آپدیت اکتبر ویندوز ۱۰ فایل‌های برخی از کاربران را حذف می‌کند

یوسف اسفندیاری ۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۰۹:۴۰ 6 اکتبر 2018 زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
ویندوز 10

چند روز پیش همزمان با معرفی سرفیس‌های جدید، مایکروسافت آپدیت اکتبر ویندوز ۱۰ را هم رسما معرفی و عرضه کرد، اما حالا به‌نظر می‌رسد این آپدیت، مشکلاتی را برای برخی از کاربران ایجاد می‌کند. در همین زمینه، مباحثی در سایت Reddit، بخش پشتیبانی سایت مایکروسافت و دیگر انجمن‌های اینترنتی ایجاد شده و در این فضاها کاربران زیادی اعلام کرده‌اند که بعد از نصب این آپدیت، اسناد و عکس‌ها و بخشی دیگر از فایل‌های شخصی آن‌ها به‌طور کلی حذف شده است. هرچند برخی افراد فعلا موفق به ارائه راه‌حل موقتی برای این مشکل شده‌اند، ولی هنوز دلیل اصلی این مشکل هنوز مشخص نشده است.

مایکروسافت هنوز ارائه‌ی خودکار این آپدیت را آغاز نکرده است.

مایکروسافت هنوز ارائه‌ی خودکار این آپدیت را آغاز نکرده و به همین خاطر تنها افرادی که به‌صورت دستی خواستار نصب آن هستند، این آپدیت را دریافت و نصب کرده‌اند. با این وجود، با توجه به گستردگی آمار کاربران، به‌نظر می‌رسد چنین مشکلی کاملا جدی است و یک باگ کوچک به حساب نمی‌آید. مایکروسافت فعلا در حال بررسی این موضوع است ولی با توجه به این مشکلات، توصیه می‌کنیم که تا اطلاع ثانویه این آپدیت را برای ویندوز ۱۰ سیستم خود نصب نکنید. اگر هم حاضر به انجام چنین ریسکی هستید، بهتر است از فایل‌های مهم خود نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنید تا در نهایت با مشکلی مواجه نشوید. مایکروسافت هنوز در این رابطه، به‌طور رسمی اظهارنظری نکرده است.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Hamed Hamed

    man dishab dasti ham natunestam nasb konam yani ta ie darsadi miraft reset mishod miumad bala update nemikard ba support microsoft harf zadam goft moshkel dare momkene ettelaat az dast bere ta montazer bemun ta notif biad

  2. احسان احسان

    در مورد ویندوز من هم این اتفاق افتاد منتها فایلهای شخصی رو دست نزده بود، اما تمام 300 گیگ نرمافزار هایی که روی سیستمم بود رو پاک کرد، حتی درایورهایی مث بکلایت کیبرد یا تاچپد!