آموزش قدم‌به‌قدم ساخت اپل آی‌دی در دیجی‌کالا مگ

سعید عبادی ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۶:۳۰

یکی از مشکلات کاربران جدید سیستم‌عامل iOS، دانلود و خرید برنامه و بازی از «فروشگاه اپل» (App Store) است. این کار به‌سادگی دانلود از فروشگاه «گوگل پلی» (Google Play) نیست. احتمالا با جستجوی عبارت‌هایی مثل «اپل آی‌دی آماده»، «اپل آی‌دی چیست»، «اپل آی‌دی مجانی» و «آموزش ساخت اپل آی‌دی»، با سایت‌هایی رو‌به‌رو شده‌اید که آموزش‌هایی در مورد ساخت اپل آیدی دارند یا پیشنهاداتی را برای خرید اپل آیدی، به شما ارائه می‌دهند. اما در دیجی‌کالا مگ قصد داریم تا کامل‌ترین مقاله را درباره‌ی نحوه‌ی ساخت اپل آیدی، در اختیارتان قرار دهیم.

به‌طور خلاصه، «اپل آی‌دی» (Apple ID) یک حساب کاربری است که به کمک‌اش، برنامه‌هایی که دانلود یا خریداری می‌شوند به همراه یک امضای الکترونیکی، برای شما اختصاصی شده و در آینده، بدون اپل آیدی‌تان قابل‌استفاده نخواهد بود.

به دو روش می‌توانید صاحب اپل آی‌دی شوید:

 • روش اول اینکه چیزی در حدود ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان هزینه کنید و یک اپل آی‌دی آماده بخرید. این راه، آسان‌ترین روش ممکن است و هیچ زحمتی ندارد.
 • روش دوم هم دنبال کردن این مقاله تا انتهاست. به کمک این آموزش ساده می‌توانید اقدام به ساخت «اپل آیدی» (Apple ID) کنید. در این مقاله، ساده‌ترین روش ممکن را برای ساخت اپل آیدی به شما آموزش می‌دهیم تا بدون صرف هیچ هزینه‌ای، یک اپل آیدی اختصاصی بسازید.

راه اندازی iTunes

قبل از شروع، نیاز داریم تا برنامه‌ی «آی‌تیونز» (iTunes) را روی کامپیوترتان نصب کنید. اصلا مهم نیست سیستم‌عامل شما مک باشد یا ویندوز، همیشه می‌توانید از لینک زیر، آخرین نسخه‌ی از آیتیونز را به‌صورت رایگان دانلود کنید.

اپل آیدی

در لینک بالا، سیستم‌عامل‌تان به‌صورت خودکار شناسایی می‌شود و با کلیک بر روی کلید Download، دانلود آیتیونز آغاز خواهد ‌شد. بعد از اتمام دانلود، این نرم‌افزار را نصب کنید.

در چند مرحله از ساخت اپل آیدی هم نیاز به تغییر آی‌پی دارید که می‌توانید از طریق نرم‌افزار‌های معمول و حتی رایگان موجود، این عملیات را انجام دهید.

در هر قسمت از این آموزش که نیاز به کلیک بر روی قسمت خاصی وجود داشته باشد، آن قسمت با فلشی مشخص شده است. اگر هم نیاز بود تا قسمت‌های مختلف به ترتیب خاصی کلیک شوند یا توضیحی برای هر قسمت وجود داشت، با شماره‌گذاری برای‌تان مشخص شده است.

ساخت اپل آیدی

بعد از نصب آیتیونز و اجرای برنامه، صفحه‌ای همانند تصویر زیر را می‌بینید.

آموزش قدم‌به‌قدم ساخت اپل آیدی

با کلیک روی App که در تصویر با فلش مشخص‌شده است، به صفحه‌ای شبیه تصویر زیر می‌رسید.

آموزش قدم‌به‌قدم ساخت اپل آیدی

در این قسمت با کمی اسکرول و در منوی سمت راست لیست برنامه‌های برتر رایگان ارایه شده در آیتیونز را خواهید دید. از این لیست به‌دلخواه یک برنامه را انتخاب کنید. اصلا اهمیتی ندارد که چه برنامه‌ای را انتخاب می‌کنید، حتی اگر به آن نیاز هم نداشتید مهم نیست، تنها موردی که اهمیت دارد این است که این نرم‌افزار یا بازی، رایگان باشد. برای نمونه، برنامه‌ی اینستاگرام را انتخاب می‌کنیم. بعید است این روزها کسی به این برنامه نیاز نداشته باشد.

آموزش قدم‌به‌قدم ساخت اپل آیدی

در این قسمت با کلیک بر روی کلید «گرفتن» (Get) و ازآنجایی‌که شما اپل آیدی ندارید، با تصویر زیر مواجه خواهید شد.

آموزش قدم‌به‌قدم ساخت اپل آیدی

در تصویر بالا با کلیک روی «به وجود آوردن اپل آی‌دی جدید» (Create New Apple ID) می‌توانید مراحل ساختن اپل آی‌دی را شروع کنید. با کلیک روی این کلید به صفحه‌ای مشابه تصویر زیر می‌رسیم.

آموزش قدم‌به‌قدم ساخت اپل آیدی

در این تصویر و تصویر پایین، تنها کافی است روی قسمت‌های مشخص‌شده کلیک کنید و مراحل را جلو ببرید. در صفحه‌ی اول توضیحاتی اجمالی در مورد اپل آی‌دی به شما داده می‌شود و در صفحه‌ی بعد هم از شما توافق‌نامه‌ای مبنی بر موافقت‌ شما در مورد مفاد امنیتی و همچنین مواردی که با ساختن اپل آیدی به دست می‌آورید یا از دست می‌دهید، از شما پرسیده می‌شود که باید با آن‌ها موافقت کنید.

آموزش قدم‌به‌قدم ساخت اپل آیدی

در این قسمت، فیلد‌های زیادی وجود دارند که باید اطلاعات شخصی یا اطلاعاتی که برای ساخت اپل آیدی لازم است را با دقت وارد کنید. در این مرحله با توجه به عدد نوشته‌شده روبروی هر فیلد، آن را برای شما توضیح می‌دهیم.

آموزش قدم‌به‌قدم ساخت اپل آیدی

۱. در این قسمت باید ایمیل معتبری را وارد کنید. معتبر نه به این معنی که باید از سمت گوگل یا یاهو باشد، بلکه‌ به این معنی که بتوانید به ایمیل تاییدیه که از طرف اپل برای‌تان ارسال می‌شود، پاسخ دهید. همچنین این ایمیل، به‌عنوان نام کاربری اپل آیدی شما به کار می‌رود و در جایی که لازم‌اش داشته باشید، باید این ایمیل را وارد کنید.

۲. در این قسمت باید رمز عبوری برای اپل آیدی خود انتخاب کنید که حداقل ۸ کاراکتر متشکل از اعداد، حروف بزرگ و کوچک باشد. همچنین نباید در این قسمت از Space استفاده کنید و نباید از سه کاراکتر پشت‌هم در یک ردیف کی‌برد یا سه کاراکتر پشت‌هم که در ایمیل‌تان وجود دارد، استفاده کنید.

۳. تکرار رمز عبوری که در قسمت دوم وارد کرده‌اید.

۴. در این قسمت می‌توانید از سوالات پیش‌فرض، یک مورد را انتخاب کنید تا در قسمت ۷ به آن پاسخ دهید. این سه سوال برای امنیت بیشتر اپل آیدی شما پرسیده می‌شوند، سعی کنید پاسخ‌هایی که به آن‌ها می‌دهید، خاطرتان بماند. اگر رمز عبورتان را فراموش کنید، حتما به این سوالات برای بازیابی رمز عبور، احتیاج خواهید داشت.

۵. در این قسمت می‌توانید از سوالات پیش‌فرض، یک مورد را انتخاب کنید تا در قسمت ۸ به آن پاسخ دهید.

۶. در این قسمت می‌توانید از سوالات پیش‌فرض، یک مورد را انتخاب کنید تا در قسمت ۹ به آن پاسخ دهید.

۷. پاسخ سوال امنیتی را که در قسمت ۴ از خود پرسیده‌اید، در این فیلد وارد کنید.

۸. پاسخ سوال امنیتی را که در قسمت ۵ از خود پرسیده‌اید، در این فیلد وارد کنید.

۹. پاسخ سوال امنیتی را که در قسمت ۶ از خود پرسیده‌اید، در این فیلد وارد کنید.

۱۰. در این قسمت باید یک ایمیل برای موارد اضطراری که احتمالا با اپل آیدی یا رمز عبورش به مشکل بر‌خوردید، وارد کنید. واردکردن این ایمیل اختیاری است و می‌توانید از چنین ایمیلی استفاده نکنید.

۱۱. تاریخ تولدتان را به‌صورت میلادی در این قسمت وارد کنید. برای تبدیل تاریخ از شمسی به میلادی می‌توانید از این لینک کمک بگیرید.

۱۲. اگر مایل هستید از زمان عرضه‌ی موزیک، برنامه یا فیلم‌های خاص مطلع شوید، حتما این تیک را بزنید. این اطلاع‌رسانی‌ها در قالب ایمیل برای شما ارسال می‌شوند. در غیر این صورت، تیک را بردارید.

۱۳. اگر مایل هستید از زمان عرضه‌ی محصولات و خدمات جدید مطلع شوید؛ حتما این تیک را بزنید. این اطلاع‌رسانی‌ها در قالب ایمیل برای شما ارسال می‌شوند. در غیر این صورت تیک را بردارید.

۱۴. در انتها با زدن کلید «ادامه» (Continue) به صفحه‌ای شبیه زیر خواهید رسید.

آموزش قدم‌به‌قدم ساخت اپل آیدی

در این قسمت قبل از هر چیز به تغییر آی‌پی نیاز دارید؛ قبل از تغییر آی‌پی اقدام به تکمیل این صفحه نکنید. برای تغییر آی‌پی می‌توانید از برنامه‌های معمول استفاده کنید. در صورت امکان آی‌پی‌تان را به آی‌پی امریکا تغییر دهید.

بعد از تغییر آی‌پی به ترتیب زیر اقدام به تکمیل این صفحه کنید.

آموزش قدم‌به‌قدم ساخت اپل آیدی

۱. این قسمت را حتما روی None قرار دهید.

۲. در این قسمت و قسمت‌های ۳ و ۴ باید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید. در قسمت ۲، باید پیشوند نام‌تان را مثل  خانم، آقا و غیره انتخاب کنید.

۳. نام خود را در این قسمت وارد کنید.

۴. نام خانوادگی خود را در این قسمت وارد کنید.

۵. از این قسمت به بعد را باید و حتما طبق تصویر زیر تکمیل کنید. توجه و دقت زیادی در این قسمت به خرج دهید. هر سه ستون از مشخصات آدرس آزموده شده‌اند و قابل‌استفاده هستند و باید آن‌ها را دقیقا مطابق با نمونه وارد کنید تا با پیغام خطا مواجه نشوید. در این قسمت از اطلاعات بخش Address1 استفاده کنید.

آموزش قدم‌به‌قدم ساخت اپل آیدی

۶. در این قسمت از اطلاعات Address 2 استفاده کنید.

۷. این قسمت را با اطلاعات بخش City تکمیل کنید.

۸. در این قسمت از اطلاعات بخش State استفاده کنید.

۹. این قسمت را با اطلاعات بخش Zip Code تکمیل کنید.

۱۰. در این قسمت از شماره‌ تلفن و قسمت داخل پرانتز، استفاده کنید.

۱۱. در این قسمت باقی شماره تلفن را وارد کنید.

۱۲. برای ادامه روی کلید «ساخت اپل آیدی» (Create Apple ID) کلیک کنید.

آموزش قدم‌به‌قدم ساخت اپل آیدی

مراحل ساخت اپل آیدی به پایان رسید، تاییدیه این اتفاق هم ایمیلی است که جهت فعال‌سازی آیدی‌تان برای شما ارسال‌شده است.

آموزش قدم‌به‌قدم ساخت اپل آیدی

۱. حالا می‌توانید به ایمیل خود وارد شوید و ایمیلی که از جانب اپل جهت فعال‌سازی ارسال‌شده، را باز کنید.

۲. در ایمیل فعال‌سازی عبارت Verify Now را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید.

۳. این لینک شما را به سمت سایت اپل هدایت می‌کند، در این قسمت با استفاده از اپل آیدی (ایمیلی که برای ساخت اپل آیدی از آن استفاده کردید) و رمز عبورتان، به حساب کاربری‌تان وارد شوید.

۴. به‌این‌ترتیب، آیدی شما تایید و فعال می‌شود.

آموزش قدم‌به‌قدم ساخت اپل آیدی

حالا با ورود دوباره به آیتیونز و همان صفحه‌ی دانلود برنامه‌ی اینستاگرام می‌توانید با استفاده از ایمیل و رمز عبور اپل آیدی‌تان آن را دانلود کنید.

آموزش قدم‌به‌قدم ساخت اپل آیدی

دقت داشته باشید که اطلاعات وارد شده در آیتیونز، ثبت می‌شوند و می‌توانید آن‌ها را در بالای آیتیونز ببینید. حالا اینستاگرام هم در حال دانلود شدن است.

[{"src":"\/\/www.digikala.com\/mag\/wp-content\/uploads\/2016\/04\/How_To_Create_Apple_ID_300.mp4","type":"video\/mp4"}]

برای عضویت در خبرنامه و شرکت در قرعه‌کشی از اینجا ثبت‌نام کنید:

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۹۸ دیدگاه
 1. abdollah abdollah

  سلام
  کسی میتونه برای ساخت اپل آی دی بر اساس آی تیونز جدید منو کمک کنه؟
  تو قسمت آدرس دادن به مشکل بر خوردم.

 2. سعید سعید

  با سلام
  من برای ساخت أیدی مشکل تغییر IP دارم. به چه طریق می تونم این موضوع رو حل کنم؟

  1. abdollah abdollah

   از فیاتر شکن سایفون استفاده کن و توی پنجره ای که سایفون باز میشه،اون پایین،کشور رو به united state تغییر بده

 3. سپیده نظری سپیده نظری

  سلام
  دیدم کسی پاسخ شما رو نداده خواستم بهتون کمک کنم .
  در بهترین حالت شما باید با خرید فیلتر شکن امپراتور vpn کارتون را راه بندازید بدون آن اصلا ورفای نمیشه و اگر هم بشه به خواطر اینکه آی پی ایران شده ممکن هست بن بشید و این خیلی برای شما بد میشه و ممکن است در آینده که کلی اطلاعات روی کلود دارید پاک شه .

 4. Hadi Majidi Hadi Majidi

  جناب سعید عبادی
  با سلام
  من خیلی دنبال ایمیل شما گشتم متاسفانه پیدا نکردم. یک سوال داشتم میشه ایمیلتون رو به من بدید. یا کسی که این صفحه رو کنترل میکنه . لطفا ایمیل آقای سعید عبادی رو لطفن بدید.
  با تشکر
  هادی مجیدی

 5. حسین سهرابی حسین سهرابی

  سلام خدمت دوستان گرامی یه سوالی داشتیم , برای ساخت اپل آیدی و ورفای شده خود کشور امریکا نیاز وی پی ان امپراتور هست یا میشه با خود نت معمولی هم استفاده کرد از چند نفر پرسیدم میگفتند با خود نت معمولی ورفای نمیشه کرد و محدود میکنند و … به چه صورتیه ممنون میشم .

 6. سمیرا سمیرا

  سلام
  ممنون بابت توضیحاتتون
  متاسفانه من با تغییر آی پی ک نرم افزار freedome vpn میکنه مشکل دارم
  کلا اینترنت رو قطع میکنه
  نرم افزارهای ذیگه ام همینطوره یا کلا کار نمیکنن یا اینکه وقتی کار میکنن اینترنت رو قطع میکنن!
  من تا قسمت کدی ک ب ایمیل میزنه رو وارد میکنم یهو بهم ارور میده
  کسی نمیتونه کمک کنه؟

 7. پدرام پدرام

  سلام برای من قسمت app رو نداره

 8. sajad sajad

  سلام من اپل آیدی خریده بودم ولی الان واسه خودم ساختم با راهنمایی شما به ورژن آیتونز هم ربطی نداره اصلا.خیلی ممنون

 9. فرزاد فرزاد

  برای من بجای get زده ios app store only
  چیکارش باید بکنم؟

  1. shenase apple shenase apple

   اپل ایدی شما ساخته شده ولی تکمیل نشده است

 10. محدثه محدثه

  سلام
  شما خودتون میتونید برای من بسازید من هزینه شو بدم
  اخه سایت ها معتبر نیستند

  1. سجاد سجاد

   کاری نداره که . خودتون یه کم وقت بذارید میتونید بسازید

 11. mohammad mohammad

  سلام من مشکل نغییر ای پی دارم چکار کنم

 12. m m

  دکمه shift رو نگه دارید و دو بار کلیک کنید روی ایکون ایتیونز یه گذینه باز میشه create Library رو انتخواب کنید و save کنید بعد پنجررو ببندید و روی ایتیونز کلیک کنید باز که شد روی muzic کلیک کنید بعد edit رو بزنید و app رو انتخواب کنیداین کارو انجام دادم بازم گزینه appنداره راهنمایی کنید لطفا

 13. علی علی

  سلام.ممنون .کاملاسالم و بدون هیچ اروری کمتر از ۵ دقیقه ساختم

 14. ارش ارش

  سلام
  یه ورژن پایین تر و نصب کنید اگه ورژن پایین تر نصب شد و بعد از اجرا همون ورژن جدید اجرا شد و گزینه app نداشت ایتونز و ببندید و دکمه shift رو نگه دارید و دو بار کلیک کنید روی ایکون ایتیونز یه گذینه باز میشه create Library رو انتخواب کنید و save کنید بعد پنجررو ببندید و روی ایتیونز کلیک کنید باز که شد روی muzic کلیک کنید بعد edit رو بزنید و app رو انتخواب کنید به همین سادگی
  موفق باشید :*

 15. EBI EBI

  سلام باید با فیلتر شکن رفت یا همینجوری میشه؟
  مرحله اخر ارور میده…ممنون میشم کمک کنید

  1. shenase apple shenase apple

   یا فیلترشکن سرور آمریکا

 16. آرش آرش

  با سلام و عرض خسته نباشید
  من تمام مراحل رو انجام میدم اما وقتی داخل ایتونز میشم دکمه اپ استوری نیست که بخوام بزنم دانلود کنه که دکمه نان برای پیمت بیاد ورژن ۱۲ ایتونز هستش

  1. shenase apple shenase apple

   با گوشی بسازید در ضمن قبلش وی پی ان رو فعال کنید

 17. az az

  تو نسخه جدید itunes گزینه App حذف شده . الان چه جوری میشه apple id ساخت؟
  نسخه قدیمیم دیگه نصب نمیشه چون ورژن جدیدش اومده

  1. shenase apple shenase apple

   با گوشی بسازید

 18. اکو اکو

  آیتونز جدید (۱۲٫۷) قسمت اپ ندارد و برای اینکه از طریق دسکتاپ اپل آیدی بسازید باید ورژن قبل(۱۲٫۶) را نصب کنید.
  با جستجو در اینترنت راه دریافت نسخه قبل و نحوه نصب آن را پیدا میکنید.
  در مورد آی پی سعی کنید آپی با آدرس یکسان باشد.
  از نرافزار تغییر آپی که محل آپی را میتوان به دلخواه عوض کرد استفاده کنید.
  بنده از نرم افزار (آزادی وی پی ان)باید به اینگلیسی ترجمه شود و بعد از جستو دانلود و نصب کنید.
  freedomevpn
  از آدرس :
  Street: 9592, Harding Avenue, Surfside
  City: Miami
  Province: FL
  Zipcode: 33154
  Tel: 305-8611077
  استفاده کردم
  موقعیت(آی پی) خودمم رو بردم تو فلوریدا(united states,southeast)
  بعد تمام

  1. ما ما

   مرسی. منم با همین اطلاعات آدرس اپل آی دیمو ساختم. فیلتر شکن سایفون استفاده کردم و کشورش رو گذاشتم رو آمریکا- نسخه ۱۲٫۶ آی تونز رو دانلود کردم اولش اجرا نشد چون نسخه جدیدش اومده بود. برای اینکه اجرا بشه اول نسخه قدیمی آی تونز رو نصب کردم بعد دکمه شیفت رو نگه داشتم دوبار روی برنامه آیتنوز کلیک کردم یه پنجره باز شد سه تا گزینه داشت من روی creat new library کلیک کردم. بعد برنامه بدون خطا بازشد و بقیه مراحل هم طبق جستجوهایی که اینترنت انجام داده بودم طبق اونا پیش رفتم.

 19. اکو اکو

  دوستان برای رفع مشکل نسخه قبل رو جستجو و نصب کنن

  1. ما ما

   نسخه ۱۲٫۶ دیگه اجرا نمیشه

   1. ارش ارش

    یه ورژن پایین تر و نصب کنید اگه ورژن پایین تر نصب شد و بعد از اجرا همون ورژن جدید اجرا شد و گزینه app نداشت ایتونز و ببندید و دکمه shift رو نگه دارید و دو بار کلیک کنید روی ایکون ایتیونز یه گذینه باز میشه create Library رو انتخواب کنید و save کنید بعد پنجررو ببندید و روی ایتیونز کلیک کنید باز که شد روی muzic کلیک کنید بعد edit رو بزنید و app رو انتخواب کنید به همین سادگی

   2. ارش ارش

    دکمه shift رو نگه دارید و دو بار کلیک کنید روی ایکون ایتیونز یه گذینه باز میشه create Library رو انتخواب کنید و save کنید بعد پنجررو ببندید و روی ایتیونز کلیک کنید باز که شد روی muzic کلیک کنید بعد edit رو بزنید و app رو انتخواب کنید به همین سادگی