آیا iOS 11 آیفون‌های قدیمی‌تر را کند کرده است؟

۱۶ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

یکی از آخرین شایعاتی که درباره iOS 11 منتشر شده این است که سرعت گوشی‌های قدیمی‌تر را کم کرده است. در واقع این شایعه‌ای است که در زمان عرضه iOS جدید منتشر می‌شود. خیلی‌ها بر این باور هستند که اپل با این کار قصد دارد مردم را به خرید گوشی‌های جدیدتر تشویق کند. حتی بعضی وقت‌ها دلایل قطعی هم بر این ادعا وجود داشته است. حالا این شایعه درباره iOS 11 و گوشی‌های قدیمی‌تر به وجود آمده است؛ اما شرکتی به اسم Futuremark اطلاعاتی جمع‌آوری کرده که شایعات منتشر شده را رد می‌کند.

این شرکت با جمع‌آوری اطلاعات سال گذشته و تست ۱۰۰ هزار آیفون مختلف که به iOS 9، iOS 10 و iOS 11 مجهز شده بودند عملکرد آن‌ها را بررسی کرد. در این آزمایش قدیمی‌ترین گوشی آیفون که می‌توانست iOS 11 را اجرا کند مورد بررسی قرار گرفت. این آزمایش از آوریل سال ۲۰۱۶ تا سپتامبر سال ۲۰۱۷ روی گوشی آیفون ۵s انجام شد و نتیجه آن تمام شایعات درباره افت سرعت گوشی‌ها را رد می‌کرد.

این آزمایش‌ها عملکرد CPU و GPU گوشی‌ها را در هر ماه بررسی کرد و هیچ‌گونه افت سرعتی را نشان نمی‌داد. این موضوع در مورد گوشی‌های آیفون ۶، آیفون ۶s و آیفون ۷ هم دیده شد و این گوشی‌ّها هم بدون افت سرعت به کارشان ادامه می‌دهند.

در ادامه می‌توانید نتیجه این آزمایش‌ها را مشاهده کنید:

 

منبع: redmondpie
telegram_ad2_1

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar سامان

    حداکثر توان پردازشی در پردازنده مرکزى و گرافیکی میزان ثابتی هست.این بررسی از پایه ایراد داره.میزان رم در آیفون تعیین کننده سرعت در نسلهاى مختلف آیفون هست که اون هم در هر نسل عدد ثابت و به نسبت پایینی هستن.با نصب آى او اس ١١ میزان رم دستگاههاى زیر ٣ گیگابایت رم به سرعت پر میشه و دستگاه شروع به لگ زدن میکنه و براى جبران فشار بیشترى روى پردازنده مرکزى و گرافیکی وارد میشه و نهایتاً این استرس بیشتر باعث افزایش مصرف باترى و گرم شدن بیشتر دستگاه میشه که کاملا در گزارشات کاربران مشهوده.علت بالاتر بودن کارایی (و نه بازده خروجی)پردازنده گرافیک و مرکزى آیفونهاى قدیمی تر همین موضوعه که در واقع استرس بیشتر روى سخت افزاره.در دسترس نبودن رم کافی و سنگین تر و هماهنگ نبودن سیستم عامل جدید اپل با سخت افزار که براى اولین باره روى دستگاههاى جدید هم مشکل ایجاد کرده ناشی از تغییرات در تیم مدیریت نرم افزار اپل هست با توجه به اینکه به نظر میاد هسته سیستم عامل جدید مجددا بازنویسی شده و انتخاب ترد و پرفورمنس توسط سیستم عامل براى پردازنده جدید اپل هم کمی خنگ عمل میکنه باعث تعامل ناکامل و ناصحیح نرم افزارها و سخت افزار شده.افت سرعت باید توسط تحربه ى کاربران به ثبت برسه نه مشاهدات سخت افزارى

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه