شب به یادماندنی گوش کنید، پیشنهاد ما انتخاب گروه کلمست (Kalmast) بوده که آهنگ‌های زیبا و دوست داشتنی را اجرا کرده است. بسیاری از این آهنگ‌ها بی‌کلام هستند و می‌تواند پیش‌زمینه خوبی برای حافظ‌خوانی شما در شب یلدا هم باشد. اما پیشنهاد می‌کنیم، آهنگ شب یلدا گروه کلمست را حتما در لیست دانلود خود قرار دهید. بخشی از آهنگ شب یلدا سنتی را در موسیقی‌های اقوام ایرانی نیز خواهید یافت. برای مثال آهنگ شب یلدا ترکی، با نام‌های «چیله چیله» محمد رحیملو، یا «چیله گئجه‌سی» از ناصر خندانی برای آذری زبان‌ها و آهنگ‌های لری مانند «امشو اول قاهاره» از فرج علیپور را بشنوید.

آهنگ شب یلدا شاد

از هر چه بگذریم، گذر از آهنگ شب یلدا شاد، کار ساده‌ای نیست. انتخاب و دانلود آهنگ شب یلدا ماکان بند، اولین گزینه‌ای است که در پلی لیست آهنگ شاد قرار می‌گیرد و پس از آن باید به سراغ دانلود آهنگ شب یلدا محسن ابراهیم زاده بروید. البته نباید دانلود آهنگ شب یلدا شب عشق و شب شور و ترانه را فراموش کنید، آنجا که می‌خواند: «شب یلدا، شب عشق و شب شور و ترانه، شب گل خنده‌ها... گل نغمه‌های عاشقونه، شبک جیک جیک مستون، سرآغاز زمستون... شب بزم شبونه، انار و هندونه! ...» در شب یلدا آهنگ شاد را به صورت ریمیکس هم می‌توانید تهیه کنید و با یک جستجوی ساده به تعداد زیادی از این موارد دسترسی پیدا خواهید کرد.

آهنگ شب یلدا جدید

بسیاری از آهنگ‌های شب یلدایی، در دهه‌های اخیر و مناسب سلیقه‌های مختلف ساخته شده‌اند و اگر بخواهید شب یلدای خود را با آهنگ شب یلدا جدید سپری کنید، دانلود آهنگ شب یلدا حمید هیراد پیشنهاد می‌شود که در آن می‌خواند: «آدم بودم دلمو شیدا کردی وای تو، منو رسوا کردی/ شب که شد، نگاهتون همش میاد در نظرم شب، که شد صداتون همش میفته تو سرم» شعرهای عاشقانه را هم در آهنگ‌های شب یلدا پیدا می‌کنید، برای مثال دانلود آهنگ شب یلدا کنار تو قشنگه از آهنگ‌هایی است که با استقبال زیادی رو‌به‌رو شده است. بخشی از متن شعر این آهنگ را در ادامه آورده‌ایم: «شب یلدا کنار تو قشنگه/ دلم برات چه تنگه/ منو کنار این سفره رنگی، تنها نذاری/ شب یلدای منی/ هستم هنوز به پای تو/ این زمستون پیش رو/ با تو چقدر آسون می‌شه» آهنگ شب یلدا راغب آخرین گزینه پیشنهادی ماست. این آهنگ، موسیقی ملایمی دارد و مفاهیمی از عشق و خوشی‌های شب یلدا را در خود دارد: شب، شب یلدا شد، باز دل شیدا شد و رسوا شد و بیتاب شد شب شب یلدا شد و عاشق شد و بی‌خواب شد مهربونی و هم‌زبونی رو از سر شب شروع کن زخم دل کهنه من رو با خنده‌هات رفو کن البته به جز این موارد، خواننده‌های معروف و محبوبی مانند مازیار فلاحی و رضا صادقی نیز، آهنگ‌های زیبایی مناسب شب یلدا را اجرا کرده‌اند.

آهنگ شب یلدا قدیمی

بسیاری از آهنگ‌های قدیمی که توسط خوانندگان بسیار هنرمندی در دهه‌های قبل خوانده شده است، بازخوانی شده و انواع با کیفیت آنها را می‌توانید در دنیای اینترنت پیدا کنید، چرا که به طور معمول پیدا کردن این موسیقی‌های قدیمی و دانلود اهنگ شب یلدا قدیمی شاید کار چندان ساده‌ای نباشد.

آهنگ شب یلدا کودکانه

آهنگ یلدا اومد و چند آهنگ معروف دیگر، ویژه کودکان طراحی شده و راه خوبی برای آشنایی آنها با آیین زیبای شب یلداست. به طور معمول کودکان از سنین بسیار کم، عاشق موسیقی هستند و این علاقه را نیز به خوبی نشان می‌دهند و گوش دادن به این موسیقی‌ها، یکی از تفریحات سالم و کودکانه برای آنها خواهد بود. به خاطر داشته باشید شب یلدا با همه زیبایی‌هایی که دارد، با تلاش ما برای ایجاد حس و حال خوب، بهتر و به یاد ماندنی‌تر می‌شود و گوش دادن به موسیقی یکی از ساده‌ترین کارها برای رسیدن به این حس و حال است. یلدای شما مبارک و پر از نغمه‌های شاد.

مشاهده ادامه