تا کمتر از ده سال دیگر گوشی‌های هوشمند وارد بدن‌مان می‌شوند

۱ بهمن ۱۳۹۴ | ۰۹:۳۰ ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

اولین آیفون در سال ۲۰۰۷ عرضه شد. یک سال پس از آن هم گوشی‌های اندرویدی وارد بازار شدند. از آن زمان تا به امروز هم تکنولوژی‌های همراه با سرعت بسیار بالایی پیشرفت کرده‌اند. گوشی‌های هوشمند به بخشی از زندگی روزمره‌ی ما تبدیل شده‌اند؛ اما زمان زیادی هم از معرفی آن‌ها نگذشته است. به همین دلیل است که اگر تحلیل‌گران صنعت تکنولوژی می‌گویند که تا کمتر از ده سال دیگر قرار است تبدیل به سایبورگ شویم، بهتر است که به آن‌ها نخندیم و کمی به حرف‌شان فکر کنیم.

بر اساس این پیش‌بینی‌ها، در سال ۲۰۲۳ قرار است که یک سوپر کامپیوتر را در جیب‌تان داشته باشید.

خبری اخیرا از «مجمع جهانی اقتصاد» (World Economic Forum) به بیرون آمده که آینده‌ی تکنولوژی را مشخص می‌کند. اخیرا در این مجمع، ۸۰۰ تحلیلگر و متخصص کنار یکدیگر نشستند و آینده‌ی صنعت تکنولوژی را پیش‌بینی کردند. می‌توانید در پایین، پیش‌بینی آن‌ها را ببینید. در این جدول، می‌توانیم ببینیم که در سال ۲۰۲۲ قرار است اینترنت اشیا و گجت‌های پوشیدنی به اوج خود برسند. یک سال پس از آن هم قرار است تکنولوژی‌هایی که داخل بدن قرار می‌گیرند ظهور کنند. البته امیدواریم گجت‌هایی که می‌خواهیم داخل بدن‌مان قرار دهیم، نیاز به ارتقای چندانی نداشته باشند‌؛‌ چون اگر بخواهیم مثل گوشی‌های هوشمند با آن‌ها رفتار کنیم، احتمالا باید هر شش ماه یک بار یک جراحی انجام دهیم.

FutureTech

بر اساس این پیش‌بینی‌ها، در سال ۲۰۲۳ هم‌چنین قرار است که یک سوپر کامپیوتر را در جیب‌تان داشته باشید. البته ابر کامپیوتر به معنای امروز، نه ابر کامپیوترهای دهه‌ی آینده.

SarifIndustries

به طور کلی، آینده‌ای که ما از یکی دو دهه‌ی آینده انتظار داریم، چیزی نزدیک به دنیای مجموعه‌ی Deus Ex است. امیدواریم هر چه زودتر بتوانیم چنین دنیایی را ببینیم، اما نه به تیرگی و تاریکی Deus Ex.

منبع: Phone Arena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما