در جشنواره ۹۹۹۹ دیجی‌کالا چه گذشت؟ از آمار بیشترین تخفیف‌ها تا پر فروش‌ترین کالاها

۵ اسفند ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
گزارش جشنواره 9999 دیجی‌کالا

جشنواره ۹۹۹۹ دیجی‌کالا از ۷ تا ۹ آذر ۹۹ برگزار شد. این جشنواره به‌عنوان یکی از فستیوال‌های موفق دیجی‌کالا و فضای تجارت الکترونیک ایران، توانست مشارکت خیره‌کننده کاربران و دوستداران خرید آنلاین را جلب کند. در ادامه آمارهای جالب این جشنواره را ببینید؛

میزان تخفیف‌های جشنواره ۹۹۹۹ دیجی‌کالا چقدر بود؟

یکی از آمارهای جالب توجه در هر جشنواره‌ای مجموع تخفیف‌هایی است که کاربران توانسته است از آن بهره‌مند شوند و خرید مقرون‌به‌صرفه‌ای داشته باشند. در جشنواره ۹۹۹۹ دیجی‌کالا به طور میانگین برای هر سفارش، ۱۴۳ هزار و ۵۸۵ تومان و به ازای هر کالا به طور متوسط ۲۴ هزار و ۱۳۰ تومان، برای کاربران صرفه‌جویی شد.

فروشندگان در جشنواره ۹۹۹۹ دیجی‌کالا چقدر فروش داشتند؟

در جشنواره ۹۹۹۹ دیجی‌کالا از ۱۰۰ هزار فروشنده مارکت‌پلیس، تنها ۱۴ هزار فروشنده توانستند پس از عبور موفق از فیلترهای نظارتی دیجی‌کالا و با ارائه کالاهای تخفیف‌دارد وارد جشنواره شوند؛ یعنی ۹۸۶ هزار نوع کالا از مجموع ۳ میلیون تنوع کالا. نتایج سه روز جشنواره نشان داد که هر فروشنده به‌عنوان کسب‌وکار فعال توانست به طور متوسط بیش از ۱۷ میلیون تومان، فروش داشته باشد.

کاربران در طول جشنواره ۹۹۹۹ دیجی‌کالا چقدر از فروشگاه بازدید کردند؟

توجه کاربران نسبت به جشنواره ۹۹۹۹ دیجی‌کالا خیره‌کننده بود. به طوری که در ۳ روز جشنواره، بیش از ۲۳ میلیون و ۷۰۰ بازدید از جشنواره انجام شد. این یعنی کاربران در هر روز از جشنواره ۷ میلیون و ۹۰۰ مرتبه از پلتفرم دیجی‌کالا بازدید کرده‌اند؛ رقمی که از پیش‌بینی‌های کارشناسان (۶ میلیون و ۵۰۰ بازدید) هم بیشتر است.

کاربران در دقایق ابتدایی شروع جشنواره ۹۹۹۹ دیجی‌کالا چه تعداد کالا خریداری کردند؟

جشنواره ۹۹۹۹ دیجی‌کالا از اولین دقایق بامداد ۷ آذر شروع شد. در ساعت ابتدایی آغاز این جشنواره کاربران بیش از ۸۰ هزار کالا خریداری کردند. تعداد کالاهای تخفیف دار این جشنواره ۴۰۰ هزار کالا بود.

تا پایان جشنواره ۹۹۹۹ دیجی‌کالا چه تعداد کالا به فروش رسید؟

در جشنواره ۹۹۹۹ دیجی‌کالا کاربران بیش از ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار کالا به فروش رفت. این تعداد از میان ۹۸۶ هزار نوع کالای شرکت داده شده در جشنواره اتفاق افتاده است.

در جشنواره ۹۹۹۹ دیجی‌کالا چند مشتری مشارکت داشتند؟

در طول ۳ روز جشنواره ۹۹۹۹ دیجی‌کالا بیش از ۵۰۰ هزار نفر از کاربران دیجی‌کالا به‌عنوان مشتری از میان کالاهای شرکت داده شده در جشنواره دست به انتخاب زدند.

کدام کالاها در جشنواره ۹۹۹۹ دیجی‌کالا بیش از همه به فروش رسید؟

استقبال کاربران دیجی‌کالا در میان کالاها بیش از هر چیز مربوط به این سه کالا بود؛ کرم رفع ترک پا، گیره‌ی بند ماسک و کنسرو ماهی. اما به لحاظ قیمتی، پرفروش‌ترین کالاها مربوط به سه گوشی موبایل بود.

کدام مناطق ایران در جشنواره ۹۹۹۹ دیجی‌کالا بیشترین خرید را داشتند؟

دیجی‌کالا با گستردگی بسیار در سراسر ایران، با استقبال تمام مردم از مناطق مختلف ایران مواجه شده است. بر اساس گزارش سال ۹۸ دیجی‌کالا بیش از ۱۲ هزار روستا در ایران، دست کم یک بار از دیجی‌کالا خرید کرده‌اند. در جشنواره ۹۹۹۹ بیشترین استقبال، بعد از تهران مربوط به کاربران استان‌های البرز، اصفهان، خراسان رضوی و فارس بود.

عملکرد مرکز تماس در جشنواره ۹۹۹۹ دیجی‌کالا چگونه بود؟

در مدت سه روز برگزاری جشنواره ۹۹۹۹ دیجی‌کالا مرکز تماس توانست به بیش از ۹۵ هزار تماس پاسخ دهد که از میان تنها ۰٫۹۶ % از تماس‌ها از دست رفت. همچنین همکاران مرکز تماس، در مجموع به اندازه ۲۰۵۲ ساعت و ۲۳ دقیقه و ۱۰ ثانیه با مشتریان صحبت کردند که بخش اعظم تماس‌ها (۹۵٫۳۱%) زیر ۲۵ ثانیه بوده است. آمار گفتگوی اینترنتی با مشتریان نشان می‌دهد که در طول جشنواره، مرکز تماس دیجی‌کالا با نزدیک به ۶۹ هزار مشتری چت اینترنتی داشته است که از این میان ۵۰ گفتگو از دست رفته است. در نهایت در جشنواره ۹۹۹۹ دیجی‌کالا به بیش از ۱۸ هزار ایمیل در کمتر از ۵ ساعت پاسخ داده شده است.

در تصویر زیر آمارهای جشنواره ۹۹۹۹ دیجی‌کالا را به صورت کامل مشاهده کنید؛

گزارش جشنواره 9999 دیجی‌کالا

 

 

آیا شما هم در جشنواره ۹۹۹۹ دیجی‌کالا به‌عنوان کاربر یا فروشنده شرکت داشتید؟ تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

۵ دیدگاه
 1. Avatar melika

  من که عضویت دیجی پلاس داشتم ، نوشته که ۴ بار خرید با ارسال رایگان میتونم داشته باشم .
  ولی من خریداییم که بالای ۱۵۰ تومن بوده هم از تعداد مرتبه های ارسال رایگان دیجی پلاسم کم شده و الان دیگه هیچ کوپنی ندارم .

  1. Avatar محمد

   چون بالای ۲۰۰هزار تومن رایگان بود نه ۱۵۰ هزار تومن

 2. Avatar مهتاب

  به نظر منم تخفیف ها چشمگیر و آنچنانی نبود.
  خیلی از کالاها از قبل هم با همین قیمتها فروش رفته بود.
  یکسری کالاها قیمت را بالاتر برده بودند بعد تخفیف که خورده بود شده بود قیمت قبل.
  اشتراک دیجی پلاس هم که من گرفتم و باید طبق قانون خودشون ۴تا ارسال رایگان داشته باشند الان که دیدم یک خرید را برای من ۳ تا ارسال زدند????

 3. Avatar محمد

  من که راضی بودم امیدوارم یلدا بهتر باشه

 4. Avatar مسعود

  اصلا و ابدا در حد اون همه تبلیغ و سر و صدا نبود. تبلیغ شده بود هر ساعت فلان تعداد تخفیف من هرچه گشتم چنین چیزی ندیدم. تخفیف ها بسیار کم و با قیمت بقیه سایت ها یا خرید حضوری تفاوت زیادی نداشت. در کل نمره ۱۰ از ۲۰

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه