اپل برای تولید آیفون ۶s فقط ۲۳۴ دلار هزینه می‌کند

رویا علاییان ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۷:۳۰ 22 جولای 2018

همان‌طور که می‌دانید شرکت اپل در جریان برگزاری یک کنفرانس در روز چهارشنبه نسل جدیدی از آیفون را همراه با آیپد پرو، آیپد مینی ۴ و چند محصول الکترونیکی دیگر به‌طور رسمی معرفی کرد. نام این نسل از آیفون‌های اپل ۶s و ۶s پلاس است.

آیفون‌‌های اپل جزو محبوب‌ترین گوشی‌های هوشمند در بازار هستند که قیمت نسبتا بالایی دارند.

این شرکت همچنین در جریان کنفرانس خود قیمت مدل‌های مختلف این نسل از آیفون را اعلام کرد. مدل قرارداری آیفون ۶s با ظرفیت ۱۶ گیگابایت ۱۹۹ دلار، مدل ۶۴ گیگابایتی آن ۲۹۹ دلار و مدل ۱۲۸ گیگابایتی آن با قیمت ۳۹۹ دلار در بازار عرضه خواهد شد. منظور از مدل قراردادی این است که علاقه‌مندان برای خرید یک آیفون ۶s با ظرفیت ۱۶ گیگابایت باید ۱۹۹ دلار بپردازند و تا ۲ سال هم ماهانه مبلغی را به‌عنوان قسط پرداخت کنند. همچنین اپل مدل ۱۶ گیگابایتی آیفون ۶s پلاس را در حالت قراردادی ۲۹۹ دلار، مدل ۶۴ گیگابایتی آن را ۳۹۹ دلار و مدل ۱۲۸ گیگابایتی آن ۴۹۹ دلار عرضه می‌شود.

در حال حاضر با کالبد شکافی آیفون ۶s مشخص شد که قیمت تمام شده برای این دستگاه تنها ۲۳۴ دلار است. قیمت چیپ‌ست A9 اپل که در این محصول به‌کار رفته ۲۵ دلار است. همچنین اپل برای خرید تراشه‌ی مخصوص ارتباطات رادیویی این دستگاه باید ۳۶ دلار هزینه کند. مجموعه‌ سنسورهای مورد استفاده در آیفون ۶s اپل ۲۲ دلار و حافظه‌ی ۶۴ گیگابایتی این دستگاه ۲۰ دلار قیمت دارد. این شرکت همچنین برای دیگر ماژول‌های مورد استفاده در آیفون ۶s که شامل دوربین، باتری و غیره باید ۷۳ دلار هزینه کند. قاب و کلید فیزیکی پنل جلویی این آیفون هم ۳۳ دلار قیمت دارد.

iphone

البته لازم به‌ذکر است که قیمت قطعات سخت‌افزاری به‌کار رفته در یک گوشی نمی‌تواند نشان‌دهنده‌ی تمام سرمایه‌گذاری‌های شرکت سازنده برای ساخت این محصول باشد. این بدان معنا است که شرکت سازنده برای طراحی و تولید یک محصول باید‌ هزینه‌هایی هم در بخش تحقیقات، توسعه، بازاریابی و تبلیغات را بپردازد. براین اساس اگر اپل مدل ۶۴ گیگابایتی آیفون ۶s را با قیمت ۷۴۹ دلار در بازار عرضه کند، می‌توان نتیجه گرفت که ۵۱۵ دلار این مبلغ صرف هزینه‌های دیگر مانند طراحی و بازاریابی می‌شود.

منبع: eTeknix

برچسب‌ها :
دیدگاه شما