راهنمای خرید برای شب یلدا

۳۰ آذر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
وسایل شب یلدا

چیزی تا شب یلدا نمانده. یکی از معدود آداب و رسوم قدیمی ایرانی که در کنار عید نوروز همچنان حواسمان به آن است و آن را گرامی می‌داریم. طولانی‌ترین شب سال که قرار است روشنایی و گرما به خانه‌ها بیاورد تا آماده‌ی سه ماه سرد زمستان بشویم. انداختن سفره شب یلدا هم مثل سفره نوروز ملزوماتی دارد که بیشتر مردم کم و بیش رعایتش می‌کنند. با توجه به بودجه‌ای که برای خرید وسایل شب یلدا کنار گذاشته‌اید می‌توانید همه یا برخی از این اقلام را سر سفره‌ی خود داشته باشید. مهم‌ترین‌هایش البته خوراکی‌ها هستند.

لیست خرید شب یلدا

تنقلات

نصف شادی شب یلدا به خوراکی‌های خوشمزه‌ی سفره یلداست. بچه‌ها ذوق‌زده‌ی شیرینی و آجیل شب یلدا هستند و بزرگترها هم همین‌طور.

آجیل شب یلدا کمی متفاوت با آجیل‌های معمولی است، اما اصل نیت است و اگر باسلق و بقیه‌ی دانه‌های آجیل را پیدا نکردید با همان پسته و بادام هم می‌شود سنت‌ها را پاس داشت.

اگر در خانه بچه‌ی کوچک دارید در کنار خرید مغز‌های آجیل مختلف مانند مغز پسته، به شما خرید میوه‌ی خشک هم پیشنهاد می‌کنیم. یک بسته میوه خشک مخلوط، طعم‌های متنوع و بی نظیری دارد که محبوب بچه‌هاست و بزرگترها هم می‌توانند در کنار چای  یا به تنهایی، آن را میل کنند.

مخلوط میوه خشک مانژن - 150 گرم
پسته شور زعفرانی گلستان مقدار 1000 گرم

ظرف میوه که در همه‌ی خانه‌ها وجود دارد، اما یک سری میوه‌ها هستند که اصلا نشانه‌ی شب یلدا به شمار می‌آیند. این که چرا این میوه‌های خاص باید سر سفره باشد هر کدام فلسفه‌ی خودش را دارد. مثلا انار بین ایرانیان از قدیم به‌عنوان میوه‌ی بهشتی مطرح بوده است. گذاشتنش سر سفره به معنای برکت و نشانی از ایمان و حمایت آسمانی است. انار نمادی از شادی و زایش است.

از آن طرف هندوانه میوه‌ی تابستانی است. در گرمای تابستان از قدیم با خنکی هندوانه حالشان خوش می‌شد. گذاشتن هندوانه سر سفره‌ی شب یلدا به معنای امید به رسیدن تابستان و رد کردن سرمای زمستان است.

یک کیلوگرم انار دست‌چین به سفره یلدایتان زیبایی می‌بخشد. جدای از آن خواص انار هم بسیار زیاد است. هندوانه‌ی شیرین هم به سفره‌ی شما شیرینی می‌بخشد.

انار Fresh مقدار 1 کیلوگرم

در آخر

برای شب یلدا چی بخریم

در پیشنهادات این مطلب سعی کردیم تمام نیازها و تمام سلایق و بودجه‌ها را برای خرید شب یلدا پوشش دهیم. در پایان امیدواریم که این پیشنهادات خرید، به شما ایده‌های خوبی برای خرید لوازم مورد نیاز برای شب یلدا را بدهد و بلندترین شب سال را به شکل دلپذیری کنار خانواده و دوستانتان سپرسی کنید.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه