فیلم‌های جهان سینمایی مارول را به چه ترتیبی باید ببینیم؟

۱۴ فروردین ۱۳۹۹ | ۲۲:۰۰ ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۹ دقیقه
فیلم های مارول

دنیای سینمایی مارول پر از قهرمان، شخصیت‌های شرور و داستان‌های پر فراز و نشیب است. به همین دلیل گاهی اوقات دنبال کردن خط داستانی فیلم‌های مارول باعث گیج‌شدن مخاطبان می‌شود. علاوه بر این افرادی که به تازگی با دنیای سینمایی مارول آشنا می‌شوند، ترجیح می‌دهند با دیدن فیلم‌های مارول به ترتیب درست، با آگاهی بهتری نسبت به خط داستانی این مجموعه فیلم‌ها سراغ تماشای فیلم‌های جدید مارول بروند. جهان سینمایی مارول به شکل رسمی از سال ۲۰۰۸ با اکران «مرد آهنی» (Iron Man) آغاز شد، اما اگر به دنبال دیدن فیلم‌های مارول به ترتیب داستانی هستید نباید دیدن مجموعه را از فیلم مرد آهنی آغاز کنید. در ادامه لیست فیلم‌های مارول را به ترتیب خط داستانی برای شما مرتب کرده‌ایم.

توجه: ممکن است در این نوشته بخشی از داستان فیلم‌های مارول لو برود.

۱. Captain America: The First Avenger

فیلم Captain America: The First Avenger

کاپیتان آمریکا: نخستین انتقام‌جو
تاریخ اکران: ۲۲ جولای ۲۰۱۱

اگرچه «کاپیتان آمریکا: نخستین انتقام‌جو» (Captain America: The First Avenger) پنجمین فیلمی است که در جهان سینمایی مارول اکران شد اما برای دنبال کردن خط روایی مجموعه آثار مارول باید در ابتدا سراغ همین فیلم بروید.

وقایع این فیلم ابرقهرمانی دهه‌ها پیش از ماجراهای مرد آهنی و انتقام‌جویان رخ می‌دهند. این فیلم مخاطبان را با استیو راجرز (کاپیتان آمریکا با بازی کریس ایوانز) آشنا می‌کند که یکی از شخصیت‌های کلیدی مجموعه است. همچنین از طریق «کاپیتان آمریکا: نخستین انتقام‌جو» با تسرکت (سنگ فضا) آشنا خواهید شد.

۲. Iron Man

فیلم Iron Man

مرد آهنی
تاریخ اکران: ۲ می ۲۰۰۸

فیلمی که همه چیز از اکران آن آغاز شد در ترتیب داستانی دومین فیلمی است که باید ببینید. مرد آهنی اولین مواجهه مخاطبان با تونی استارک (مرد آهنی با بازی رابرت داونی جونیور) در حال ساخت لباس زرهی ویژه است.

در پایان این فیلم سینمایی در گفت‌وگو میان نیک فیوری (ساموئل ال. جکسون) و استارک اولین بحث‌ها درباره شکل‌دادن گروه انتقام‌جویان مطرح می‌شود.

۳. The Incredible Hulk

فیلم The Incredible Hulk

هالک شگفت‌انگیز
تاریخ اکران: ۱۳ جون ۲۰۰۸

وقایع این فیلم سینمایی که با بازی ادوارد نورتون در نقش بروس بنر (هالک) همراه است از نظر زمانی هم‌زمان با مرد آهنی ۲ و ثور رخ می‌دهند. هالک شگفت‌انگیز دومین فیلمی بود در جهان سینمایی مارول منتشر شد.

۴. Iron Man 2

فیلم Iron Man 2

مرد آهنی ۲
تاریخ اکران: ۷ می ۲۰۱۰

فیلم سینمایی «مرد آهنی ۲» (Iron Man 2) شامل تصاویری از هالک شگفت‌انگیز و یک صحنه پایانی شامل چکش ثور بود. به این ترتیب می‌توان دومین قسمت از مجموعه مرد آهنی را میان دو فیلم هالک شگفت‌انگیز و ثور قرار داد.

در مرد آهنی ۲ بیوه سیاه (ناتاشا رومانوف) به عنوان دستیار استارک معرفی شد، زنی که توسط فیوری فرستاده شده بود تا مراقب عملکرد استارک باشد.

۵. Thor

فیلم Thor

ثور
تاریخ اکران: ۶ می ۲۰۱۱

اولین فیلم در مجموعه فیلم‌های ثور «خدای تندر» با بازی کریس همسورث و چندین شخصیت مهم دیگر در شکل‌گیری انتقام‌جویان را معرفی کرد.

آخرین صحنه فیلم ثور شرایط را مهیا کرد تا در سال ۲۰۱۲ بالاخره شاهد اولین فیلم انتقام‌جویان باشیم. با معرفی ثور اغلب شخصیت‌های مهم انتقام‌جویان که سال بعد اکران شد، به مخاطبان معرفی شدند.

۶. The Avengers

فیلم The Avengers

انتقام‌جویان
تاریخ اکران: ۴ می ۲۰۱۲

در شرایطی که مهره‌های اصلی مجموعه معرفی شده‌ بودند، فرصت خوبی بود تا فیلمی از گروه انتقام‌جویان ساخته شود. بعد از دیدن ۵ فیلم قبل دقیقا نوبت تماشای «انتقام‌جویان» (The Avengers) فرا می‌رسد.

این فیلم سینمایی به نوعی نتیجه‌گیری فاز ۱ جهان سینمایی مارول به حساب می‌آید. فیلمی که اعضای اصلی انتقام‌جویان را برای مبارزه با لوکی و چیتاوری‌ها کنار هم قرار داد. فاز ۲ پس از جنگ نیویورک آغاز می‌شود.

همچنین آشنایی اولیه با سنگ ذهن (Mind Stone) در این قسمت اتفاق می‌افتد.

۷. Iron Man 3

فیلم Iron Man 3

مرد آهنی ۳
تاریخ اکران: ۳ می ۲۰۱۳

وقایع سومین فیلم سینمایی در مجموعه مرد آهنی که توسط شین بلک کارگردانی شده است از نظر زمانی ۶ ماه پس از وقایع فیلم «انتقام‎‌جویان» اتفاق می‌افتد.

در «مرد آهنی ۳» استارک هنوز با عوارض روحی و روانی پس از جنگ نیویورک دست و پنجه نرم می‌کند.

۸. Thor: Dark World

فیلم Thor: Dark World

ثور: دنیای تاریک
تاریخ اکران: ۸ نوامبر ۲۰۱۳

فیلم سینمایی ابرقهرمانی « ثور: دنیای تاریک» (Thor: The Dark World) دنباله فیلم ثور است و اتفاقات فیلم از نظر روایی به یک سال پس از وقایع فیلم انتقام‌جویان مربوط است.

در این فیلم سینمایی مخاطبان با سنگ واقعیت (Reality Stone) آشنا می‌شوند. همچنین شاهد حضور « کلکتور» (Collector) با بازی بنیسیو دل تورو در این اثر سینمایی هستیم. دل تورو را در همین نقش در فیلم «نگهبانان کهکشان» (Guardians of the Galaxy ) که یک سال بعد اکران شد، دوباره دیدیم.

۹. Captain America: The Winter Soldier

فیلم Captain America: The Winter Soldier

کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان
تاریخ اکران: ۴ آوریل ۲۰۱۴

نهمین فیلمی که باید در مجموعه فیلم‌های جهان سینمایی مارول ببینیم «کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان» (Captain America: The Winter Soldier) است. این اثر دنباله مستقیم اولین فیلم از مجموعه انتقام‌جویان است.

در این فیلم ابرقهرمانی استیو راجرز که حال با S.H.I.E.L.D کار می‌کند در همکاری با بیوه سیاه و فالکون (با بازی آنتونی مکی) تلاش می‌کند سد راه سرباز زمستان شود. سرباز زمستان یا باکی بارنز از شخصیت‌های شرور دنیای سینمایی مارول است که روزگاری یکی از صمیمی‌ترین دوستان استیو راجرز بوده.

۱۰. Guardians of the Galaxy

فیلم Guardians of the Galaxy

نگهبانان کهکشان
تاریخ اکران: ۱ آگوست ۲۰۱۴

داستان «نگهبانان کهکشان» (Guardians of the Galaxy) از تاریخ ۱۹۸۸ آغاز می‌شود؛ زمانی که پیتر کوئیل پس از مرگ مادرش توسط دزدان فضایی ربوده می‌شود. با این وجود حجم بیشتر داستان ۲۶ سال بعد (دقیقا در سال ۲۰۱۴ و زمانی که فیلم در واقعیت اکران شده) می‌گذرد.

در این اثر سنگ قدرت (Power Stone) معرفی می‌شود و مسائلی درباره سنگ‌های ابدیت مطرح می‌شود که به نوعی زمینه‌چینی برای فیلم‌های بعدی مجموعه انتقام‌جویان است.

۱۱. Guardians of the Galaxy Vol. 2

فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 2

نگهبانان کهکشان بخش ۲
تاریخ اکران: ۵ می ۲۰۱۷

ماجرای فیلم سینمایی «نگهبانان کهکشان بخش ۲» (Guardians of the Galaxy Vol. 2) درست سه ماه پس از قسمت اول نگهبانان کهکشان اتفاق می‌افتد. گرچه از نظر ترتیب زمانی باید به عنوان فیلم یازدهم سراغ «نگهبانان کهکشان بخش ۲» بروید اما با وجود این، فیلم مذکور بخشی از فاز سوم جهان سینمایی مارول به حساب می‌آید و از نظر تاریخ اکران پس از «انتقام‌جویان: عصر اولتران» (Avengers: Age of Ultron) منتشر شد.

۱۲. Avengers: Age of Ultron

فیلم Avengers: Age of Ultron

انتقام‌جویان: عصر اولتران
تاریخ اکران: ۱ می ۲۰۱۵

عصر اولتران دنباله فیلم «انتقام‌جویان» است که در سال ۲۰۱۲ اکران شده بود. این اثر ابرقهرمانی از نظر تاریخ اکران فیلم یکی مانده به آخر در فاز دوم به حساب می‌آید.

عصر اولتران یک بار دیگر قهرمان‌های جهان مارول را کنار گرد هم می‌آورد در حالی که ویژن (با بازی پل بتانی) و دوقلوهای ماکسیموف (کوئیک سیلور و اسکارلت ویچ) با بازی آرون تایلر-جانسون و الیزابت اولسن را به مخاطبان معرفی می‌کند.

۱۳. Ant-Man

فیلم Ant-Man

مرد مورچه‌ای
تاریخ اکران: ۱۷ جولای ۲۰۱۵

فیلم پایانی فاز دوم در جهان سینمایی مارول «مرد مورچه‌ای» (Ant-Man) است که از نظر ترتیب داستانی سیزدهمین فیلم در نظر گرفته می‌شود.

فیلم بر ماجرای مرد مورچه‌ای (اسکات لنگ با بازی پل راد) – دزدی که به دکتر هنک پیم کمک می‌کند از تکنولوژی‌اش محافظت کند – تمرکز دارد.

وقایع فیلم ابرقهرمانی مرد مورچه‌ای چند ماهی پس از انتقام‌جویان: عصر اولتران رخ می‌دهد.

۱۴. Captain America: Civil War

فیلم Captain America: Civil War

کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی
تاریخ اکران: ۶ می ۲۰۱۶

داستان «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» (Captain America: Civil War) یک سال پس از عصر اولتران در جریان است. می‌توان گفت جنگ داخلی هم به نوعی یکی از فیلم‌های مجموعه انتقام‌جویان است اگرچه این گروه در فیلم مذکور به دو دسته تقسیم شده‌اند؛ دسته‌‎ای به رهبری کاپیتان آمریکا و دسته‌ای به رهبری مرد آهنی.

«کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» اولین فیلم فاز سوم جهان سینمایی مارول است که پلنگ سیاه و مرد عنکبوتی را معرفی می‌کند؛ دو کاراکتری که در ادامه این لیست فیلم‌های مستقل خودشان را دارند.

۱۵. Black Panther

فیلم Black Panther

پلنگ سیاه
تاریخ اکران: ۱۶ فوریه ۲۰۱۸

بلافاصله پس از وقایع فیلم سینمایی «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» تی‌چالا به سرزمینش واکاندا باز می‌گردد. تی‌چالا (با بازی چادویک بوزمن) پادشاه واکاندا باید از کشورش در برابر اریک کیلمانگر (با بازی مایکل بی.جردن) و کلا (با بازی اندی سرکیس) دفاع کرده و از یک جنگ جهانی جلوگیری کند.

۱۶. Spider-Man: Homecoming

فیلم Spider-Man: Homecoming

مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه
 تاریخ اکران: ۷ جولای ۲۰۱۷

فیلم سینمایی ابرقهرمانی «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» (Spider-Man: Homecoming) اولین فیلم مستقل مرد عنکبوتی است که با جهان سینمایی مارول در ارتباط است. بازگشت به خانه با بازی تام هالند وقایعی را روایت می‌کند که فقط چندماهی پس از جنگ داخلی در جریان است.

در این اثر ابرقهرمانی پیتر پارکر با تمام وجود تلاش می‌کند به دوستان و همسایگانش کمک کند و با حس جدید مسئولیت‌پذیری‌اش دست به گریبان است.

۱۷. Doctor Strange

فیلم Doctor Strange

دکتر استرنج
تاریخ اکران: ۴ نوامبر ۲۰۱۶

در اولین فیلم دکتر استرنج شخصیت استیون استرنج (با بازی بندیکت کامبربچ) از برجسته‌ترین جراحان مغز و اعصاب جهان است که به دلیل یک تصادف رانندگی دیگر قادر نیست به عنوان یک پزشک فعالیت حرفه‌ای‌اش را ادامه دهد.

در بخش عمده فیلم روایت داستانی هم‌زمان با تاریخ اکران آن است و ماجراهای فیلم از اوایل سال ۲۰۱۶ آغاز می‌شود. در پایان دکتر استرنج صحنه‌های مربوط به فیلم سوم مجموعه ثور را هم می‌بینیم.

۱۸. Ant-Man and the Wasp

فیلم Ant-Man and the Wasp

مرد مورچه‌ای و زنبورک
تاریخ اکران: ۶ جولای ۲۰۱۸

دنباله فیلم مرد مورچه‌ای پس از وقایع جنگ داخلی و پیش از جنگ ابدیت در جریان است. سوای فیلم سینمایی کاپیتان مارول باید گفت فیلم‌های باقی‌مانده لیست در یک بازه دوساله و تقریبا هم‌زمان پس از ماجراهای جنگ داخلی اتفاق می‌افتند.

اگر فیلم سینمایی «انتقام‎‌جویان: جنگ ابدیت» را ندیده‌اید در نظر داشته باشید که صحنه‌ پایانی مرد مورچه‌ای و زنبورک بخشی از محتوای جنگ ابدیت را لو می‌دهد.

۱۹. Captain Marvel

فیلم Captain Marvel

کاپیتان مارول
تاریخ اکران: ۸ مارس ۲۰۱۹

گرچه این فیلم سینمایی در دهه ۱۹۹۰ می‌گذرد اما مطمئن باشید بهترین وقت برای دیدن این فیلم، تماشای آن به عنوان فیلم ۱۹ لیست است یا دست کم حتما در نظر داشته باشید که باید کاپیتان مارول را پیش از جنگ ابدیت ببینید.

اینکه کارول دنورز (با بازی بری لارسون) چطور به کاپیتان مارول تبدیل می‌شود قطعا تاثیر زیادی در مبارزه با تانوس دارد و نشان می‌دهد چرا ادعا شده کاپیتان مارول قوی‌ترین قهرمان جهان مارول است.

۲۰. Thor: Ragnarok

فیلم Thor: Ragnarok

ثور: رگنراک
تاریخ اکران: ۳ نوامبر ۲۰۱۷

وقایع «ثور: رگنراک» (Thor: Ragnarok) دقیقا پس از فیلم «دکتر استرنج» جریان می‌یابد. استیون استرنج به خدای تندر کمک می‌کند پدرش اودین را بیابد. مدتی بعد ثور و لوکی تلاش می‌کنند از چنگال هلا (با بازی کیت بلانشت) فرار کنند. این دو در سیاره ساکار توسط استاد بزرگ به تله می‌افتند؛ کاراکتری که او را از «نگهبانان کهکشان بخش ۲» به یاد می‌آوریم.

رگنراک با صحنه‌ای به پایان می‌رسد که مخاطبان را مستقیما به سوی فیلم «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» هدایت می‌کند و به همین دلیل بهترین انتخاب ممکن پیش از دیدن جنگ ابدیت تماشا کردن فیلم ابرقهرمانی «ثور: رگنراک» است.

۲۱. Avengers: Infinity War

فیلم Avengers: Infinity War

انتقام‌جویان: جنگ ابدیت
تاریخ اکران: ۲۷ آوریل ۲۰۱۸

کوین فایگی رییس مارول استودیوز در اظهارنظری عنوان کرده که فیلم سینمایی «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» دنباله فیلم سینمایی «انتقام‌جویان: عصر اولتران» حدودا چهار سال پس از وقایع «نگهبانان کهکشان بخش ۲» اتفاق می‌افتد.

اگرچه این اظهارنظر کاملا با آنچه کارگردان‌های فیلم گفته‌اند در تناقض است اما ظاهرا این گفته‌ها کاملا جدی گرفته شده.

در جنگ ابدیت انتقام‌جویان با نگهبانان کهکشان متحد شده و به جنگ تانوس می‌روند. تانوس شخصیت شروری است که قصد دارد سنگ‌های ابدیت را جمع‌آوری کند.

۲۲. Avengers: Endgame

فیلم Avengers: Endgame

انتقام‌جویان: پایان بازی
تاریخ اکران: ۲۶ آوریل ۲۰۱۹

فیلم سینمایی «انتقام‌جویان: پایان بازی» از نقاط اوج جهان سینمایی مارول است و سرنوشت نهایی قهرمان‌ها و شخصیت‌های شرور را پس از ۱۰ سال حضور روی پرده رقم می‌زند.

پایان بازی که دنباله جنگ ابدیت است هنگام نگارش این مقاله هفته دوم اکرانش را سپری می‌کند و با شکستن انواع و اقسام رکوردها به یک پدیده جهانی از نظر جذب مخاطب و میزان فروش تبدیل شده است.

فیلم سینمایی «انتقام‌جویان: پایان بازی» جدیدترین فیلمی است که در حال حاضر از جهان سینمایی مارول روی پرده رفته است. براساس آنچه تاکنون مشخص شده فیلمی که از نظر داستانی دقیقا در ادامه ماجراهای این اثر ابرقهرمانی خواهد بود «مرد عنکبوتی: دور از خانه» (Spider-Man: Far From Home) است که در ادامه سال میلادی جاری اکران خواهد شد.

این فیلم سینمایی دنباله‌ای بر فیلم «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» است که سال ۲۰۱۷ اکران شده بود.

بیشتر بخوانید: بهترین و بدترین فیلم‌های مارول از نگاه منتقدان

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۶۴ comment
 1. Avatar شاهین زارعی

  کاپیتان مارول که بعد از اونجرز سه اومد
  تازه هنوز کیفیت خوبش نیومده

  1. Avatar شایان

   دوست عزیز تاریخ اکران با ترتیب مجموعه متفاوته

   1. Avatar پرهام

    یعنی میخوای بگی تو بیشتر از نویسنده کارگردان و تهیه کننده میفهمی
    هرچند میدونم نظرم منتشر نمیشه .
    اما باید این فیلم ها به ترتیب تاریخ دیده بشه چون اگر به ترتیب دیده نشه خیلی چیزا توی اون قطعات پایانی فیلم اسپویل میشه
    مثلا اگه کاپیتان مارولو قبل از اینفینیتی وار ببینی میفهمی کیا تو اینفینیتی وار از بین رفتن پس باید به ترتیب اکران دیده بشه
    مثل اینه که جنگ ستارگانو به ترتیب سال نبینی

 2. Avatar شاهین زارعی

  ی سایتم معرفی کنم به کسانی که می خوان فیلم و با کیفیت های 4k bluray و imax یا remux ببینن

  لاوین مووی اینستاشو داشته باشید چون هرچند وقت یبار فیلتر میکنن و ادرس سایتش عوض میشه

 3. Avatar امیرحسین محمدی

  کاپیتان مارول رو باید بعد از تور رنگاروک و اینفینیتی وار و قبل از اند گیم باید دید

  1. Avatar yasin

   برای چی

  2. Avatar عماد

   خیر ترتیب فوق العاده عالیه بعد تیتراژ پایانی اینفینیتی وار نشون میده که نیک فری برای کاپتان مارول پیام کمک میفرسته پس قطعا باید قبل اونجرز دیده شه

   1. Avatar kim taehyung

    من نفهمیدم بالاخره چی شد اینفینیتی وار رو باید قبل اینا ببینم یعنی؟

   2. Avatar سجاد

    نیک فیوری که تو اینفینیتی وار مثل بقیه محو شد چجوری پیام فرستاد؟؟؟؟

 4. Avatar ابراهیم

  این چه مدل ترتیب بندیه دیگه. فیلمای مارول رو باید طبق همون زمان انتشارش دید که بهتر فهمید.

  1. Avatar kim taehyung

   نظر منم همینه فقط الان با دیدن این ترتیب بین2راهی گیر کردم که به ترتیب ببینم یا به ترتیب تاریخ اکرانشون

  2. Avatar پرنیان

   شمایی که میگین باید فیلم کاپیتان مارول باید زودتر میومد بیرون اشتباهه ترتیب بندی که عالی بود ممنون از سایت

  3. Avatar MARVEL AND DC

   داداش بخوای به ترتیب انتشار ببینی کاپیتان آمریکا 1 که مربوط به جنگ جهانی دومه و بقیه از نظر خط داستانی 70 سال بعدش هستن میدونی میشه فیلم چندم؟؟؟ این چیزی که شما میگی کاملا اشتباهه

  4. Avatar پارسا دولتشاهی

   نه اتفاقا. من خیلی با این ترتیب پیشنهادی موافقم.
   فیلم های استودیو مارول دقیقا عین کالکشن استار وارز هستش.
   اگه به ترتیب سال انتشار ببینی,از خط اصلی داستان کاملا خارج میشی.

 5. Avatar مبثم

  سلام.
  ترایبتون از black panter به بعد کاملا اشتباهه

 6. Avatar ali

  مدتها بود که میخواستم یک لیست اینچنینی درست کنم برای خودم.ممنونم.لطفا درباره سری فیلم های x men و سوپرمن هم بنویسی.

  1. Avatar محمدحسین

   خواااهششش می کنم سریع جواب بدید.
   استودیو مارول حرفی در مورد برگشتن مرد آهنی و کاپیتان آمریکا نزده؟؟؟؟؟
   من بعد از End game اعصابم ریخته به هم.
   اگه کاپیتان آمریکا و استارک بر نگردن من که دیگه مارولو نگاه نمی کنم.
   فقط یکی خواهشا جوااااب بده…

   1. Avatar حسین

    اگه تونی برگرده که خیلی ضایع میشه، اونموقع دیگه چه فرقی میکنه که بمیره وقتی همه میتونن برگردن.
    به نظرم مارول همچین اشتباهی نمیکنه …
    درسته که مرد آهنی + تونی استارک دیگه وجود نداره ولی …
    تونی استارک میتونه به عنوان یه هولوگرام برگرده و به اعضای تیم هشدار های خاصی بده، مثلا ممکنه تونی استارک قبل از مرگش این کار رو انجام داده باشه
    یا مثلا لباس مرد آهنی میتونه تن کس دیگه ای باشه
    ولی همونطوری که واضحه دیگه شاهد لباس مرد آهنی + استارک نخواهیم بود

   2. Avatar ناشناس

    منم دقیقا همین نظر رو دارم بدون تونی استارک دیگه اون حال قبلنشو نداره امیدوارم یک کاریش بکنن

 7. Avatar saeed

  همه اینها یه طرف سه گانه بتمن کریستوفرنولان یه طرف

  1. Avatar اراس

   ولمون کن بابا

  2. Avatar ممد

   موافقم شدیددد

 8. Avatar Armin

  ترتیب کاملا اشتباه هست.. واقعا کسی که فیلم هارو دیده متوجه میشه.. چون آخر هر فیلم رو ببینید یه تیتراژ پایانی داره از فیلم بعد … شما وقتی فیلم بعد رو میبینی انتظار داری ادامه فیلم قبل رو ببینی اما با این ترتیبی که شما نوشتین تیتراژ پایانی فیلم به هم میریزه داستان و شما داستان 3 یا چها قسمت بعد رو لو میدی به نوعی اسپویل میکنی..

 9. Avatar Amin

  خود مارول میدونسته به چه ترتیبی تو چه تاریخی فیلم ها را اکران کنه از اول هم براش برنامه داشته شما برای خودت ترتیب اختراع کردی اونوقت؟

  1. Avatar yasin

   درست میگه
   تازه به بازیگر مرد آهنی (رابرت داونی جونیور) تو همون مرد آهنی 1 که اولین بود در مورد داستان آخر بازی با هاش بحث کردن مثل اینکه مرد آهنی و ناتاشا میمیرند و تانوس جهان رو فرا میگیره و بچه دار میشه و با چه کسانی دوست یا دشمن میشه

 10. Avatar yasin

  زود قضاوت نکنید شاید بر اساس تاریخ داخل فیلم ترتیب بندی کردن مثل اینکه کاپیتان اول چون تو جنگ جهانی اول بود قدیمی هست و بعدش مرد آهنی تو 2008 یا 2007 هست

 11. Avatar ملیکا

  یعنی ترتیب ها اشتباهن؟

  1. Avatar ali

   از بلک پنتر به بعد اشتباهه…این فیلم ها تاریخ دارن…

   شما به ترتیب بندی خودت ی نگاه بنداز

   1. Avatar سعید
 12. Avatar حصین

  حالتون خوب نیستا
  بابا طبق بازه زمانی اتفاق افتاده فیلما رو مرتب کرده
  البته کاپتان مارول قبل از آیرون من1 اتفاق افتاده

  1. Avatar علی

   عزیز من ما هم میدونیم
   ی نگاه بنداز اخر مرد مورچه ای و زنبورک با اخر اورنجرز اینفینتی وار یکیه
   چی جوری میشه اول مرد مورچه ای زنبورک رو ببینیم بعد ثور رو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   مرد مورچه ای دو و اونجرز اینفینیتی وار باید پشت هم باشن قطعاااااا

  2. Avatar اسطوره ی فیلم مارول، سونی، دیسی

   کاپیتان مارول 2019 ساختن بعد از اسپایدرمن دور از خانه

 13. Avatar saeed

  سلام محض اطلاع به دوستان باید بگم که
  کاپیتان مارول رو باید بعد از فیلم (کاپیتان
  آمریکا:اولین انتقام جو) ببینین

 14. Avatar jim

  همه چی به کنار بهترین و قوی ترین انتقام جو تور هست از نطر خود مارول استدیو

 15. Avatar سالار

  کاپیتان مارول رو بعد از اونجرز اینفینیتی وار(جنگ ابدیت) باید دید. چرا؟ چون صحنه ی پایانیش ادامه ی صحنه ی پایانی اونجرز اینفینیتی وار هست. و اگه کسی قبلش بخواد ببینه اونو قاطی میکنه و نمیفهمه ماجراش چیه

 16. Avatar محمد رضا عسکری

  این دقیقا چه مدل ترتیب بندیه آخه ؟ بلد نیستی مطلب نزاخوب !
  کمپانی اگه میخواس ترتیبش این باشه خب به همین ترتیب ام نمایش میداد

 17. Avatar محمد جواد

  واقعا ترتیبه عالی هست درسته که طبق تاریخشون نیست ولی اگه دیده باشینشون میفهمین که ترکیبش عالیه مصلا کاپتان امریکا 1 سه سال بهد از ایرون من اومد ولی جریانش ماله 70 سال عقب تره

 18. Avatar omid

  سلام من بدتر سردرگم شدم حالا باید با چه ترتیبی ببینیم؟

 19. Avatar ماریا

  من همه ی فیلم های مارول رو دیدم بنظرم باید کاپیتان مارول قبل از نگهبانان کهشان دید اخه کاپیتان مارول توی سای 1990 اتفاق میفته و تیکه ی اخرش رونان که توی نگهبانان کهکشان میمره توی اونجا از کاپیتان مارول شکست میخوره پس بهتره اول اون رو ببینین. بقیه ی لیست همشون درسته اونایی که میگن اشتباه هست درست نمیگن .

  1. Avatar Pooya

   دقیقشو بخوای داستان فیلم کاپییتان مارول توی سال ۱۹۹۶ اتفاق می افته نه ۱۹۹۰

 20. Avatar mss

  عاقا یه سوال مهم اونایی که کامل اشراف دارن جواب بدن
  توی آخر مرد مورچه ای و زنبورک نشون میده که بقیه پودر شدن خاکستر شدن یا هر چی که در واقع اشاره داره به یکی از اونجرا حالا به کدوم اشاره داره؟
  همین اونجرز اینفینتی وار؟
  خواهشا زود بگید میخوام دان کنم

  1. Avatar AnnA 9۸

   اینفیتی وار

 21. Avatar mg

  دوستان اسکارلت جوهانسون هم یه قسمت مخصوص خودش دارد؟
  تو کدوم قسمت اولین بار ظاهر میشه؟

  1. Avatar ali

   مخص2وص نداره تو ایرون من 2

  2. Avatar سعید

   اولین بار تو مرد اهنی 2
   فیلم مخصوسشم بیوه سیاه یا بِلک ویدیوه

 22. Avatar hesam

  بعد فیلم ونوم چی؟خب اینم جزو کمپانی مارول بود ک

  1. Avatar اسطوره ی فیلم های مارول، سونی، دی سی

   اون ابر قهرمان نبود اما در کمیک و اسپایدرمن 3 نقش دشمن اسپایدرمن و داشت

  2. Avatar AnnA 9۸

   ونوم و مرد عنکبوتی حق ساختش برای شرکت سونی ه
   مثل هالک که یه زمانی برای یونیورسال بود
   استودیو مارول برای ساخت فیلیمی که داخلش مرد عنکبوتی داشته باشه با سونی قرارداد بسته ولی ونوم یا انیمیشن به درون دنیای عنکبوتی برای سونی ه و ربطی به اینا نداره

   1. Avatar ویکی

    عزیزم هرکدوم از این شخصیت ها مجموعه کمیک خودشون رو دارن اکثر ؛ و هرکدوم این مجموعه ها بالای صد جلده …مارول ک نمیاد همه رو بسازه اونم به ترتیب ؛ خرکدوم ک مصلا داستامش چشمشونو بگیره و ازش یه فیلنامه توپ در بیاد میسازن ولی این به این معنی نیست ک خط زمانی رعایت شده ک
    داری اطلاعات غلط در اختیار بقیه میذاری مثلا توی فراچایز اکس من (ک مال همین کمپانیه و تا حدودی هم درارتباطه با انتقامجویان) اکس من ۱ ساخت سال ۲۰۰۰ ولی تو باید خواستگاه مردان ایکس : ولورین ک ۲۰۰۹ ساختنش رو اول ببینی چون داستانش مال خیلیی قبل از مردان ایکس ۱ هستش

 23. Avatar علی

  قسمت جدیدش رو بنویس spider man far from home

 24. Avatar علی

  کلاً کمپانی مارول رو بردی زیر سوال، یعنی مرحوم استن لی و شرکت به اون بزرگی نمی دونستن که چه موقع و چه ترتیبی فیلمها رو بدن بیاد بیرون و کی بسازن؟؟؟؟
  خخخخییییللللیییی آی کیو خرج کردی

 25. Avatar omid

  از نظر من خیلی خوب و درست نوشته من که به این ترتیب دیدم خوب بود. ممنون

 26. Avatar علی

  سلام.رفقای عزیز من به همین ترتیبی که اینجا گفته شده فیلمارو دیدم.شما هیییییییییییییچوقت اشتبااااااااااااه منو نکنید.اینجا ترتیب کاملا اشتباس و گیییییج میشید.به همون ترتیب انتشاره خوده مارول تماشا کنید حتما.علت کشیدنه حرفامم این بود ک نظرمو ببینی مخاااااااااااااااااااااااطب عزیز خخ

 27. Avatar بهنام

  اول باید اونجر4(اندگیم) رو دید

  1. Avatar AnnA 9۸

   @بهنام
   بزرگترین خیانتی که یه نفر میتونه به خودش بکنه

 28. Avatar LEGZAS

  سلام الان این لیست درسته؟ لطف کنید و جواب بدین

  1. Avatar iron man

   تا حدودی درسته ولی طبق انتشار مارول ببینی بهتره ولی اگه می خوای با این لیست بری به نظر من بعد کاپیتان امریکا کاپیتان مارولو ببین چون سال 1990 اتفاق میفته یعنی کاپیتان مارول دومین انتقام جوعه

   1. Avatar Pooya

    ۱۹۹۰ نیست ۱۹۹۶

  2. Avatar کیان

   نادرسته

 29. Avatar مصطفی مهدوی

  دوتا رویکرد برای فیلم های چند قسمتی وجود داره

  یکی اینکه به ترتیب انتشار و یکی هم به ترتیب خط داستانی

  البته خیلی از مواقع این دوتا با هم منطبقه

  اما تو بعضی مجموعه ها مثل مارول یا جنگ ستارگان فرق داره

  برای کسانی که از اول همزمان با اکران، فیلم ها رو دیدن خب همون طوری هم ادامه میدن

  اما اونایی که ندیدن و میخوان تازه ببینن بهتر اینه که براساس خط داستانی ببینن

  این خط داستانی هم در مجموعه ای مثل فیلم های مارول به خاطر گستردگی شخصیت ها و داستان ها یک خط داستانی مشخص نیست و شاید بهتره بگیم فضای داستانی داره

  اما اینکه کلا انکار کنیم پس و پیش شدن ترتیب تماشای فیلم ها رو و بگیم باید به همون ترتیب پخش دید نه این حرف اشتباهه

  علت اینکه در خط داستانی بعضی فیلم ها پس و پیش میشن عمدتا به 2 دلیل است

  یکی اینکه بعضی وقت ها شرایط و امکانات برای ساخت یه فیلمی مهیا نیست
  اول قسمت های بعدیش رو میسازن بعد قسمت های قبلی اونو

  مثل جنگ ستارگان که اول قسمت 4،5،6 اون در سالهای 1977،1980،1983 پخش شد و چندین سال بعد در سالهای 1999، 2002،2005، قسمت های قبلی و پیش درآمدش ساخته و پخش شد و بعد هم ادامه پیدا کرد…

  دلیل دیگه اینه که بعضی وقت ها فیلمی ساخته میشه و بعدش به خاطر استقبال تماشاچی یا سلیقه ی نویسنده و کارگردان میان یه عقبه برای اون فیلم و شخصیت قهرمانش درنظر میگیرن و به نوعی میخوان گدشته ای از اون نشون بدن

  البته دلابل دیگه ای هم ممکنه باشه که قسمت های پخش شده یک فیلم با خط داستانیش متفاوت باشه

  ولی در کل مجموعه مارول خیلی گسترده است اون چیزی هم که اینجا نوشته شده یه بخشی از فیلم های ماروله
  وگرنه فیلم های سینمایی مارول چند برابر این 22 تا فیلمیه که اینجا فهرست شده

  و البته اگه کسی بخواد کامل ببینه باید سریال های مرتبط با شخصیت های مارول رو هم تماشا کنه

 30. Avatar Alipour1993

  به ترتیب از بالا ببینید

  Captain America: The First Avenger (2011)
  Captain Marvel (2019)
  Iron Man (2008)
  Iron Man 2 (2010)
  The Incredible Hulk (2008)
  Thor (2011)
  The Avengers (2012)
  Iron Man 3 (2013)
  Thor: The Dark World (2013)
  Captain America: The Winter Soldier (2014)
  Guardians of the Galaxy (2014)
  Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017)
  Avengers: Age of Ultron (2014)
  Ant-Man (2015)
  Captain America: Civil War (2016)
  Spider-Man: Homecoming (2017)
  Doctor Strange (2016)
  Black Panther (2018)
  Thor: Ragnarok (2017)
  Ant-Man and The Wasp (2018)
  Avengers: Infinity War (2018)
  Avengers: Endgame (2019)
  Spiderman: Far From Home (2 July 2019)

  1. Avatar AnnA 9۸

   این لیستی که خود استودیو تایید کرده ولی همون تاریخ اکران بهترینه

 31. Avatar mhosinjam07

  ای کاش فیلم رو جوری درست میکردن که اون مردی که سنگ زرد تو سرشه زنده میموند. من هر بار فیلم رو تماشا میکنم یاد اون رباتی که توست. زنش مورد گریم میگیره و گریه میکنم

 32. Avatar LEGZAS

  دوستان لیست این سایت کاملا درست است! پس با خیال راحت خط داستانی را ادامه دهید

 33. Avatar مهدی

  بنظر منکه درسته.ممنون از کمکتون دوست عزیز

 34. Avatar سید علی

  سلام.
  لطفا مرد عنکبوتی دور از خانه رو هم اضافه کنید

 35. Avatar لیلا

  هالک یک هم هست ولی شما فقط هالک دو رو گذاشتین. قبل از هالک 2 باید ببینی تو اونجرز یک هم مربوطه میشه.

 36. Avatar محمدرضا

  سلام
  این دیدگاه که مرد آهنی و کاپیتان آمریکا و بیوه سایه(ناتاشا) و چند تن از قهرمانان دیگر شرکت مارول دیگر وجود ندارند خیلی دیدگاه احمقانه است زیرا:شرکت مارول یک شرکت کاملا توانایی است.این شرکت از اولین فیلم خود که مرد آهنین باشه تا سال ۲۰۳۰ برنامه ریزی دقیق کرده و هیچ وقت قهرمانان خود را از لیست فیلم هایش حذف نمی کند.مرد آهنی ۴ نیز ساخته می شود و شاید با یک بازیگر بزرگ دیگر و یا خود بازیگر مرد آهنین.

  1. Avatar AnnA 9۸

   سال2017 رابرت اعلام کرد که واسه این نقش پیر شده و تو مردآهنی3 هم چندتا مصدومیت داشته .کریس ایوانز هم گفته بود نمیخواد قراردادش و تمدید کنه چون میخواد تمرکزش و بزار روی کارگردانی .اسکارلت احتمال داره برگرده
   ولی حالا اینکه چندتا قهرمان تو این زمان بمیرن و راه برای ابرقهرمان های جدید باز بشه نشانه بی برنامگی مارول نیست. من دلم لیام نیسون و کیانو ریوز میخواد:/
   لیام گفته دیگهعلاقه به بازی تو این طور فیلم ها نداره

 37. Avatar سعید

  داستان فیلم بیوه سیاه بعد از ماجرای کاپیتان امریکا (جنگ داخلی)رخ می دهد.

 38. Avatar AnnA 9۸

  نمیدونم چرا باید این کار و کرد البته خود استودیو مارول هم میگه به ترتیب تاریخ فیلم ها ببینید یعنی اول کاپیتان آمریکا بعد کاپیتان مارول و به همین روال ولی به عنوان یه مارول فن قدیمی لطفا از همون مردآهنی 1 2008 شروع کنین و بیاین جلو.

 39. Avatar amir

  SpiderMan Far From Home 2019 را هم اضافه کنید

 40. Avatar امیر

  آخر کاپیتان آمریکا اولین اونجرز قسمتی از اونجرز 1 هستش

 41. Avatar راحله

  پیشنهاد میکنم به ترتیب نبینید چون باحالیش به همینه یه جورایی مغز درگیر میشه و جذابه البته نه اینکه اول برید آخرش نفهمید چی به چیه ها

  1. Avatar Aliwolf

   پیشنهاد میدم پیشنهاد ندی 🙂

   1. Avatar محمد

    lol

   2. Avatar سهیل

    پیشنهاد خوبی بود

   3. Avatar ABNER

    کلا این فیلم ها مسخرس و به درد نمی خوره. نبینید بهتره

 42. Avatar mtb

  در خیلی از فیلم و سریالها زمان رعایت نمیشه و در قسمتهایی از سریال و یا اواخر فیلم شروع میکنه به روایت داستانی از سالها پیش
  پس اینکه چرا مارول این شکلی اکران کرده دلیلش همین میتونه باشه که برمیگرده و روایت داستان دیگه ای رو میکنه
  بعضی از دوستان هم سوال میکنند که خودشون سرشون نمیشده که چجوری اکران کنند که این سری مجموعه طی 13 14 سال ساخته شده و در این مدت زمان موضوعی به نظرشون رسیده و واسش فیلم ساختند
  در کل میخواهید به ترتیب اکران ببینید و یا به ترتیبهای ذکر شده توسط دوستان ولی فقط باید ببینید همشو :))

 43. Avatar زیرک

  ببینید فیلم های مارول بجز جنگ ابدیت و بازی آخر همشون از زمان مستقل اند یعنی میتونید مثلا اول فیلمی رو ببینید که قهرمان در اون نقش کوچکی داشته بعد فیلم داستانش رو ببینید یا بلعکس
  کلا هر جوری ببینید دوباره کل داستان همینجوری میشه البته اگر تمام قسمت ها رو ببینید

 44. Avatar مممممم

  توی ثور رگناراک ثور و هالک و والکری و لوکی هیچ وقت کنار هم وای نمی ستن و عکسش فتوشاپه

  1. Avatar صدرا

   خب حالا فتو شاپ باشه چیه مگه

  2. Avatar رییس

   بله.هالک رو اضافه کردن واس پوستر فیلم

 45. Avatar محمدحسین

  خواااهششش می کنم سریع جواب بدید.
  استودیو مارول حرفی در مورد برگشتن مرد آهنی و کاپیتان آمریکا نزده؟؟؟؟؟
  من بعد از End game اعصابم ریخته به هم.
  اگه کاپیتان آمریکا و استارک بر نگردن من که دیگه مارولو نگاه نمی کنم.
  فقط یکی خواهشا جوااااب بده…

  1. Avatar علی شیخ رضایی

   سلام
   توی مرد عنکبوتی دور از خانه گفت که مرد اهنی و کاپتان امریکا مردند.

   1. Avatar رییس

    نه.فقط مرد اهنی مرده

   2. Avatar احمدرضا مرتضوی

    اینجا مرد عنکبوتی hoomcoming یا بازگشت به خانه هستش فرق داره

  2. Avatar مرتضی

   اینا هم زندشون میکنن مثل سوپرمن حتمی یه را هی پیدا می کنن که زندشون کنن

  3. Avatar sina

   کاپیتان آمریکا دوباره بر نمیگرده . ولی تونی استارک احتمال زنده شدنش 99 درصده . حتی میخوام لوگان هم زنده کنن و به انتام جویان بیارنش

  4. Avatar یوسف

   از نظر من استارک رو برمیگدونن

  5. Avatar متین

   مرد آهنی حتمی مرده
   استودیو مارول تایید کرده و بعد از ده سال حضور مرد آهنی در مارول مرد آهنی دیگه برنمی گرده
   کاپیتان آمریکا هم جاشو به شاهین دادو توی ماشین زمان خودشو پیر کرد و همچنین ازدواج کرد (احتمالا با مامور کارتر)

  6. Avatar محمد

   فعلا که گفتن نه حالا مشخص نیست شاید دوباره بگن برمیگرده ولی گفتن دیگه نیستن????????

  7. Avatar مهدی

   استارک که دیگه کلا مرده و کاپیتان نیز پیر شده و رفته بازنشستگی…از سال2023به بعد فیلم جدید انتقام جویان پخش خواهد شد اما این بار با قهرمانانی تازه ( بدون ایرون من .کاپیتان.هالک.ثور .و….)

   1. Avatar نیما

    تو فیلم مرد عنکبوتی دور از خانه اشاره شده بود که مرد اهنی بعد استارک هم وجود داره میشه گفته شاید مرد اهنی برای پیتر بشه یا کسانی دیگه از انتقام جویان

   2. Avatar مانی

    نه فقط کاپیتان آمریکا و ایرون من نیستن بقیه هستن بعدشم اونا نباشن مارول باید بره سطل آشغال

  8. Avatar ماهان

   خود بازیگر آیرون من گفته که دیگه با مارول همکاری نمیکنه

  9. Avatar عمو حامد

   سطح دغدغه ات منو روانی کرده…کاش یه دست نداشتم جای تو بودم…

 46. Avatar قاسم

  اگه میشه ترتیب دیدن سریال های مارول رو هم بزارید، چون خیلی زیادن و گیج کننده، آدم نمیدونه از کجا شروع کنه!

  1. Avatar نیما

   در اون مورد که حرف نزن اینقدر سریال داره ادم نبینه بهتره ????????????

 47. Avatar علی

  همه جا این ترتیب رو نوشتن ولی اشتباهه بعد از اولین انتقام جو باید کاپیتان مارول رو دید ک حوادثش توی 1995 اتفاق میوفته و هنوز مرد اهنی و … به وجود نیومدند

  1. Avatar محمدحسین

   هم مارول هم این لیست کار خوبی کردن که کاپیتان مارولو بعد از اینفیتی وار گذاشتن،
   چون اصلا سوای زمانش انگار تو زمان قبل از اند گیم اتفاق میوفته و دیدنش قبل از اند گیم متناسب تره.

   1. Avatar امیر

    تو عصر التران نیک فیوری چشمش کوره اما تو کاپیتان مارول آخراش چشم فیوری کور میشه

 48. Avatar ?

  بهتر نیست اول کاپیتان مارول رو دید ؟؟
  مرد عنکبوتی دور از خانه هم آخر لیسته

 49. Avatar گلاره

  من خودم فیلمارو به ترتیب ندیدم همین جوری فقط دیدم و الانم دارم دوباره به ترتیب این مقاله میبینم و خط داستانی درسته و کاملا میشه اینجور ی فیلمارو دنبال کرد
  دوستان بهتره توضیحات مربوط به اینکه چرا باید فیلم رو اون موقع دید هم بخونید به ترتیبم نبینید مهم نیست به نظرم کسی که واقعا مارول رو دوست داشته باشه قاطی پاتی هم ببینه بعد از اینکه همه رو دید به خط داستانی فکر میکنه و فیلمارو برا خودش تحلیل میکنه من که این کارو میکنم .
  و موج سوار نقره ای هم نیست تو لیست همچنین ونوم و بیوه سیاه

  1. Avatar اچ پی او

   دوست عزیز ونوم جزو mcu نیست

 50. Avatar mz

  کی مثل من اول اندگیم رو دیده بعد رفته از اول شروع کنه هالک رو ببینه؟!!!!!:/ :/
  فقط بخاطر اینکه ترتیبشونو نمیدونسته

  1. Avatar رضا

   من خخخخخخخخخخخخخخخ

 51. Avatar کسری

  من نمی دونم فاز نویسنده هه چیه ؟
  چرا چهار تا از بهترین قهرمان ها باید بمیرن
  کاپیتان آمریکا استارک ناتاشا و ویژن چرا باید بمیرن بابا انسانیتتون کجا رفته نا مردا من انقدر بخاطر این انتقام جویان چهارش گریه کردم
  لطفا توی قسمت بعدی انتقام جویان حداقل مرد آهنی و ناتاشا و ویژن برگردن من یه نظری دارم در مورد قسمت بعدی انتقام جویان لطفا کسایی که این جا رو درست کردن پیام منو به تهیه کننده
  این فیلم برسونن شما اطلاعاتتون راجب به اون استودیو بیشتره نظر من تولانیه و گفتنش با تایپ کردن سخته من خیلی جدی گفتم ولی خواهشن پیام من رو به تهیه کننده فیلم انتقام جویان برسونید من از شما این درخاست رو دارم که این کار رو برای من بکنید خیلی ازتون ممنون میشم ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

  1. Avatar ناشناس

   داداش فکر کردی ادمین های این سایت رفیق های صمیمی کارکنان مارولن
   خندت نگرفته که همچین چیزی نوشتی؟؟؟؟؟

 52. Avatar امیر خان

  کاپیتان آمریکا و مرد آهنی و ویژن و بیوه سیاه بر میگردن
  حالا چجوری شو نمیدونم
  اما به احتمال 90 درصد بر میگردن
  نمونه بارزش جاییه که انتقام جویان بر میگردن به گذشته و با اشتباهی که تونی استارک میکنه سنگ مکان میافته دست لوکی برادر ثور و فرار میکنه
  اینجا جاییه که مارول میگه لوکی نمیمیره و برمیگرده
  حالا قطعا یه فیلم جدید میسازه و برشون میگردونه

  اما احتمالی که داره برنگردن اینه که بازیگراش پا به سن گزاشتن و خب قطعا نمیتونن مثل قدیم نقش بازی کنن
  نتیجه اینه که
  اگر بر نگردن به خاطر ناتوانی بازیگر نقشه
  اگر برگردن که 90 درصد بر میگردن در آینده یه اتفاقی می افته و بر میگردن

  اینم میگم بر میگردن چون هنوز تونل زمانشون سالمه و اصل ماده سفرش دست کاپیتان آمریکاست
  اگر با دقت قسمن اخر انتقام جویان رو ببینید دستگیرتون میشه که حدثم درسته

  1. Avatar kim

   ببینید در حال حاضر خیلی از کمپانی های فیلم سازی برای بازیگر هاییی که پیر شدن یا فوت شدن امکان این رو داره که شخصیت رو با هر سنی که سیر زمانی فیلم هستش تطبیق بده … تکنولوژی میتونهه صورت شخصیت رو بذاره روی یه بازیگر دیگه … اما در هر صورت فکر نکنم برگردن بخاطر اسم قسمت چهارم : پایان بازی “

   1. Avatar سیدامین

    چه ربطی داره.
    پایان بازی با انوس نه پایان بازی انتقام جویان. چون اگه اون بود که می اومدن همه رو در جا می کشتن

  2. Avatar سعید

   تو داستان فقط کسایی که با بشکن زدن تانوس محو شده بودن برگشتن کسایی که مردند ، برنگشتند .. اما بهرحال اینکه مهمترین و کلیدی ترین کاکترهای داستان حذف شدند، یه مطلب میخوندم نوشته بود احتمالا تونی استارک بر میگرده یا اینکه سوپر هیروهای جدید به جاش معرفی میکنن ..

  3. Avatar رضا

   لوکی که وقتی تو گذشته سنئ می دزده وقایغش تو سریاله کاپیتان امریکا رو هم می تونن همو طور که به عقب رفته وزندگی کرده ماجرا هاش تو گشته باشه ویژن هم تو کمیک ها ما ویژن سیاه داریم واصلا یک سریال هم با حضور وسژن ساخته میشه نتاشا هم اگه نگا کنید تو صحنه گامورا تو اونجرز جنگ بینهایت می بینید خون خشک طرف راستش تو گذشته هست که جایی که تو اند گیم وقتی برمی گردن به عقب ناتاشا اونجا افتاده پس احتمال زنده بودن اونم هست

  4. Avatar arsalan

   نکنه فکر کردید مرد آهنی واقعا پرواز میکنه که الان پا به سن گذاشته نمیتونه؟؟؟
   خخخخخخخ…..
   اینا همش جلوه های ویژه هست-نهایتا یه طناب به کمرشون ببندن آویزون بشن……
   چهره رو مثل ماست با سیستم درست میکنن—تو ایران با cinema4d اینکارو میکنن چه برسه…….
   فیلمای خوبی هستن فیلمای مارول-منتها بعضی دوستان زیادی جو فیلم گرفتشون…..بازیگر نقش ثور هم میره ماست میخره واسه خونش……

  5. Avatar متین

   تونی استارک برای همیشه مرد حرف من نیست MCU تایید کردش
   کاپیتان هم خودشو پیر کرد و همچنین ازدواج کرد
   این دونفر هیچ وقت دیگه برنمی گردن
   حتی براشون جانشین هم انتخاب کردن
   جانشین تونی استارک پیتر پارکره
   جانشین کاپیتان هم شاهین هست

 53. Avatar Arian

  بقیه زیاد مهم نیستن فقط کاپیتان آمریکا باید برگرده????????????????????????????????????

 54. Avatar kim taehyung

  اقا بیخیال به ترتیب نگاه کردن من اول رفتن اونجز1 رو دیدم الان می خوام برم از اول به ترتیب نگاه کنم از یه طرفی به نطرم هرکودوم که زود تر اکران شدنو ببینم اول بهتره چون سازندش حتما یه دلیلی داشته که اینجوری ساختتش فقط یه چیزی اگه مرد اهنی اخرش میمیره بگیم من نبینم چون روش کراش ززدم -_-

 55. Avatar یاسین

  عالیییی به نظرمن لیست خوبی بود یکی نوشته بود فیلم کاپیتان مارول رو باید بعد از کاپیتان آمریکا ۱ دید اشتباه نکنید آخر اینفینیتی وار میبینیم که نیک فیوری به کاپیتان مارول پیام میده واسه همین باید یکم قبل این شخصیتو شناخت نه اول کار بعد اینکه فکر نکنم استیو راجرز/کاپیتان آمریکا تونی استارک/مرد آهنی ناتاشا رومانوف/بیوه سیاه یا بلک ویدو ویژن و لوکی برگردن حتی اگر مارول میتونست اونارو با روش هایی مثل توی اندگیم با سفر به زمان گذشته یا با گیاه جادویی واکندا تو فیلم بلک پنتر یا دزدیدن سنگ زمان در گذشته و دستکاری زمان اونارو برگردونه باز هم اینکارو نمیکرد چون که قردادهاش با رابرت داونی جونیور در نقش تونی استارک و کریس ایوانز در نقش استیو راجرز که تموم شده تازه به نظر من بعد از اینکه فیلم بلک ویدو سریال لوکی و سریال وانداویژن ساخته شد قردادهاشو با اسکارلت جوهانسون در نقش ناتاشا تام هیدلستون در نقش لوکی و بازیگر ویژن که اسمشو یادم نمیاد تموم کنه بعد یه مطلب دیگه که کوین فایگی گفته بود با کار انتقام جویان و دستکاری زمان دنیاهای موازی به وجود میاد اما همونطور که بروس بنر/هالک در اندگیم گفت عوض کردن گذشته آینده یا زمان حال رو عوض نمیکنه پس‌ نباید انتظار داشته باشیم که کسایی که مردن برگردن به هرحال ماکه بلک ویدو رو تو فیلمش لوکی رو تو سریالش و ویژن رو تو سریال واندا ویژن میبینیم یکی هم نوشته بود که چرا نویسنده ها چهار تااز ابرقهمان هارو کشتن انسانیت کجا رقته اولا بگم که اینا فیلمه دومن کوییک سیلور برادر واندا هم مرد اینم هستا سوما قهرمان ها که نمیتونن همیشه زنده بمونن بالاخره میمیرن بعد به نظر من انتقام جویان ۵ حداقل۶ یا۷یا۸ سال دیگه ساخته میشه چون مثل فاز اول که ۶ قهرمان رو معرفی کرد بعد انتقام جویان ۱ رو ساخت باید شخصیت ها و داستان های جدیدی بسازه بعد دوباره انتقام جویان رو بسازه یه موضوع دیگه که خیلی ها میگن آخر باید به ترتیب این لیست فیلمارو ببینیم یا به ترتیب اکران هر دو درسته اما اینکه بگیم حتما باید به ترتیب تاریخ اکران ببینیم و اینکه مارول در اولین فیلم های خود برنامه خاصی داشته اشتباهه چون اگه مثل من مصاحبه با جان فاورو کارگردان فیلم و بازیگر نقش هپی هوگان گفت که تو ساخت آیرون من یک به عنوان یک استودیو مستقل هیچ الگویی برای فیلم ها وجود نداشت اگه میخواید این مصاحبه رو ببینید تو آپارت انتقام جویان یا انتقام جویان پایان بازی رو جستوجو کنید یه قسمت هست زمانش ۳:۵۶:۵۷ هست اونو دانلود کنید آخرش تمام پشت صحنه ها و مصاحبه هارو نشون میده که این جمله جان فاورو تو تیکه ای هست که بعد از نشان دادن مصاحبه هایی که با استن لی و پشت صحنه های صحنه هایی که او درآنها حضور داشته میاد تو اون تیکه درباره آیرون من ۱ و رابرت داونی جونیور صحبت میشه بعد دلیل اینکه مارول بلافاصله فیلم هالک شگفت انگیز رو ساخته اینه که دیده آیرون من ۱ خوب عمل کرده و یا به اصطلاح می خواست تا تنور گرمه نون رو بچسبونه انا به هر حال به نظرم این لیست،لیست کاملا درستی بود اگر میخواید به ترتیب تاریخ اکران فیلم ها رو ببینید ببینید اشکالی نداره تازه چون ذهن آدم درگیر این میشه که داستان هارو کنار هم بچینه خیلی خوب هست اما اگه می خواید به ترتیب فیلم هارو ببینید به ترتیب این لیست ببینید چون کاملا درسته و ترتیب بعضی فیلم ها که به نظرتون جاشون درست نیست رو عوض نکنید چون من خودم یه بار فیلم هارو قاطی پاتی دیدم بعد به این ترتیب که دیدم کاملا همه داستان ها رو فهمیدم

  1. Avatar رییس

   سلام.این لیست و ترتیب هنوزم اشتباه داره.اگه گفتی بهت صد میدم

 56. Avatar پرنیان

  سلام به نظر من از اول نگاه کردن خیلی بهتره و اون فیلمی که ایرومن میمیره انتقام جویان : پایان بازی هستش اگه تو رفتی اول فیلم اونجرز رو دیدی اصلا میدونستی واسه هر کدوم از اینا چه اتفاقی افتاده؟ درضمن ممنون از سایت خوب شما من تمام فیلماشو دیدم ولی ناراحتم که تموم شد الان دیگه نمیدونم باید چه فیلمی رو نگاه کنم لطفا بهم بگین پیشنهاداتون رو پیشنهاد من سریال مردگان متحرکه که فکر کنم همه دیدن با مردان سیاه پوش: بین المللی

 57. Avatar Outis

  فک کنم باید هالک 2003 و اسپایدرمن 2006 فک کنم ک اولین اسپایدرمن با بازی توبی بود رو هم اضافه کنین ب لیست . ممنون

 58. Avatar امیر

  به نظر من کاپیتان مارول باید اول باشه

 59. Avatar amir

  این ترتیب کاملا اشتباه????????????????????????????????????

 60. Avatar AVENGERS

  من به سوالات پاسخ میدم کاپیتان بر نمی گرده

  چون کریس اوانز قبل از فیلم برداری اند گیم

  اعلام کرد اند گیم آخرین فیلمی هستش که در

  مارول بازی می کنه بعدشم آیرون من مرده

  امکان برگشتنش کمه ولی ثور ۴ دکتر استرج۲

  کاپیتان مارول دو محافظین کهکشان ۳ اعلام

  شده و در حال ساخته و کوین فایکی گفته که

  که روی سریال های کمیک بوکی تمرگز داره مثل

  سریال لوکی

 • 1
 • 2