لست آو آس ۲ پرفروش‌ترین بازی ماه و دومین بازی پرفروش ۲۰۲۰ است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی The Last of Us Part II

سونی در چند هفته‌ی اخیر، فروش شگفت‌انگیزی را برای بازی‌های خود تجربه کرده است. چند روزی است که گوست آو سوشیما وارد بازار شده و در این میان، از فروش شگفت‌انگیز The Last of Us Part II می‌شنویم. قسمت دوم بازی لست آو آس توانسته است نه تنها لقب پرفروش‌ترین بازی ماه گذشته را به خود اختصاص دهد، بلکه همچنین پس از اسپایدرمن، بهترین فروش ماه نخست تاریخ سونی را تجربه کرده است.

قسمت دوم لست آو آس پس از اسپایدرمن، بهترین فروش ماه نخست تاریخ سونی را تجربه کرده است.

این اطلاعات جدید، توسط موسسه‌ی آماری NPD منتشر شده و به وضعیت فروش بازی در ایالات متحده اشاره دارند. طبق گزارش منتشر شده، این بازی با اینکه فقط ۱۶ روز در لیست بازی‌های ماه ژوئن قرار داشت، باز هم توانست فروشی شگفت‌انگیز را تجربه کند و به پرفروش‌ترین بازی این ماه تبدیل شود.

این گزارش قسمت دوم بازی لست آو آس را به عنوان دومین بازی موفق سونی از دیدگاه فروش در ماه نخست معرفی کرده است. لقب پرفروش‌ترین بازی سونی در نخستین ماه عرضه متعلق به بازی اسپایدرمن است. با این حال، موسسه‌ی NPD اشاره کرده که میزان فروش اسپایدرمن برای ۳۰ روز کامل در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ محاسبه شده بود، در حالی که این مدت زمان برای The Last of Us Part II حدودا نصف شده است.

از دیدگاه مجموع فروش، بازی جدید سونی توانسته است در رتبه‌ی سوم پرفروش‌ترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ قرار بگیرد. بازی Animal Crossing: New Horizons که سه ماهی از عرضه‌ی آن می‌گذرد در صدر پرفروش‌ترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ قرار گرفته و رتبه‌ی دوم هم فعلا هم متعلق به Call of Duty: Modern Warfare است. البته باید اضافه کنیم که Modern Warfare بازی سال ۲۰۲۰ نیست و عرضه‌ی آن به پاییز سال قبل بازمی‌گردد. در نتیجه اگر بخواهیم مقایسه‌ای بین فروش بازی‌های امسال داشته باشیم، می‌توانیم The Last of Us Part II را در رتبه‌ی دوم قرار دهیم.

بازی The Last of Us Part II

فروش هفته‌ی اول لست آو آس ۲ رکوردی کاملا جدید برای بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن ۴ ثبت کرد. این بازی توانست در سه روز نخست عرضه‌ی خود، فروشی ۴ میلیون نسخه‌ای داشته باشد؛ طوری که اگر وضعیت فعلی فروش بازی حفظ شود، ممکن است در بلند مدت میزان فروش بازی حتی از اسپایدرمن هم عبور کند.

بازی The Last of Us Part II به صورت انحصاری روی کنسول پلی‌استیشن ۴ عرضه شده است. این بازی نه تنها از دیدگاه فروش، بلکه از نظر منتقدان هم دومین بازی برتر سال ۲۰۲۰ نام گرفته؛ طوری که از نظر میانگین نمرات در وب‌سایت متاکریتیک، پس از پرسونا ۵ رویال در رتبه‌ی دوم قرار دارد.

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما