آیفون ۷ صفحه کلیدی مخفی دارد که نمی‌توانید از آن استفاده کنید

مجید نوردوست ۱ آبان ۱۳۹۵ | ۰۹:۲۸ 22 جولای 2018

در چند سال گذشته صفحه نمایش بزرگ تلفن‌های همراه هوشمند باعث شده‌اند که کاربران کمی با مشکل با آن‌ها کار کنند. درواقع دیگر نمی‌توان با یک دست با اکثر گوشی‌هایی که صفحه نمایش بزرگ دارند کار کرد. خیلی از شرکت‌ها برای اینکه بتوانند این مشکل را برطرف کنند، صفحه کلید مخصوصی برای محصول خودشان طراحی کرده‌اند که به کاربران اجازه می‌دهد که بتوانند با یک دست با گوشی کار کنند. این موضوع در گوشی‌های آیفون وجود ندارد؛ اما به نظر می‌رسد که اپل هم صفحه کلیدی برای گوشی‌های خودش طراحی کرده که کاربران نمی‌توانند از آن استفاده کنند. صفحه کلیدی که روی آیفون ۷ هم وجود دارد.

iphone-keyboard-1

به‌تازگی یکی از توسعه‌دهندگان iOS داخل کدهای این سیستم عامل یکسری کد پیدا کرده که مربوط به صفحه کلید مخصوصی می‌شود که می‌توان به وسیله‌ی آن با یک‌دست کار کرد. این توسعه‌دهنده گفته که صفحه کلیدی که امکان کار با یک‌ دست را به کاربران می‌دهد، از iOS 8 وجود داشت؛ اما کاربران نمی‌توانستند از آن استفاده کنند. این صفحه کلید را می‌توان در سمت چپ و سمت راست صفحه نمایش قرار داد و تمام کارهای یک صفحه کلید کامل را انجام می‌دهد.

هنوز مشخص نیست که چرا شرکت اپل این صفحه کلید را در اختیار کاربران نمی‌دهد و نمی‌دانیم که در آینده این اتفاق رخ می‌دهد یا خیر.

منبع: The Verge

telegram_ad2_1

‌‌‌‌‌

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. مسلم بیگ زاده مسلم بیگ زاده

  این امکان توی همه گوشی های پنج اینچ و بالاتر سامسونگ هست، حتما یه دلیلی مهمی داشته که نتونستم استفاده کنه. ولی خب آیفن هفت که صفحه بزرگی نداره، چهار و هفت اینچ متوسط و استاندارد دسته

 2. امیر امیر

  احتمالن مشکل حق کپی دارد. زیرا قبل از آن سامسونگ این مورد را در سری نوت داشت.

 3. حسین حسین

  این امکان در اندروید و سامسونگ نوت وجود داره و قابل استفاده هم هست البته از امکانات تاچ ویز سامسونگ هست فکر کنم هم برای صفحه کلید و هم برای کل برنامه ها قابل استفاده هست باسم
  One hand operation در تنظیمات.

 4. حسین محمدی حسین محمدی

  احتمالا نگه داشته به عنوان نوآوری و انقلاب معرفی کنه.