رتبه‌بندی فیلم‌های ترسناک تام کروز از بدترین تا بهترین

۵ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
فیلم‌های ترسناک تام کروز

اگرچه تام کروز ستاره‌ی فیلم «تاپ گان: ماوریک» یکی از طرفداران پر و پا قرص فیلم‌های ترسناک به حساب می‌آید، اما ورود خود این بازیگر به ژانر ترسناک در ابتدا چندان موفقیت‌آمیز نبوده است. یک نگاه اجمالی به چند نمونه از فیلم‌های ترسناک تام کروز نشان می‌دهد که این ستاره‌ی پرفروش، علاقه زیادی به ژانر وحشت دارد، حتی با این وجود که بسیاری از پروژه‌های ترسناکی که او قرار بود در آن‌ها به ایفای نقش بپردازد بنا به دلایل مختلفی لغو شده‌اند.

کروز برای انتخاب فیلم‌های ترسناکی که در آن‌ها حاضر شده کاملا با دقت عمل کرده است اما با این وجود گویا نتیجه‌ی نهایی چندان رضایت‌بخش نبوده و این بازیگر نتوانسته در فیلم‌های ترسناک چشمگیری به ایفای نقش بپردازد. کروز تا به امروز در سه فیلم ترسناک حاضر شده؛ یک فیلم ترسناک ارزان‌قیمت و کم هزینه، یک فیلم خون‌آشامی تراژیک و یک اثر هیجان‌انگیز در رابطه با تهاجم بیگانگان به زمین. استقبال منتقدان از فیلم‌های ترسناک کروز متفاوت بوده است. یکی از فیلم‌های ژانر وحشت این بازیگر مورد توجه منتقدان قرار گرفت، دیگری فاجعه‌ای اسف‌انگیز بود و سومی منتقدان را به دو دسته حامیان و منتقدان تقسیم کرد.

۳. مومیایی (The Mummy)

تام کروز

 • کارگردان: الکس کورتزمن
 • بازیگران: تام کروز، سوفیا بوتلا، آنابل والیس
 • تاریخ انتشار: ۲۰۱۷
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۵.۴ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۱۶ از ۱۰۰

«مومیایی» محصول سال ۲۰۱۷ قرار بود سبب یک تحول شگفت انگیز در عرصه‌ی فیلم‌های ترسناک شود، اما به فیلمی افتضاح تبدیل شد و به یکی از بی سابقه‌ترین شکست‌های تام کروز انجامید. این فیلم نه چندان جالب که به هیچ وجه ترسناک، نبود از وجود بازیگران قابل توجهی از جمله کروز، راسل کرو و جیک جانسون بهره می‌برد اما می‌توان به جرات بیان داشت که داستان نه چندان حرفه‌ای فیلم، قدرت بازیگری این اسطوره‌ها را هدر داد، به خصوص وقتی که آن را با فیلم اصلی به رهبری برندان فریزر مقایسه نمایید.

به هیچ وجه معلوم نبود که این فیلم در چه ژانری ساخته شده، ژانر تخیلی یا ترسناک یا کمدی. لذا نتیجه‌ی کار فیلمی افتضاح بود که با شکستی سهمگین مواجه گردید. در حالی که فیلم «مومیایی» محصول سال ۱۹۹۹ توانست در نوع خود الگویی برای سایر فیلم‌های ترسناک دهه‌ی خود به حساب آید، مومیایی ۲۰۱۷ تمام تلاش خود را کرد تا بتواند به پای فیلم اصلی برسد اما در این راه ناکام ماند و حتی نتوانست اندکی توجه مخاطبان را جلب نماید.

۲. جنگ دنیاها (War Of The Worlds)

تام کروز

 • کارگردان: استیون اسپیلبرگ
 • بازیگران: داکوتا فانینگ، میراندا اتو، تیم رابینز
 • تاریخ انتشار: ۲۰۰۵
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۶.۵ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۷۵ از ۱۰۰

این فیلم ترسناک که بلافاصله پس از حادثه‌ی ۱۱ سپتامبر در رابطه با تهاجم بیگانگان و به کارگردانی اسپیلبرگ ساخته شد فیلمی بود که تا مدت‌ها در یاد و خاطره‌ی بینندگان باقی ماند و توانست با داستان خود طرفداران بسیاری پیدا کند. به خصوص می‌توان عملکرد تام کروز را در این فیلم ستود. با همه‌ی این‌ها، «جنگ دنیاها» با وجود صحنه‌های هیجان‌ انگیز و فضای وهم آلود و تیره، باز هم آن چنان ترسناک به نظر نمی‌رسید و نتوانست در میان فیلم‌های ترسناک در مرتبه‌ی بالایی قرار گیرد. تیم رابینز به ‌عنوان یک نجات یافته‌ی مرموز، صحنه را از آن خود کرد و داکوتا فانینگ با استعداد مافوق طبیعی‌اش در نقش کودک هراسان کروز، فوق‌العاده عالی عمل کرد، اما در کل، فیلم «جنگ دنیاها» فیلمی است که برای یک بار تماشا کردن سرگرم کننده است و تهاجم بیگانگان می‌تواند از نظرتان جالب به نظر بیاید هر چند چیزی برای ترسیدن در این فیلم وجود ندارد.

۱. مصاحبه با یک خون آشام (Interview With A Vampire)

تام کروز

 • کارگردان: نیل جوردن
 • بازیگران: برد پیت، نتونیو باندراس، کریستین اسلیتر
 • تاریخ انتشار: ۱۹۹۴
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۷.۵ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۶۴ از ۱۰۰

این فیلم با اقتباس از رمان آن رایس، تحت عنوان مصاحبه با یک خون آشام ساخته شده که یکی از رمان‌های غم‌انگیز نوشته شده درباره‌ی خون آشام‌ها و دراکولاها بود. برد پیت که در این فیلم با تام کروز همبازی بوده و او نیز یکی از طرفداران ژانر ترسناک است، در این فیلم در نقش لوئیس دل‌شکسته به ایفای نقش می‌پردازد.

فیلم «مصاحبه با یک خون آشام» که به کارگردانی نیل جردن ساخته شده توانست تعادل خوبی را بین ژانر وحشت و بروز احساساتی نظیر ترحم در مخاطبان به وجود آورد و لذا به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های ساخته شده در مورد خون‌ آشام‌ها و یکی از بهترین فیلم‌های ترسناکی که تام کروز در آن به ایفای نقش پرداخته طرفداران زیادی پیدا کرده و امتیاز خوبی را نیز به خود اختصاص داده است.

منبع: screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه