سرنوشت کالاهای مرجوعی در دیجی‌کالا چه می‌شود؟

۲ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۶:۴۵ ۲ خرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
کالاهای مرجوعی دیجی‌کالا

به نقل از آی تی رسان؛ همواره سطح ارائه خدمات به کاربران در فروشگاه‌های بزرگ مانند دیجی‌کالا با سایر فروشگاه‌های اینترنتی در کشور یا سراسر جهان تفاوت چشمگیری دارد. در واقع همین تفاوت‌هاست که شرکت‌هایی مانند آمازون و دیجی‌کالا را به سطح فعلی‌شان رسانده و در ماه میلیون‌ها نفر از خدمات این فروشگاه‌ها استفاده می‌کنند.

یکی از برجسته‌ترین خدمات فروشگاه دیجی‌کالا، مرجوعی بدون قید و شرط کالای فروخته شده تا ۷ روز پس از خرید است. خدمتی که از استانداردهای تعهدات الزامی قانون تجارت الکترونیک در ایران نیز فراتر رفته و برای آسایش راحتی خرید آنلاین به کاربران ارائه می‌شود.

قوانین مرجوعی کالا در دیجی‌کالا مشخص است، از زمانی که کالا به دست شما می‌رسد ۷ روز (با اکانت دیجی‌پلاس تا ۳۰ روز) فرصت دارید به دلیل خرابی، عدم تطابق کالا با مشخصات یا به دلایل سلیقه‌ای، کالا را به شکل صحیح، در بسته‌بندی خود، همراه با برچسب دیجی‌کالا و کد مرجوعی، بازگردانید. در بسیاری از مواقع و مناطق، بازگشت از طریق سرویس اکسپرس دیجی‌کالا انجام می‌شود. در این حالت، نیازی به خروج از منزل نیست بلکه با ثبت درخواست مرجوعی، زمانی تعیین می‌گردد و نیروهای دیجی‌کالا به درب منزل آمده و کالا را پس می‌گیرند.

در موقعیت‌های جغرافیایی که این شرایط مهیا نیست، بازگشت کالاها از طریق پست (هزینه به صورت پس کرایه برای کاربر برگردانده می‌شود) انجام می‌شود.

پیش از آنکه به طور دقیق‌تر به فرایند مرجوعی کالا در دیجی‌کالا بپردازیم، بهتر است نگاهی به کالاهایی داشته‌ باشیم که قابلیت مرجوع شدن داشته باشند. بسیاری از کاربران دیجی‌کالا به طور دقیق نمی‌دانند که چه کالاهایی را می‌توانند مرجوع کنند؟ یا اینکه شرایط مرجوع شدن محصولات چیست؟

قوانین مرجوع کردن کالاها در دیجی‌کالا

دیجی‌کالا مانند تمامی فروشگاه‌های اینترنتی بزرگ در دنیا، قوانین مشخصی برای بازگرداندن کالاها دارد. البته این قوانین کاملا شفاف و واضح هستند، کاملا طبیعی است که کاربران نتوانند برخی محصولات در گروه‌های حساس را بازگردانند یا آنکه یک کالا پس از استفاده و آسیب وارد شدن به آن، امکان بازگشت داشته باشد. به هر شکل، سیستم بازگشت کالا در دیجی‌کالا تا حد زیادی بر اساس اعتماد متقابل میان کاربران و پلتفرم دیجی‌کالا بنا شده و اصل صداقت در این رویه، حرف اول را می‌زند.

چه کالاهایی‌ را می‌توان و چه کالاهایی را نمی‌توان مرجوع کرد؟

تقریبا تمامی اجناس خریداری شده از دیجی‌کالا را می‌توان مرجوع کرد، تنها محصولات چندین گروه حساس این قابلیت را ندارند، کالاهای حساسیت محور و کالاهایی که حساسیت بهداشتی دارند، مانند لوازم آرایشی و بهداشتی، خوراکی‌ها و لباس‌ زیر، در صورت باز شدن پلمپ امکان بازگشت ندارند. همچنین محصولاتی که نیاز به نصب دارند، مانند لوازم خانگی، اگر توسط نمایندگی‌های غیرمجاز نصب و راه‌اندازی شوند، از شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش دیجی‌کالا خارج شده و دیگر قابل بازگشت نیستند.

گل طبیعی از دیگر اجناسی است که امکان مرجوعی ندارد، کاربر باید در هنگام دریافت تمامی موارد شامل سلامت و مشخصات ظاهری را بررسی نماید، پس از تحویل گل طبیعی، دیگر امکان مرجوع کردن آن وجود ندارد. کارت هدیه دیجی‌کالا نیز امکان مرجوع شدن ندارد.

البته تمامی کالاهای بهداشتی و آرایشی، در صورتی که پلمپ آنها باز نشده باشد قابل مرجوع کردن هستند. آن دسته از لوازم آرایشی و بهداشتی که به نام اصل فروخته شده اما غیر اصل بودن آنها از سوی کاربر، محرز شده باشد در صورت باز شدن هم قابل مرجوع کردن هستند.

همچنین در مورد کالاهای تقلبی باید گفت: تمامی کالاهایی که درخواست مرجوعی آنها به دلیل محرز شدن غیر اصل بودن (و عدم اطلاع رسانی این موضوع با برچسب «غیر اصل» روی کالا) تأیید شده باشد، شامل خدمات مرجوعی می‌شوند. خط قرمز دیجی‌کالا، کالاهای تقلبی‌ست. در صورتی که، تقلبی بودن هر نوع کالایی به تأیید واحد خدمات پس از فروش دیجی‌کالا برسد، خریدار کالا از خدمات مرجوعی بهره مند خواهد شد. همچنین علاوه بر این سرویس، مبلغی در قالب دلجویی به حساب کاربر واریز می‌شود؛ این خدمت یکی از ویژگی‌های متمایز دیجی‌کالا در میان فروشگاه‌های اینترنتی ایران است.

تا چه زمانی می‌توان برای مرجوع کردن اجناس در دیجی‌کالا اقدام کرد؟

از نظر زمانی برای ثبت درخواست مرجوعی چند محدودیت وجود دارد، اگر کالایی که دریافت کرده‌اید به هر شکل آسیب دیده یا خراب باشد، تنها ۲۴ ساعت زمان دارید تا برای ثبت درخواست مرجوعی کالا اقدام کنید. به جز این مورد، اگر به هر دلیل دیگری می‌خواهید کالا را بازگردانید، برای کاربران عادی تا ۷ روز و برای کاربران دیجی پلاس، تا ۳۰ روز امکان ثبت درخواست مرجوعی وجود دارد.

شرایط مرجوع کردن کالا چیست؟

کالایی که قصد بازگرداندن آن را دارید، باید به همراه تمامی اقلام همراه مانند کارت گارانتی، بیمه و… در جعبه به شکل اولیه قرار دهید، برچسب دیجی‌کالا و شماره سفارش یا شماره درخواست مرجوعی نیز باید همراه جعبه فرستاده شود. جعبه اولیه کالا و اقلام همراه آن باید همانند شرایط اولیه زمان تحویل کالا باشند و وجود آسیب، پارگی یا نوشته و برچسب اضافی بر روی کالا و جعبه آن قابل قبول نیست.

کفش و پوشاک نیز باید در شرایط اولیه و نو باشند، نباید هیچگونه آثار استفاده مانند لک، رنگ پریدگی یا بوی عطر و بدن بر روی کالا وجود داشته باشد. تگ برند، دکمه و سایر ملحقات کالا نیز جدا نشده باشد.

در مورد تلفن همراه، اگر کالا ایرادی داشته باشد باید طی ۲۴ ساعت درخواست مرجوعی ثبت شود، همچنین بازگشت تلفن همراه به دلایل سلیقه‌ای تنها پیش از رجیستری (ثبت در سامانه همتا) گوشی امکان پذیر است.

هزینه مرجوعی محصول بر عهده دیجی‌کالا 

طبق قوانین تجارت الکترونیکی ایران، هزینه مرجوعی کالا بر عهده کاربر است، اما دیجی‌کالا در راستای حمایت از کاربران این هزینه را تقبل می‌کند. در دیجی‌کالا به طور میانگین ماهیانه یک میلیارد تومان هزینه حمل و نقل کالاهای مرجوعی می‌شود، همچنین بازپس‌گیری کالاها بدون قید و شرط نیز ماهیانه ۲ میلیارد تومان برای این فروشگاه اینترنتی هزینه خواهد داشت اما دیجی‌کالا نسبت به کاربران خود متعهد است و عدم دریافت هزینه بازپس‌گیری کالا را وظیفه خود می‌داند.

رضایت کاربران دیجی‌کالا از سامانه مرجوعی کالا

بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی دیجی‌کالا از ابتدای سال ۹۹ تا به امروز، ۹۲ درصد کاربران از خدمات مرجوعی کالا در دیجی‌کالا رضایت داشتند. همچنین در سال گذشته ۲.۳ میلیون کالا از سوی کاربران بازگشت داده شد، بر اساس آمار، ۹۷ درصد کالاهای مرجوعی پذیرفته شده و تنها ۳ درصد درخواست‌ها به دلیل معذوریت در پس گرفتن کالاهای بهداشتی رد شده است (البته در این شرایط نیز، وجه پرداختی مربوط به کالاهای بهداشتی به کاربر بازگردانده می‌شود). دیجی‌کالا اعلام کرده میزان مرجوعی کالاها در حال حاضر برابر با فروش کل کالاهای این فروشگاه در سال ۹۵ است.

از نظر زمانی به طور میانگین ۳.۵ روز طول می‌کشد تا کالا از کاربر پس‌گرفته شده و پول به حساب او بازگردانده شود، در بیش از ۹۰ درصد موارد نیز بازگشت پول به حساب کاربر در کمتر از ۲۴ ساعت انجام می‌شود.

یکی از کارمندان عملیات دیجی‌کالا

اما در خصوص طرح مرجوع شدن کالا سوالاتی وجود دارد که شفاف‌سازی در مورد آن هم برای مشتریان و هم فروشندگان مارکت‌پلیس دیجی‌کالا اهمیت فراوانی داد. سوال این است: روند بازپس‌گیری کالای مرجوعی چگونه است؟ چه اتفاقی برای کالاهای مرجوعی می‌افتد؟ آیا همان کالا دوباره بسته بندی شده و به کاربر دیگری تحویل داده می‌شود؟ یا آنکه اتفاقی دیگر در انتظار کالاهای مرجوعی است؟

روند کلی مرجوعی کالا

به گفته مسئول وقت خدمات مرجوعی دیجی‌کالا در این خصوص این چنین توضیح داده است: روند مرجوعی کالا شامل دو دسته می‌شود، ابتدا کالاهایی که به دست کاربر رسیده و به دلیل وجود ایراد، نقص فنی یا دلایل سلیقه‌ای مرجوع می‌شود، دوم کالاهایی که هنوز به دست کاربر نرسیده و او اقدام به لغو سفارش خود می‌کند.

به گفته او در حالت اول کاربران عادی می‌توانند تا ۷ روز کالاهای دریافتی را مرجوع کنند، البته با عضویت در سرویس پلاس می‌توانند تا ۳۰ روز نسبت به مرجوع شدن کالا اقدام کنند. ما سرویسی برای ثبت آنلاین مرجوعی داریم که کاربران می‌توانند از طریق سایت و اپلیکیشن کالاهای خود را مرجوع کنند. پس از این کار، کالا به مرکز بازگشت محصول دیجی‌کالا می‌رود و بررسی کیفی بر روی آن انجام می‌شود. اگر نمونه سالم همان کالا در انبار وجود داشته باشد، به کاربران اعلام شده و در صورت تایید برای وی ارسال می‌شود، درغیر این صورت نیز هزینه کالا عودت داده می‌شود.

اگر کالای مرجوعی سالم باشد؟

مسئول خدمات مرجوعی دیجی‌کالا در خصوص کالاهای مرجوعی که سالم هستند گفت: در برخی موارد طی پروسه بررسی کیفی کالاهای مرجوعی متوجه می‌شویم که کالا سالم است و در شرایط اولیه قرار دارد. در این صورت شرایط به کاربر اعلام می‌شود و در صورت تایید، کالا برای او فرستاده می‌شود. در غیر این صورت هزینه کالا را به حساب کاربر واریز می‌کنیم.

اگر کالای مرجوعی برای فروشندگان باشد؟

مسئول خدمات مرجوعی دیجی‌کالا در پاسخ به این سوال که کالاهای مرجوعی فروشندگان دیجی‌کالا چه سرنوشتی دارند گفت: اگر کالای مرجوعی برای فروشندگان دیجی‌کالا باشد و تنها به دلایل سلیقه‌ای از سوی کاربر بازگشت داده شود، مالکیت کالا در اختیار دیجی‌کالا خواهد بود و هزینه خسارت آن به فروشنده پرداخت می‌شود.

سرنوشت کالاهای مرجوعی در دیجی‌کالا 

در نهایت باید گفت که کالاهای دارای ایراد، مرجوع می‌شوند و مراتب خرابی محصول به تامین کننده آن اعلام خواهد شد اما اگر کالای مرجوعی بدون ایراد باشد یا سلیقه‌ای مرجوع شده باشند، در فروش‌های ویژه اوپن‌باکس OpenBox دیجی‌کالا با قیمتی مناسب و با اعلام شرایط ویژه محصول به فروش می‌رسد، بخش دیگری از این کالاها نیز صرف امور خیریه می‌شوند. برخی از موارد نیز با قیمت پایین‌تر به کارکنان مجموعه دیجی‌کالا فروخته خواهد شد.

به‌طور خلاصه یا کالای مرجوعی به تامین کننده آن بازگردانده شده و یا با قیمت کمتر و شرایط خاص فروخته خواهد شد. نظر شما در این باره چیست؟ آیا شما از روند مرجوعی کالاهای دیجی‌کالا راضی هستید؟

این مطلب اولین بار در آی تی رسان منتشر شده و در اتاق خبر دیجی‌کالا بازنشر شده است.
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۶۳ دیدگاه
 1. Avatar سعید عطارزاده

  از اینکه می توانم با این اطمینان امکان مرجوع نمودن کالایی را خریداری کنم واقعا خوشحالم و به همین دلیل است که کاملا به دیجی کالا اعتماد دارم و سالهاست که مشتری ثابت دیجی کالا هستم … از تمامی کسانی که در ساخت و شکل گیری این اعتماد نقش داشته اند صمیمانه سپاسگذارم

 2. Avatar میثم اهوازی

  با سلام…بنده چند روز قبل از دیجی کالا برای اولین بار خرید کردم چون واقعا به خرید اینترنتی عقیده ای نداشتم و تا حدودی بهم ثابت شد که درست فکر می کنم ، چون کیبورد و موسی که خریداری کردم ایراد داشت و موس کلا خراب بود و کار نمی کرد و مجبور شدم مرجوع کنم…پروسه مرجوعی تا به اینجا که عالی بود و با ثبت مرجوعی نماینده دیجی کالا به درب منزل مراجعه کردند و کالا را تحویل گرفتند و فعلا در دست بررسی هست…پس از نتیجه کار دوباره اعلام می کنم…به نظر بنده دیجی کالا باید شرایط سخت تری برای دادن پنل فروش به فروشندگان اعمال کنند و با قبول کردن هر فروشگاهی که مسئولیت پذیر نیستند و در فکر کلاهبرداری هستند ، اعتبار خودش رو خدشه دار نکنه…متشکرم…

 3. Avatar بیتا

  من از دیجی کالا متشکرم بخاطر خدمات خوبش من تقریبا تمام لوازم مورد نیازمو از دیجی کالا تهیه میکنم اینکه تمام چیزارو بتونی یجا بخری خیلی خوبه از آف های ویژه تا سرویس رزرو ، لغو و مرجوعی بنظرم خیلی کاردرسته

 4. Avatar مهندس ابوقداره

  سلام و عرض ادب وطولانی ترین احترام . دیجی کالا ممنون ازت بخاطر این همه خدمت. واقعیت اینه که تو بی نظیری دوستان و مخاطبان گرامی توجه داشته باشن که این نوع خدمت در این مختصات از کره ی زمین واقعا شگفت آوره فراموش نکنیم دیجی کالا توی ایران داره کار میکنه اونم با این حجم کار ،بنده مورد دیگری رو سراغ ندارم چه توی بخش خصوصی چه توی بخش دولتی که انقدر مشتری مدار باشه و شان و منزلت ادم براش اهمیت دار باشه حالا به هر دلیلی . سایه ات مستدام دیجی کالا

 5. Avatar حسین اصلانی

  سلام لطفا با ایجاد درگاهی کالاهای مرجوعی را به عموم عرضه کنید . با تشکر از دیجی کالا

 6. Avatar موسوی

  سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان دیجیکالا

  انصافا خدمات مرجوعی حرف نداره من دو سه تا کالا داشتم که مرجوع کردم اونم بدلیل اینکه عمل نمیکرد خیلی فوری هم رسیدگی شد

  به قوله یکی از دوستان از همون زمانی هم که با 80 90 تومن خرید ارسال رایگان میشد من مشتری هستم اما الان سبد زیره 200 تومن ارزش نداره 30 تومن کرایه بدی تا میای سبد رو به اون حد هم برسونی چند تا از کالا های داخل سبد ناموجود میشه خخخخ

  دوستان به نظرم کرایه هارو متناسب با سبد ارسالی بزارن خیلی بیشتر جواب میگیرن.

 7. Avatar کاربر دیجیکالا

  خیلی عالی هست. ممنون از دیجیکالا❤

 8. Avatar غلامرضاا چیرگی

  باتشکر ار عوامل زحمت کش دیجی از روند مرجویی کالا رضایت کامل دارم وبا اطمینان خاطر بیشتری از دیجی خرید میکنم.

 9. Avatar رامین جعفرزاده

  استراتژی متعالی دیجی کالا و استمرار اعتماد سازی بین دیجی کالا و مشتریان و البته ایجاد دهها سامانه پیچیده و حرفه ای جهت ارتباط اسان ، سریع ، کامل و بی نظیر بین مشتری و کالا
  باعث گردیده در اشل ایران ، دیجی کالا جایگاهی بی بدیل همانند امازون را تحصیل نماید

 10. Avatar کیوان اسمعیلی

  من کلا همه جوره ازخدمات دیجی کاملارضایت دارم.درمورد مرجوعی کالاواقعاعالی عمل میکنند وبی قیدوشرط کالاروپس میگیرندوپول روبه حساب کاربرواریزمیکنند.کمترفروشگاهی هست که همچین کاری میکنه.ولی دیجی واقعامشتری مدارهست.ولی اینجور که گفتیدانگارخیلی از مواقع دیجی متضررمیشه و خودش تاوان کالای مرجوعی روبه گردن میگیره.که ازاین بابت واقعا من ناراحت شدم واسه دیجی.خواهشاحدالامکان سعی کنیدکالاروتاجایی که میتونیدمرجوع نکنید.تادیجی مجبورنباشه بخاطرکاربرهاش انقدر به دردسربیوفته ویاضررکنه….(دیجی دوستت داریم)

 11. Avatar S.S

  بنده یک هدفون بی سیم از دیجی کالا تهیه کردم که مرجوع بود و یکیشون کار نمیکرد .. به سایت برگشتم و شرایت برگردوندنش هم خوندم ، بعد یک روز به در خونمون اومدن و کالا رو تحویل گرفتند و بلا فاصله پولش برگردونده شد

 12. Avatar سید جواد علم الهدایی

  با سلام
  اخیرا چند بار کالای مرجوعی را برای من فرستاده اند. مثلا صابون گلنار فرستاده اند کارتن ان از یک طرف پاره و صابون های داخل ان بهمریخته و برچسب دی جی کالا بصورت ناجور چسبیده شده بود. رومتکایی هم پلاستیکش پاره و یکی هم کم داشت که مرجوعش کردم.و..

 13. Avatar فروشگاه همراه شما مشهد

  سلام من به عنوان تامین کننده مدتی با دیجی کالا همکاری داشتم اما به علت اجناس مرجوعی خیلی متضرر شدم و از ادامه کار انصراف دادم. مثلا باطری نو فرستادم خریدار باطری کهنه رو گذاشته توی همون بسته بندی و پس فرستاده یا چندین مورد هندز فری که شکسته برام پس فرستادند خدا ازشون نگذره چون من همه اجناس رو سالم و درست فرستادم اما چطوری ثابت کنم که این جنس سالم بوده، خلاصه خیلی ضرر کردم.

 14. Avatar امیر

  الان دیگه اوپن باکسی وجود نداره فقط میدن پرسنل خودشون

 15. Avatar Mehran Azad

  بله ، من ۶ ساله که مشتری دی جی کالا هستم و نه تنها یک اشتراک داشته باشم بلکه ماهانه چند بار خرید میکنم و واقعا این چند سال رضایت کامل داشتم ،
  اما متاسفانه این اواخر واقعا جای تاسف داره که با خرید ۷ جنس مختلف ولی در یک درخواست ۷ کرایه به مبلغ هر کالا ۵۰ هزار تومان معادل ۳۵۰ هزار تومان از من کم کرد و من هم چون اطمینان داشتم بدون چک کردن مبلغ نهایی اوکی کردم و از حسابم کم شد وقتی متوجه شدم دقیقا حالت یک فردی که دزد پولشو زده باشه رو داشتم واقعا متاسفم…..

 16. Avatar اشکان

  اصلا این سیستم ناقص مرجوعی با پست درست نیست.وقتی میری پست و میخوای مرجوع کنی پول پست رو باید بدی وگرنه اصلا ارسال نمیشود

 17. Avatar جواد ملاشاهی

  سلام خدمت عزیزان دیجی کالامن از زمانی که باصدهزارمیشدخریدکنیدوارسال رایگان بودمشتری دیجی کالاشدم اون موقع خوب بودسفارش راباپول درب منزل تحویل میدادندالان که خیلی عجیب کرایه پستی زیادشده تاسفارش خرید10هزارخریدکنی 30هزارهزینه پستی است اونم بعد یک هفته ارسال میشه چه فایده داره

 18. Avatar اکبری

  من یه کالایی رو مرجوع کردم اما برام مشخص نمیکنه که میشه پسش داد یا نه!
  الان با ید چیکار کنم

 19. Avatar مسعود اسماعیلی پرشکوه

  در یک کلام عالی.

 20. Avatar بهروز

  ما که هر کاری کردیم یه تبلت رو اشتباهی فرستاده بودن موفق نشدیم عوض کنیم سه ماه مکاتبه و تماس آخر نتیجه نداد بالاجبار اون تبلت رو دویست هزار گرونتر از بازار دیجی کالا فروخت به ما و حاضر به جبران خسارت یا تعویض تبلت نشد فقط امروز فردا کردن جای شکرش باقیه است قبول کردن اشتباه فرستادن

 21. Avatar احمد محمد سیدی

  من شخصا از دی جی کالا بسیار راضی هستم و در کشوری مثل ایران تعهدات و مدل کارشون شبیه به یک معجزه است.باید تشکر کنیم و باید قدردان دی جی کالا باشیم برای اینهمه تکنولوژی برتر روزانه و تعهد خالصانه و صرفه جویی در وقت و هزینه هایمان وغیره
  فعلا با فاصله بسیار زیاد از رقبای خودش جلوتره
  فقط خواهش میکنم ازتون که همیشه همینطوری بمونین.

 22. Avatar خانم چراغی

  عاشقتم دیجی کالا،بهترینی،خدمات عالی،همه چیز تمامی ،فقط ای کاش یه تغیراتی برای مرجوعی ها داده میشد،مثلا اینکه مثل پستچی دریافت کالا که پیامک میده پستچی مرجوعی هم پیامک میداد که بتونیم تماس بگیریم.

 23. Avatar جعفر هستم

  ضمن اینکه باطلاع میرسانم قیمت برخی از کالاهای این استارت اپ بیش از بازار میباشد بنظر میاید این منصفانه نیست که ما وقت و عمر خود را صرف پس دادن کالای غیر اصل کنیم و تنها کارمندان دیجی کالا که مسبب ابن داستان هستند از منافع اوپن باکس بهره بجویند.در انتها نیز از زحمات کارمندان و مدیریت دیجیکالا برای سایر خدماتشان سپاسگزارم.

 24. Avatar مهدی

  سلام والا من فقط از این واهمه دارم خدای نا کرده یه وقت دیجی کالا تعطیل نشه و انصافا به جرات میگم بهترین فروشگاه اینترنتی دنیا هست

 25. Avatar Arash

  لازمه که دیجی کالا یه نظارتی بر روی سلر ها و تامین کننده هاش داشته باشه تا وقت خودش و مشتری ها رو نگیره. الان یه گوشی سفارش دادم، دو روز بعد از ثبت سفارش امشب کامنت های مردم رو خوندم همه از یه تامین کننده ی خاص شاکی بودند که گوشی کارکرده یا پلمب نشده یا باز شده فرستاده. دیجی کالا یه بار نشسته این کامنت ها رو بخونه و پیگیر ماجرای تامین کننده اش باشه ؟ همین چیزای کوچیکه که در اکثر اوقات باعث اتلاف وقت و هزینه ی مشتری و بار مالی برای دیجی کالا میشه. گوشی ای که سفارش دادم میانگین یک هفته بعد به دستم خواهد رسید و اگر پلمب نشده باشه یا گوشی کارکرده باشه (بنا به شکایت اکثر خریداران از تامین کننده)، از زمان ثبت سفارش من تا مرجوع کردن جنس توسط من 15 روز وقت من تلف شده.
  واقعاً این چیزها در شان دیجی کالا نیست.

 26. Avatar سید حسین میرمشتاقی

  با سلام من
  فقط یک بار از دیجیکالا خرید کردم

  که بسیار راضی هستم و از تمامی مجموعه
  دیجیکالا سپاسگذارم و بهترینها را برایتان آرزومندم. تندرست و پایدارباشید.

 27. Avatar kambizdelaviz14@gmail.com

  دیجی کالا به نظرم یه برندی هست در حد آمازون..چرا؟؟؟چون تو ایران اگه بتونی انقدر ارزشمند باشی و برا مشتریات ارزش قائل بشی هر جایی جز این خراب شده بودی دنیا مال تو بود

 28. Avatar حمید

  من خودم دشمن دیجی کالا نیستم ولی یبار دستبد برای کسی خریدم اصلا نیورد

  زنگم زدم گفتن تحویل دادیم

  واقعا متاسفم

  و دیگه خریدی نکردم

 29. Avatar محمود

  Openbox که خیلیییی وقته نیست؟
  اگر هست چرا اعلام نشده؟
  من خیلی خریدهای خوبی داشتم از DKOB

  1. Avatar حسام

   open box چیه؟

 30. Avatar حسین

  بیش از سه ساله از دیجی خرید میکنم و تا حالا به عنوان یک کاربر عادی بالا ۱۰۰ میلیون خرید کردم و یکی از مهمترین دلایل خریدم از دیجی فقط و فقط شرایط راحت حذف و مرجوعی بی دردسر کالا هست،واقعا در این زمینه بی نظیر هستند،شما در کل فروشگاه های اینترنتی در داخل ایران نمیتونید،فروشگاهی رو پیدا کنید که بعد از خرید انصراف بدید و کمتر از ۲۴ ساعت پولتون برگرده،تقریبا وجود نداره بخاطر همین هم من شخصا حتی اگه قیمت دیجی کالا گرونتر هم باشه ترجیج میدم از اون خرید کنم،چون یک احساس آرامش خاصی رو توی خرید دارم،واقعا عالی کار میکنن

 31. Avatar ابرام

  سلام، من کارمند دیجی هستم، open box فعال هست منتهی فقط برای سیستم های داخلی دیجی و کارمنداش، حتی از بیرون شرکت دسترسی وجود نداره

 32. Avatar جواد

  سلام
  کاش دیجیکالا برروی تقلبی و اصلی بودن بیشتر نظارت میکرد بخصوص توی بخش لوازم خودرو درسته میشه مرجوع کرد ولی خب وقت تلف میشه

 33. Avatar علی

  با سلام و تشکر ازدیجی کالا من واقعا دیجی کالا رو دوست دارم

  ولی مرجوعی بدون ازیت جزو قانون فروشگاه های اینترنتی است و اونایی که پس نمیگیرند یا ازیت می‌کنند نقض قانون می کنند و میشه ازشون شکایت کرد

 34. Avatar مسعود واثقی

  باسلام
  سویس مرجوعی دیجی کالا مخصوصا به خاطر نپسندیدن کالا خیلی عالیه

 35. Avatar حسینی

  با سلام شما ک کالاهای مصرفی را برایشان تبلیغ میکنید آیا واقعاً از درستی و مرغوب بودن کالاها اطمينان دارید یا فقط فکر استفاده و منفعت آنها هستین یه فروشنده ی کالاهای فیک بنام دیجی بوم عطرو آرایشی عرضه میکند من از این آقا بیست میلی‌متر عطر بنام درجه یک خریدم متاسفانه دو برابر قیمت هم دریافت کرده حالا که اعتراض کردم ک باقی پولو پس بده منو تو واتساپ بلاگ کرد خواهشن یا از امثال اینها قبول نکنید یا ضمانت کلاه سر مردم گذاشتن رو پیگیری کنید ممنون

 36. Avatar حمیده

  خیلی راضیم،مسئولیت پذیرهستن،من مرجوعی داشتم بااینکه کارتونش انداخته بودم اما تحویل گرفتن،سفارشای من بموقع رسیدن بهشون خسته نباشید میگم

 37. Avatar محمد

  من یه هولدر موبایل خریدم شکسته بود و چون بسته بندی کاملا سالم بود معلوم بود به همان شکل ارسال شده و مرجوعی قبول نکردن

 38. Avatar مریم

  اتفاقا من کالا مرجوعی داشتم ‌‌دقیقا همان مسولی که کالا رو آورده بود واسه مرجوعیش هم آمدند درب منزل تحویل گرفت وفرداهزینه مرجوعی بحسابم عودت داده بودن.واقعا با آسودگی خاطر کامل خرید کنید

 39. Avatar اشکان هودی

  نمیدونم چه سالی بود، ولی از زمانی که خرید اینترنتی یه ریسک بزرگ بود و دیجی یه وبسایت کوچک بود مشتریش هستم. روند رشد جالبی داره و مشخصا با تدبیر و پرقدرت مدیریت شده تا به این نقطه رسیده. واقعا به مشتری احترام میذاره و من از خریدهام لذت میبرم. نمونه واقعی یه برند موفق در بازار آشفته کشوره

  1. Avatar Tinasina

   همینطوره که شما میفرمایید. روند رشد عالی داشت تا دو سه سال پیش. من از سال 85 مشتری هستم و به جرات میتونم بگم توی این چندسال اخیر بالای 200، 300 میلیون تومن خرید کردم. با اینکه نه مغازه دار هستم نه شغلی مرتبت با فروشندگی… فقط یک خانم خانه دارم و برای مصرف شخصیم میخرم.
   واییییییییییی….
   دیجی. تا دوسه سال پیش دیجی بود. الان که به هر مغازه دار و فروشگاه بی انصاف و ننه قمری میدون داده، همیشه تو خریدام کالای معیوب و مورد دار یا مغایر با چیزی که سفارش دادم هست.
   ناراحتم. ولی چون معمولا از قدیم روند خریدم از هر موضوعی، وفادار نگهم میداره، دوست ندارم کنار بذارم دیجی رو. امیدوارم کاسه صبرم رو پر نکنه چون تابحال خیلی زیاد بهم ضرر زده. چه مادی چه زمانی.
   یکهفته در انتظار بشینی و آخرش، جنس معیوب یا مغایر یا طبق سلیقه شخصیه فروشنده ی بی وجدان بگیری و بعد حوصله و وقت مرجوعیش رو نداشته باشی….
   کاش دیجی گروسه واگذاری گنل فروش رو به هر آدم بی وجدان و غیرتی نده. واقعا به فروشندگان محترم و با مسولیت اجازه فروش بده…
   خستم از این آنلاین ندیدن و خریدن و در آخرش، چرت و پرت تحویل گرفتن!

 40. Avatar کاربر دیجی کالا

  یکی از ایرادات دیجی کالا کیف الکترونیک ست.
  با وجود اعلام حساب بانکی ، گاهی مبلغ بازگشت اشتباهن به کیف الکترونیک واریز می گردد. کاریر نمی تواند مبلغ را به حساب خود جا به جا کند و باید مبلغ کیف را خرید کند.
  ایراد : یک طرفه بودن کیف الکترونیک!!

 41. Avatar وحید خیری

  چندین ساله حتی آب آشامیدنی هم از دیجی کالا میخرم. از شیر مرغ تا جون آدمیزاد همه چی داره. خداوکیلی چندین ساله نه سوپرمارکت رفتم نه لباس خریدم از جایی دیگه نه هیچییی. فقططط دیجی کالا .ماشالا دیجی پر قدرت برو جلو

 42. Avatar آرش پوراکبر

  عاشقتم دیجیکالا ممنون که برای مشتری احترام قائل میشی

 43. Avatar مهدی

  عشقست دیجی کالا،

 44. Avatar کریمیان

  من چندین وقته اکانت پلاس دارم، اینقدر خرید و آسان ولذت بخش کرده برام که حتی تا سوپر سر کوچه هم نمیرم، مرجوعی هم عالی و بدون مشکل انجام میشه، دمتون گرم

 45. Avatar وحید

  تورو خدا گول این تبلیغات بی پایه و اساس رو نخورید..
  خیر.ب هیچ عنوان این صحبت درستی نیست و فقط از روی تبلیغات گفته شده.اول آنکه باید گفت تعداد بسیار کمی از جاها وجود دارد ک تحت عنوان اکسپرس می‌شود کالا را مرجوع کرد و بجز استانها،در تمامی شهرهای کشور برای مرجوعی باید هزینه پرداخت و بعد دیجی کالا تا بتونه سعی می‌کنه این هزینه رو ب مشتری عودت ندهد.مهمتر از همه اینه کالایی ک شخص دیگری مرجوع کرده بود را دقیقا همان را برای من ارسال کردند.فقط و فقط بسته بندی را عوض کرده بودن..

 46. Avatar Reza

  واقعا دیجی کالا یکی از بهترین استارتاپ های ایرانه و کیفیت و استانداردی جهانی داره و بی رقیبه

 47. Avatar علی

  همیشه با افتخار دیجی کالا رو به اقوام معرفی کردم سعی کردم کامل توضیح بدم و این فقط ازینجا میاد که دیجی کالا همیشه بهترین خدماتو ارائه داده و این جرئتو به مشتریش میده که با خیال راحت اونو معرفی کنه من حتی خودم کالاشو ضمانت میکنم اینقد مطمئنم بهش دم همه دیجی کالاییا گرم

 48. Avatar mahdi a

  ادمین جان بروز نیستی یا اطلاع نداری
  چند ساله اپن باکس تعطیل شده

 49. Avatar غلامی

  من حدود ۱۰ ساله که مشتری دیجی کالاهستم و به علت دقیق و سرعت ارسال کالا بسیار راضی هستم.لیکن برای اولین بارخواستم شامپوی که یه اشتباه انتخاب کرده بودم را بعد ار نیم ساعت از تحویل کالا مرجوع کنم.پیام دادن امکان ارجاع وجود ندارد

 50. Avatar اشکان

  من دیگه از دیجیکالا خرید انجام‌ نمیدم یه سفارش داشتم که باید یک هفته ای به دستم میرسید ولی هر بار تماس گرفتیم پیچوندمون تا بعد از یک‌ماه و نیم کالا ب دست من رسید

 51. Avatar محمد زمانی

  من ۲ سال هست مشتری دیجی هستم تا الان ۴۵ میلیون خرید داشتم همین الانم گیتار الکتریکم تو راهه تا الان یک کالا مشکل فنی داشت و ۴ تا تیشرت سایزشون اشتباه بود و همرومرجوع کردن و پولشو ریختن من فقط به دیجی اعتماد دارم نه به هیچ فروشگاه دیگه ای فقط مشکل مبلغ ارسال زیر ۳۰۰ تومان هست که زیاده وگرنه بهترینه دیجی

 52. Avatar سعید

  سلام من فروشنده دیجی کالا هستم دیجی کالا به صورت کا ملا اشتباه و یک طرفه داره کار رو نگاه میکنه چون رقیب نداره مشتری از من یک روکش 800 هزاز تومانی خریده و بعد جاشو با یک روکش 300تومنی عوض کرده و مرجوع کرده و دیجی کالا اصلا نه پیگیری میکنه نه براش مهمه براشم خوبه چون گردش مالیش میره بالا اونی که ضرر میکنه فروشندس دیجی کالا باید موقع مرجوع کردن ببینه همون جنسه اصلا ولی اصلا هیچ نضارتی رو این کارا ندارند

 53. Avatar سروش

  قلبی دیجی کالا رو دوست دارم انقدر خودشون دقیق و ریز بین و مسئولیت پذیر هستند و این حس رو به شما با ایمان میرسونند که شما لازم به دقت بیش از حد نداری چون میدونی دیجی کالا خودش هواسش هست.واقعا عالی هستش و بی نقص و البته قیمتهای خوب و واقعا مناسب کالا☺☺

 54. Avatar علی محمد گلی

  واقعا دستمریزاد به دیجی کالا.من خیلی راضیم.الان ۸سالی هست کالا میخرم ازش.شاید حدود ۱۵۰ سفارش داشتم و بیشترش همین چندسال اخیر.ممنونم از زحماتتون

 55. Avatar محمدی

  سلام اینطور ک نوشتن نیست بعضی بستهدهای ما هیچوقت سر ساعات در خواستمون نبوده و گاهی بسته هامون سر گردان بوده .ی گوشی هم مرجوعی داشتیم هنوز ن تحویل شده ن تماس گرفته ب الجبار خودمون هی داریم پی گیری میکنیم

  1. Avatar سروش

   بلاخره در این سیستم و تشکیلاتی به این بزرگی خللهایی ناخاسته قطعا بوجود میاد اما بنظرم درشرایط فعلی موجود خیلی خوب دارن مدیریت میکنن

 56. Avatar اویس

  حداقل ۴ بار محصول منو با تقلبیش عوض کردن و دیجی کالا هم پس داده و گردن نگرفته

 57. Avatar Shadow

  داداش الکی که نیست وقتی ما سفارش میدیم و وقتی که سفارشمون به دستمون رسیده و خوشمون نیومد حالا چه یک روز استفاده کنیم په ۳۰روز اما موقعی که مرجوع میکنیم راننده میاد و وسیله رو میبره برای اینکه ببینن سالمه یا چیزی ازش کم نیست یا ببینن خط و خشی داره یا نه الکی که نیست اونی که سفارش داده هر کاری با وسایل کنه

 58. Avatar محمد

  سلام لطفا اپن باکس رو مثل قبل برای همه فعال کنید

 59. Avatar محبوب

  چه خبره
  تا سی روز کی دیگه بازگشت کالا میگذاره هر کاری خواستند باهاش کنند مراسماشونو باهاش بگیرند و مرجوع کنند ، خیلی بی انصافیه در حق فروشندگان

 60. Avatar محمود

  سلام مگه بخش open box هنوز فعاله؟ زمانش رو کجا اعلام می کنید؟