دنا پلاس اتوماتیک با موتور توربو ؛ مشخصات فنی، آپشن های رفاهی و قیمت احتمالی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
دنا پلاس اتوماتیک

دنا پلاس اتوماتیک که با موتور توربو عرضه می شود محصولی جدید از ایران خودرو است که فرآیند ساخت آن از سال ۱۳۹۶ آغاز شد. این خودرو اخیرا رونمایی شده و قرار است در سال ۱۴۰۰ به دست مشتریان ایرانی برسد. دنا توربو اتوماتیک از نظر قوای فنی هیچ تفاوتی با نسخه دنده‌ای توربو ندارد و تنها گیربکس آن به شش سرعته اتوماتیک تغییر پیدا کرده است. با توجه به آن‌که مدتی است ایران خودرو دنا پلاس را با امکاناتی کمتر به دست مشتریان می‌رسد، پیش‌بینی می‌شود نسخه‌های تولید انبوه دنا توربو اتوماتیک نیز با حذف برخی امکانات و آپشن‌ها روبرو شوند.

دنا اتوماتیک

کابین دنا اتوماتیک

دنا پلاس اتوماتیک

کابین دنا دنده ای

فرآیند توسعه دنا توربو اتوماتیک توسط تیمی مشترک از مهندسان ایرانی، هندی و کره‌ای صورت گرفته و بنابر شنیده‌ها گیربکس اتوماتیک این خودرو ساخت شرکت DAE چین است. جعبه دنده در نظر گرفته شده برای دنا پلاس اتوماتیک از نوع اتوماتیک معمولی یا AT بوده و بنابراین از کمترین سطح پیچیدگی برخوردار است. سایر مشخصات این خودرو با دنا پلاس توربو معمولی مشترک بوده و بنابراین شاهد نصب همان موتور EF7 توربوشارژر روی این خودرو هستیم. در جدول زیر می‌توانید مشخصات فنی دنا پلاس توربو اتوماتیک را مشاهده نمایید:

پیشرانه ۱.۷ لیتری توربو
حداکثر قدرت ۱۵۰ اسب بخار
حداکثر گشتاور ۲۱۰ نیوتن متر
حداکثر سرعت ۲۰۵ کیلومتربرساعت
جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک
مصرف ترکیبی ۷.۳ لیتر در هر صد کیلومتر
وزن ۱۲۶۲ کیلوگرم

 

برخی منابع خبری ادعا می‌کنند که ایران خودرو قصد دارد دنا پلاس توربو اتوماتیک را به امکاناتی همچون سیستم کنترل پایداری الکترونیکی مجهز کرده و ایربگ‌های جانبی جلو را که از دنا پلاس حذف شده بودند به آن بازگرداند. باقی امکانات این خودرو عبارتند از: ترمزهای دیسکی جلو و عقب مجهز به سیستم‌های ABS، EBD و BA، رینگ ۱۶ اینچی آلومینیومی، سنسور پارک عقب به همراه دوربین، سیستم تهویه اتوماتیک، سانروف و کامپیوتر سفری.

دنا پلاس اتوماتیک

قیمت دنا اتوماتیک توربو

براساس برآوردهای اولیه به‌نظر می‌رسد که قیمت‌گذاری این خودرو در محدوده ۱۶۰ میلیون تومان انجام شود. هرچند با توجه به تاخیرهای شدید در تحویل خودروهای تولیدی کشور و نامشخص بودن شرایط اقتصادی احتمال افزایش این قیمت نیز وجود دارد.

گفتنی است که ایران خودرو  هیچ‌گونه تفاوت ظاهری محسوسی را در مورد این مدل لحاظ نکرده است و تنها اضافه شدن نشان ۶AT بر روی درب صندوق عقب می‌تواند بیانگر مواجه با مدل اتوماتیک در مقایسه با مدل دنده‌دستی دنا توربو باشد.دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما