آیا iOS 11 آیفون‌های قدیمی‌تر را کند کرده است؟

۱۷ مهر ۱۳۹۶ | ۱۱:۳۰ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

یکی از آخرین شایعاتی که درباره iOS 11 منتشر شده این است که سرعت گوشي‌های قدیمی‌تر را کم کرده است. در واقع این شایعه‌ای است که در زمان عرضه iOS جدید منتشر می‌شود. خیلی‌ها بر این باور هستند که اپل با این کار قصد دارد مردم را به خرید گوشی‌های جدیدتر تشویق کند. حتی بعضی وقت‌ها دلایل قطعی هم بر این ادعا وجود داشته است. حالا این شایعه درباره iOS 11 و گوشی‌های قدیمی‌تر به وجود آمده است؛ اما شرکتی به اسم Futuremark اطلاعاتی جمع‌آوری کرده که شایعات منتشر شده را رد می‌کند.

این شرکت با جمع‌آوری اطلاعات سال گذشته و تست ۱۰۰ هزار آیفون مختلف که به iOS 9، iOS 10 و iOS 11 مجهز شده بودند عملکرد آن‌ها را بررسی کرد. در این آزمایش قدیمی‌ترین گوشی آیفون که می‌توانست iOS 11 را اجرا کند مورد بررسی قرار گرفت. این آزمایش از آوریل سال ۲۰۱۶ تا سپتامبر سال ۲۰۱۷ روی گوشی آیفون ۵s انجام شد و نتیجه آن تمام شایعات درباره افت سرعت گوشی‌ها را رد می‌کرد.

این آزمایش‌ها عملکرد CPU و GPU گوشی‌ها را در هر ماه بررسی کرد و هیچ‌گونه افت سرعتی را نشان نمي‌داد. این موضوع در مورد گوشی‌های آیفون ۶، آیفون ۶s و آیفون ۷ هم دیده شد و این گوشی‌ّها هم بدون افت سرعت به کارشان ادامه می‌دهند.

در ادامه مي‌توانید نتیجه این آزمایش‌ها را مشاهده کنید:

 

منبع: redmondpie
telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar سامان

    حداكثر توان پردازشي در پردازنده مركزى و گرافيكي ميزان ثابتي هست.اين بررسي از پايه ايراد داره.ميزان رم در آيفون تعيين كننده سرعت در نسلهاى مختلف آيفون هست كه اون هم در هر نسل عدد ثابت و به نسبت پاييني هستن.با نصب آى او اس ١١ ميزان رم دستگاههاى زير ٣ گيگابايت رم به سرعت پر ميشه و دستگاه شروع به لگ زدن ميكنه و براى جبران فشار بيشترى روى پردازنده مركزى و گرافيكي وارد ميشه و نهايتاً اين استرس بيشتر باعث افزايش مصرف باترى و گرم شدن بيشتر دستگاه ميشه كه كاملا در گزارشات كاربران مشهوده.علت بالاتر بودن كارايي (و نه بازده خروجي)پردازنده گرافيك و مركزى آيفونهاى قديمي تر همين موضوعه كه در واقع استرس بيشتر روى سخت افزاره.در دسترس نبودن رم كافي و سنگين تر و هماهنگ نبودن سيستم عامل جديد اپل با سخت افزار كه براى اولين باره روى دستگاههاى جديد هم مشكل ايجاد كرده ناشي از تغييرات در تيم مديريت نرم افزار اپل هست با توجه به اينكه به نظر مياد هسته سيستم عامل جديد مجددا بازنويسي شده و انتخاب ترد و پرفورمنس توسط سيستم عامل براى پردازنده جديد اپل هم كمي خنگ عمل ميكنه باعث تعامل ناكامل و ناصحيح نرم افزارها و سخت افزار شده.افت سرعت بايد توسط تحربه ى كاربران به ثبت برسه نه مشاهدات سخت افزارى