مردم اتومبیل‌های خودران را اذیت می‌کنند

۷ مهر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

«ولوو» (Volvo) از جمله شرکت‌هایی به حساب می‌آید که روی ساخت اتومبیل خودران کار می‌کند. این شرکت قصد دارد اولین اتومبیل خودران خودش را از سال ۲۰۱۸ در شهر لندن آزمایش کند؛ اما این شرکت گفته که اتومبیل خودران آن‌ها از نظر ظاهری هیچ تفاوتی با اتومبیل‌های معمولی ندارد و روی آن هیچ علامت یا نوشته‌ای که بگوید اتومبیل خودران، دیده نمی‌شود.

ولوو دلیل این کار را واکنش مردم و سایر رانندگان به اتومبیل‌های خودران اعلام کرد. ولوو می‌گوید واکنش مردم وقتی که می‌بینند با یک اتومبیل خودران طرف هستند، فرق می‌کند. به همین دلیل تصمیم گرفته شد که هیچ اسمی روی این محصول نوشته نشود تا بتوان آن را در شرایط کاملا برابر با سایر خودروها آزمایش کرد.

«ایریک کولینگ» (Erik Coelinkgh) سرپرست طراحی این اتومبیل می‌گوید:” زمانی که مردم مشاهده می‌کنند که با یک اتومبیل خودران روبه‌رو هستند، سعی می‌کنند این خودرو را به چالش بکشند و به همین دلیل در مسیر حرکت آن‌ها مشکل به وجود بیاورند یا مانع حرکت آن‌ها شوند. در واقع مردم این خودروها را اذیت می‌کنند. حالا ما سعی می‌کنیم که کمترین توجه را به اتومبیل خودمان جلب کنیم.”

البته اگر کسی خیلی به این ماشین توجه کند، متوجه خودران بودن آن می‌شود. به هر حال یکسری گجت و تجهیزات خاص روی آن قرار گرفته که روی سایر اتومبیل‌ها دیده نمی‌شوند.

منبع: telegraph

‌‌‌‌

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. Avatar مجید

  فکر می کردم فقط ما ایرانی ها اینطوریم! ????

 2. Avatar سالار

  زمانی که در اروپا با چنین مشکلی روبرو هستند، تصور کنین بعدها که این خودروها وارد ایران بشن چه بحرانی به وجود میاد…

  1. Avatar mo

   عزیزم هیچ وقت این اتفاق نمی افته
   چون اصولی ترین چیز یعنی حرکت بین خطوط برای این ماشین ها ممکن نیست تو ایران….
   راننده ها که کلا همه روی خط هستن نه بین دو خط به کنار
   خود خیابون ها و بزرگراه ها هم خط کشی درست ندارن
   یهو دوتا خط میشه ۳ تا میشه ۶ تا میشه ۳ تا میشه دو تا و ،،،،

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه