همه‌ی مدل‌های آیفون ۸ با صفحه نمایش OLED‌ راهی بازار نمی‌شوند

۲۰ آذر ۱۳۹۵ | ۱۴:۳۰ ۲۰ آذر ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

به احتمال زیاد سال آینده، آخرین سالی خواهد بود که آیفون با صفحه نمایش LCD راهی بازار می‌شود. این شرکت قصد دارد از نمایشگرهای OLED در گوشی‌های جدید خودش استفاده کند.‌ «مینگ-چی کو» (Ming-Chi Kou) از سازمان تحقیقاتی KGI که پیش بینی‌های مختلفی درباره‌ی محصولات اپل انجام می‌دهد، گفته که اپل سال آینده سه مدل آیفون راهی بازار می‌کند که یک مدل آن‌ها به صفحه نمایش OLED مجهز شده است.

حتی گفته شده محصولی که صفحه نمایش OLED دارد می‌تواند رنگ‌ها را بهتر به نمایش دربیاورد و کیفیت تصاویر هم بهتر از مدل‌های قبلی خواهد بود. این مدل صفحه نمایش باعث مصرف کم‌تر باتری هم می‌شود. البته همین موضوع که چرا اپل تمام مدل‌های آیفون سال بعد را با صفحه نمایش OLED‌ راهی بازار نمی‌کند هم جای سوال دارد.

دلیل این موضوع منابع محدود برای تولید نمایشگرهای OLED‌ است. سامسونگ از جمله تامین کننده‌های صفحه‌های نمایش OLED برای محصولات اپل به حساب می‌آید که این شرکت هم نمی‌تواند نیاز اپل برای همه‌ی گوشی‌های آیفون را تامین کند. به همین دلیل گفته شده که تمام آیفون‌هایی که در سال ۲۰۱۸ راهی بازار می‌شوند، صفحه نمایش OLED خواهند داشت. به احتمال زیاد در سال ۲۰۱۸ شرکت‌‌های ال‌جی و شارپ هم در کنار سامسونگ صفحه‌های OLED برای آیفون‌های بعدی تولید خواهند کرد. البته گفته شده که سامسونگ به عنوان تامین‌ کننده‌ی اصلی صفحه‌های OLED برای اپل خواهد بود و به احتمال زیاد از این نوع صفحه‌های نمایش برای تبلت‌های آیپد هم استفاده خواهد شد.

منبع: WSJ

‌‌‌‌

telegram_ad2_1

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
 1. Avatar رضا

  بشه یا نشه
  زیاد مهم نیست
  همچنان منتظرین تا نوکیا با اندروید وارد ش

  1. Avatar محمد

   داداش الان نوکیا و اندروید چه ربطی به اپل داشتن که اینجا گفتی |: