راهنمای خرید برای شب یلدا

۲۵ آذر ۱۴۰۰ | ۱۸:۰۰ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
خرید شب یلدا

چیزی تا شب یلدا نمانده. یکی از معدود آداب و رسوم قدیمی ایرانی که در کنار عید نوروز همچنان حواسمان به آن هست و آن را گرامی می‌داریم. طولانی‌ترین شب سال که قرار است روشنایی و گرما به خانه‌ها بیاورد تا آماده‌ی سه ماه سرد زمستان بشویم. انداختن سفره شب یلدا هم مثل سفره نوروز ملزوماتی دارد که بیشتر مردم کم و بیش رعایتش می‌کنند. با توجه به بودجه‌ای که برای خرید شب یلدا کنار گذاشته‌اید می‌توانید همه یا برخی از این اقلام را سر سفره‌ی خود داشته باشید. مهم‌ترین‌هایش البته خوراکی‌ها هستند.

تنقلات

نصف شادی شب یلدا به خوراکی‌های خوشمزه‌ی سفره یلداست. بچه‌ها ذوق‌زده‌ی شیرینی و آجیل شب یلدا هستند و بزرگترها هم همین‌طور.

آجیل شب یلدا کمی متفاوت با آجیل‌های معمولی است، اما اصل نیت است و اگر باسلق و بقیه‌ی دانه‌های آجیل را پیدا نکردید با همان پسته و بادام هم می‌شود سنت‌ها را پاس داشت.

اگر در خانه بچه‌ی کوچک دارید در کنار خرید مغز‌های آجیل مختلف مانند مغز پسته، به شما خرید میوه‌ی خشک هم پیشنهاد می‌کنیم. یک بسته میوه خشک مخلوط، طعم‌های متنوع و بی نظیری دارد که محبوب بچه‌هاست و بزرگترها هم می‌توانند در کنار چای  یا به تنهایی، آن را میل کنند.

در آخر

در پیشنهادات این مطلب سعی کردیم تمام نیازها و تمام سلایق و بودجه‌ها را برای خرید شب یلدا پوشش دهیم. در پایان امیدواریم که این پیشنهادات خرید، به شما ایده‌های خوبی برای خرید لوازم مورد نیاز برای شب یلدا را بدهد و بلندترین شب سال را به شکل دلپذیری کنار خانواده و دوستانتان سپرسی کنید.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما