پاورقی دنباله‌دار کتاب “زندگی‌نامه ایلان ماسک”

نیما رسول‌زاده ۲ تیر ۱۳۹۵ | ۱۸:۳۵ ۷ مهر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

اگر اهل مطالعه در حوزه‌های مختلف تکنولوژی باشید، حتما می‌دانید که این روزها همه درباره‌ی موسس و مدیرعامل شرکت‌های بزرگ «تسلا موتورز» و «اسپیس‌ایکس» حرف می‌زنند. مردی که یک تنه آمده تا معادلات رایج دنیای تکنولوژی و انتظارات از آن را تغییر بدهد. «ایلان ماسک»، بی‌شک یکی از تاثیرگذارترین چهره‌های فعال در حوزه‌های مختلف تکنولوژی است. ماسک که بلندپروازی‌هایش زبان‌زد خاص و عام است، می‌خواهد زندگی را برای بشر از هر زمان دیگری راحت‌تر کند. او رویاپردازی است که با قدرتی مثال‌زدنی رویاهایش را به واقعیت تبدیل می‌کند. ایلان ماسک همیشه به این میاندیشد که چگونه می‌تواند فضا را تسخیر کند و روی زمین در صنعت خودرو و حمل و نقل عمومی، تولیداتی پیش‌رو و انقلابی در اختیار مصرف‌کننده‌ها قرار بدهد.

شخصیت جذاب ایلان ماسک و پروژه‌هایی که به آن‌ها دست می‌زند باعث شده تا این مدیر موفق در چند سال گذشته به شخصیتی محبوب و دوست‌داشتنی تبدیل بشود. حالا همه می‌خواهند درباره‌ی ماسک بیش‌تر بدانند؛ خصوصا زندگی خصوصی‌اش که به‌خاطر شخصیت گوشه‌گیری که دارد، تا کنون کم‌تر به آن پرداخته شده است.

تجربه‌ی موفق ترجمه‌ی کتاب امپراطوری اپ و انتشار آن در قالب پاورقی دنباله‌دار در دیجی‌کالا مگ، ما را بر آن داشت تا به دنبال ترجمه‌ی کتاب زندگی‌نامه‌ی ایلان ماسک برویم. برای این کار هم از یکی از بهترین‌های ترجمه‌ی متون مرتبط با تکنولوژی کمک گرفتیم. مریم قمری که ترجمه‌ی کتاب امپراطوری اپ را در کارنامه‌اش دارد، برای پروژه‌ی ترجمه‌ی زندگی‌نامه‌ی ایلان ماسک انتخاب شد تا از نتیجه‌ی نهایی کار مطمئن بشویم.

کتاب زندگی‌نامه‌ی ایلان ماسک با عنوان کامل «ایلان ماسک: تسلا، اسپیس ایکس و تلاش برای آینده‌ای شگفت‌انگیز» را «اشلی ونس» نوشته و در سال ۲۰۱۵ در یازده فصل اصلی منتشر شده است. به‌خاطر مفصل بودن فصل‌های کتاب، هر فصل در دو یا سه قسمت منتشر خواهد شد. بعد از این می‌توانید در روزهای شنبه و سه‌شنبه‌ی هر هفته بخش جدیدی از کتاب زندگی‌نامه‌ی ایلان ماسک را مطالعه کنید. برای اطلاع از برنامه‌ی انتشار فصل‌های کتاب توصیه می‌کنیم این صفحه را بوک‌مارک کنید و هر هفته به آن سربزنید. با همراهی این پاورقی دنباله‌دار جزو اولین کسانی خواهید بود که زندگی‌نامه‌ی ایلان ماسک، مرد مرموز و محبوب دنیای تکنولوژی را به زبان فارسی مطالعه کرده‌اند.

  کتاب زندگی‌نامه ایلان ماسک-شرکت تسلا-Elon-Musk  کتاب زندگی‌نامه ایلان ماسک-شرکت تسلا-Elon-Musk  کتاب زندگی‌نامه ایلان ماسک-شرکت تسلا-Elon-Musk  کتاب زندگی‌نامه ایلان ماسک-شرکت تسلا-Elon-Musk  کتاب زندگی‌نامه ایلان ماسک-شرکت تسلا-Elon-Musk  کتاب زندگی‌نامه ایلان ماسک-شرکت تسلا-Elon-Musk  کتاب زندگی‌نامه ایلان ماسک-شرکت تسلا-Elon-Musk کتاب زندگی‌نامه ایلان ماسک-شرکت تسلا-Elon-Musk  کتاب زندگی‌نامه ایلان ماسک-شرکت تسلا-Elon-Musk  کتاب زندگی‌نامه ایلان ماسک-شرکت تسلا-Elon-Musk کتاب زندگی‌نامه ایلان ماسک-شرکت تسلا-Elon-Musk

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲۷ comment
 1. Avatar آرین

  سلام
  ممنون بابت ترجمه این کتاب
  خیلی ها درخواست چاپ این کتاب و کتاب های مشابه که زحمت کشیدید ترجمه کردید رو دارن.
  برای مجموعه قوی دیجی کالا چاپ با کیفیت و درجه یک این کتاب ها کار سختی به نظر نمیاد
  قطعا مخاطب خودشو داره و کار ارزشمندی میشه.
  دنیای دیجیتال هرچقدرم هم که زندگی هارو راحت کنه، مطالعه با کتاب فیزیکی و ورق زدن اون لذت دیگه ای داره.
  پایدار باشید…

 2. Avatar محسن مقدم

  لطفا کتاب فیزیکیشو داخل فروشگاه موجود کنید یا اگر کسی جایی برای فروش میشناسه معرفی کنه
  و سوال بعد اینکه این کتاب با سلام دنبا تفاوت داره یا یکی هست؟

 3. Avatar سامیار

  میشه لطفأ کتاب فیزیکی شو هم برای فروش بزارید. پاورقی دنباله دار خوبه ولی من دو فصل رو پرینت گرفتم که مثل کتاب داشته باشمش اما خب هیچی کتاب نمیشه که. لطفأ حالا که کامل شده کتابش رو هم برای فروش بزارید. ممنونم.

 4. Avatar مهدی مجیکال

  در مرحله اول تشکر از این ک محتوای نابی رو تولید می کنید.
  در مرحله دوم غلط املایی خیلی دارید
  در مرحله سوم کاشکی دقیقا مشخص می کردین کتاب چن فصل هست و کی تموم میشه
  در مرحله آخر خیلی خوب می شد اگر برای فرمت های دیگه ای مثل کیندل هم کتاب رو منتشر می کردین
  با تشکر

 5. Avatar محمدرضا ح

  واقعا عالی میشه اگر کتاب صوتی و کتاب فیزیکی این مجموعه رو قرار بدین
  فکر میکنم با این موضوع و این ترجمه ی عالی قطعا مخاطب برای فروش داشته باشه

 • 1
 • 2