آغاز همکاری رسمی فرانسه و ایران در زمینه اینترنت اشیا

۲۴ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۹:۳۰ ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

شرکت فناوران پیشرو پارس‌نت، یکی از اعضای گروه شرکت‌های پارسان‌لین با همکاری سیگفاکس (SIGFOX) فرانسه، شبکه اینترنت اشیا (IoT) را با پوشش سراسری بر بستر شبکه ملی اطلاعات، در ایران راه‌اندازی می‌کند.

با امضا قرارداد همکاری بین دو شرکت فناوران پیشرو پارس‌نت و سیگفاکس، شرکت پارس‌نت به عنوان جدیدترین شرکت همکار سیگفاکس، تنها شریک تجاری این شرکت در ایران برای ارائه خدمات اینترنت اشیا است. همکاری پارس‌نت و سیگفاکس برای اولین بار، ایران را بر لبه تکنولوژی جدیدترین دستاوردها در حوزه فناوری اطلاعات قرار می‌دهد. همزمان با گسترش شبکه اینترنت اشیا در جهان، عملا شهروندان ایرانی نیز این فرصت را بدست می‌آورند که همچون سایر کشورهای پیشرفته از خدمات نوین این شبکه استفاده کنند. مدیران شرکت پارس‌نت طی روزهای آتی، خبرهای مهمی را از قرارداد همکاری و فرآیندهای اجرایی آن اعلام خواهند کرد.

سیگفاکس فرانسه اکنون در ۳۰ کشور جهان در زمینه اینترنت اشیا با ایجاد شبکه‌ای مبتنی بر فناوری LPWAN فعال است و در نظر دارد شبکه بین‌المللی فوق را تا سال ۲۰۱۸ در بیش از ۶۰ کشور جهان توسعه دهد. سیگفاکس هم‌اکنون با اپراتورهایی مانند تلفونیکا و SK Telecom همکاری دارد. همچنین شرکت‌های بزرگی مانند سامسونگ، اینتل و توتال، بالغ بر ۲۲۰ میلیون یورو در شرکت سیگفاکس سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

گروه شرکت‌های پارسان‌لین از سال‌ها پیش در زمینه اینترنت و دیتاسنتر فعال بوده و یکی از بزرگترین اپراتورهای ارائه خدمات اینترنت پرسرعت در ایران است. شرکت پارسان‌لین ارتباطات پس از دریافت مجوز اپراتوری ارتباطات ثابت(FCP)  از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، اکنون از طریق شرکت فناوران پیشرو پارس‌نت به عنوان یکی از اعضای خانواده خود، هدف از همکاری با شرکت سیگفاکس فرانسوی را ایجاد زیرساخت ارتباطی  LPWANبرای ارتباط اشیا با یکدیگر در سطح ملی بر بستر شبکه ملی اطلاعات اعلام کرده است تا از این طریق با در اختیار قرار دادن اولین شبکه اینترنت اشیا به کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی امکان ارائه خدمات بر این بستر را فراهم آورد.

اینترنت اشیا، امکان اتصال تمامی دستگاه‌ها که از طریق سنسورها هوشمند گردیده و با محیط پیرامون خود در تعاملند را بر بستر اینترنت/اینترانت برای کاربران فراهم می‌آورد. از جمله ویژگی‌های فناوری LPWAN، توان مصرفی پایین برای اشیا است که سبب افزایش طول عمر باتری آنها می‌شود. طول عمر باتری تا ۱۰ سال، نرخ انتقال پایین، گستردگی پوشش و استفاده از باند فرکانسی آزاد از ویژگی‌های فناوری  LPWANارائه شده توسط سیگفاکس است که استفاده از آن را در برخی از کاربردها از جمله اندازه‌گیری هوشمند و مدیریت ناوگان‌های حمل و نقل، خواندن میزان کارکرد کنتور آّب، برق و گاز از راه دور و صد‌ها مورد دیگر بی‌همتا می‌کند.

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar وحید

    سلام
    فید سایت درست شد و از این پست به بعد رو تو فیدخوان دارم.
    با تشکر

  2. Avatar Behnam

    میدونید چی جالبه؟! این که ایران جز کشور هایی هستش که بیش ترین پول اینترنت رو از کاربر میگیره و کم ترین سرعت و پینگ رو در اختیار کاربر قرار میده!!!! گوگل به زور باز میشه دیگه چه برسه بخای کل لوازم خانگی که به شبکه وصل هستن رو کنترل کنی!!!! اینترنت ایران هنوز خیلی خیلی جا ی پیشرفت داره و تا وقتی که قیمت ها و سرعت ها بهتر نشه اینترنت اشیا به درد نمیخوره….امیدوارم که بشه روزی در کشور ایران به اینترنتی با استاندارد جهانی دست پیدا کنیم…